... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
TommyF1
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 1.10.2016
Auto: G31 540xi
Kraj: Bratislavský

BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Sobota, 1. Októbra 2016, 04:47

Zdravím kolegyne a kolegovia,

Pred 2 dňami som sa stal (zatiaľ spokojným) majiteľom novej X1 xDrive20i, chcem sa teda podeliť o pár bodov, ktoré možno pomôžu aj iným záujemcom o tento typ.

Konfigurácia:
* xDrive20i
* automat
* M Paket (Estoril blau)
* LED svetlá
* športové sedačky

Čo sa mi páči:
* Športové sedačky: viacerí ľudia sa na fórach (hlavne nemeckých) sťažovali, že sú sedačky - hlavne v oblasti sedáka - príliš úzke. Ja osobne mám 190cm, 100-105kg (podľa sezóny :-)) a sedačky sú podľa mňa naopak veľmi dobre tvarované a pohodlné.
* LED svetlá: rozhodne sa oplatí si túto výbavu priplatiť - oveľa lepšie osvetlenie okolia, ako základné svetlá.
* Priestor: pri porovnaní X1, X3 a X5 sa zhodujem s jedným recenzentom na youtube, ktorý napísal: "this is all SUV that you need". Skutočne, pre potreby 3-člennej rodiny (+ pes) je podľa mňa X1 rozmerovo postačujúca, jediným dôvodom pre kúpu aktuálnej X3 by bola iba neodolateľná potreba 6-válcového motora :-)
* podvozok: veľa recenzií "straší" neúnosne tvrdým podvozkom, na ktorom veľmi cítiť nerovnosti. Ja osobne to vôbec nevnímam rušivo a negatívne.

Čo by som zmenil:
* Otváranie kufra: Rozhodol som sa šetriť a nezvolil som elektrické otváranie kufra - mne osobne to nevadí, ale manželka (155cm) sa musí naťahovať, aby mohla zavrieť veko.
* Automatická prevodovka: Osobne by som radšej manuál, auto bolo ale kupované primárne pre manželku. Tá chcela bezpodmienečne farbu Estoril blau - tá nie je možná bez M Paketu - a ten nie je možný s manuálom. Smola :-)

Zatiaľ v skratke toľko - ak by mal niekto záujem dozvedieť sa viac (ak má napr. záujem o tento typ) - pýtajte sa, ak budem vedieť, odpoviem :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
LOKI
Príspevky: 2092
Registrovaný: 28.11.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Sobota, 1. Októbra 2016, 09:36

- manzelka ma vkus na farbu :))
- co sa tyka velkosti tak ja s rovnakymi rozmermi som sa citil ako v predu aj vzadu pohodlne na to, ze to je najmensie SUV u BMW...
- kufor je skoda, elektricky gombik je super vec
- idealny motor do mesta, potom daj vediet, za kolko sa stym da behat po BA
16” Superb Combi 20D EX: 10” E91 318D, 13” Touareg 245HP, 03” BMW Z4 192 HP, 05” E90 325i, 05" E91 325xi,10" BMW Z4 23i 205HP, 06" Porsche Carrera 911 4S 3.8L 355HP, 09" BMW X6 35i 306HP, 14" BMW M4 431HP, 09" BMW M3 420HP, 03" BMW E39 525i 192HP pribeh, 05" BMW E61 530D 260HP pribeh,05" BMW E90 330i 258HP pribeh
 
TommyF1
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 1.10.2016
Auto: G31 540xi
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Sobota, 1. Októbra 2016, 12:06

Ahoj,
zatiaľ sme "nabehali" asi 300 km:
* diaľnica (120-140): 7,5 l/100km
* okreska + dedina (Rusovce - BA): cca. 6,5/100
* mesto cca. 8-8,5/100
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Nedeľa, 2. Októbra 2016, 11:03

Takze v podstate mi to vychadza tak, ze auta x3,x4,x5 a x6 sa vyrabaju uplne zbytocne, alebo len kvoli silnejsim motorom, kedze x1 f48 ma uplne postacujucu velkost....
O kolko je teda ta f48 vacsia ako stara x1? Podla toho co hovoris, tak minimalne dvakrat... Lebo ta stara bola asi taka velka vnutri ako lavor pod odkvapovou rurou pri dome. (alebo ako e87 1er)
 
TommyF1
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 1.10.2016
Auto: G31 540xi
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Nedeľa, 2. Októbra 2016, 15:28

V X6 som nesedel - toto auto u mňa nikdy nebolo predmetom záujmu a teda k tomu sa vyjadrovať nejdem. X4 detto.

X5 som skúšal - samozrejme je tu viac priestoru, ale v oblastiach, ktoré pre mňa nie sú relevantné - t.j. v interiéri napríklad priestor nad hlavou, reálne využiteľné piate miesto vzadu
(v X1 si 3 ľudí vzadu neviem predstaviť a pod.). Pre väčšiu rodinu (4-5 ľudí) je toto auto samozrejme vhodnejšie.

X3 - tu si stojím za svojim vyjadrením - priestor je tu v podstate totožný s tým, čo ponúka X1 (predsa len, súčasná generácia X3 je na konci svojej životnosti) - priestor teda nebude dôvodom pre kúpu X3 oproti X1. Viem si predstaviť ako dôvod použitú techniku (6-válec, ZF prevodovka a pod.), priestor ale nie.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Pondelok, 3. Októbra 2016, 00:09

Ja som v novej x1ke nesedel, takze neviem zhodnotit. Preto som sa pytal ze okolko je vacsia od starej x1, lebo v tej som sedel a vnutri je naozaj velmi mala, vnutorne subjektivne mozem porovnat so starou 1er e87. Takze musela vnutri riadne narast... Lebo ta stara x1 sice vyzerala opticky velka (dokonca myslim ze vonkajsie proporcie boli este vacsie ako u novej x1, ale vnutri slabota.... nafuknuta plastova hracka)..... :D

Este by som mal poznamku ku koncu zivotnosti co pises. Je to tak... Tam kde x3 dnes konci zivotnost, tam x1ka zacina.
Vysvetlil by som ti to takto: V Bmw plati urcita hierarchia. Najnovsiu technologiu dostane vzdy 7-er, potom nasleduje 5-er, 3er, a dalej 1er a X-ka od vrchu po spodok postupne..
X1ka je v tejto hierarchii uplne na konci. Tie pismena oznacenia modelu napovedia. Cize ked sa skoncila vyroba E-ckovej E84 X1 v roku 2015 a zaviedla sa vyroba F48, teda F-kovej generacie, x3 sa uz od roku 2010 vyraba ako F-kova generacia (F25)... To znamena ze tieto technologie F-kovej generacie uz dosluzili u modelu napr 7er ktora uz presla na "G", dosluhuje u ostatnych modelov postupne a aj u x3 F25. Zatial co u x1 je tato generacia F rok starou novinkou. Kedze do 2015 sa robila este X1 ako generacia E a mala elektroniku a systemy z platformy E89 PL2. to jest napriklad 1er e87, 3er e90 apd.... Tym som chcel vlastne povedat, ze x1 je uplne posledne auto ktore dostava od zavedenia vyroby technologie ktore uz v inych modeloch davno dosluzili alebo dosluhuju.
Takze ak spominas ze generacne x3 ka dosluhuje, tak mas pravdu, ale tam kde ona dosluhuje, x1ka akurat prave zacina....
(btw F25 dostala facelift v 2014, takze urcite sa bude robit cca do 2018, takze rozhodne nemyslim si zeby bola az tak strasne na konci zivotnosti ako hovoris).

Urcite si si kupil super auto a je dobre ze sa podelis s informaciami a skusenostami a aj ked ti vyhovuje priestorovo, tak je tu super. Verim ze ta nova x1 je co sa tyka priestoru, super, lebo oproti tej starej x1 rozhodne poriadny rozdiel... Ale Jednoducho tvrdit ze to je to iste co x3 je hlupost... X3 je jednoducho vacsie auto, pozri sa na rozmery ako su razvor, svetla vyska, sirka, dlzka atd. Mensi kufor atd.. Takze rozhodne medzi tymi autami je proporcionalny rozdiel a nie rozdiel jedine len v tom, zeby sa do x3 davali 6-valce. Urcite bude rozdiel aj v moznostiach vybavy, jednoducho do x1 neobjednas uplne vsetko co sa da do x3 atd. A keby sme hovorili uplne o detailoch, tak aj celkove spracovanie je na nizsej urovni (odhlucnenie motora, podvozku a podobne veci....). Takze nemysli si ze x1 vs x3 a vs x5 su rozdiely len v celkovej velkosti aut a ponuke motorov.....
BMW potrebuje jednotlive rady od seba jednoznacne odlisit a odstupnovat a to nie len cenou ale aj vsetkym ostatnym, aj ked tieto rozdiely na prvy letmy pohlad mozno niepripadaju az take enormne. Ale porovnavat x1 s x5 je uz naozaj blbost. To je diametralny rozdiel, to je absolutne ine a aj inac spracovane auto. Oproti x5 je x1 vo vsetkych ohladoch len ako plastova hracka (bez urazky). Uz x3 vs x5 je znatelny rozdiel..... V odhlucneni, v spracovani, v celkovej konstrukcii, v tisicke detailoch....

Ozaj, ked si chcel manual, ten sa ani s motorom 20i neda objednat... To by si musel ist do 18i sDrive alebo do dieselu....
 
TommyF1
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 1.10.2016
Auto: G31 540xi
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Pondelok, 3. Októbra 2016, 03:45

Ahoj,

nie sme v spore - nie každý musí mať rovnaké kritériá ako ja. Pre mňa je relevantný vnútorný priestor, technika pri určení auta (nákupná kabelka pre manželku) nie je až tak rozhodujúca. Aby som nebol zle pochopený - ja netvrdím, že X3 nemá oproti X1 výhody. Ja tvrdím, že X3 nemá oproti X1 výhody v kritériách *relevantných pre mňa* - t.j. hlavne vnútorný priestor a spotreba.
Btw. nová generácia X3 príde skutočne už budúci rok (napr. tu: http://www.autobild.de/artikel/bmw-x3-2 ... 98454.html)
 
Ičo
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.7.2017
Auto: BMW X1
Kraj: Prešovský

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Streda, 12. Júla 2017, 19:24

Zdravím všetkých,ja som taktiež šťastným majiteľom novej X1 /týždeň/,takže tiež zatiaľ skúšam,testujem.
Verzia x line,2,0 i xdrive.Chcel by som rozbehnúť tému,čo sa týka obutia auta a hlavne ako to riešiť so snímačmi tlaku.Ako som vyrozumel,kolega má za sebou už prvú zimu a o to ide.Auto som kúpil na letných gumách a 18" diskoch.Na zimu plánujem 17" disky.Samozrejme nechcem to riešiť cez predajcu,kvôli vysokým cenám.Disky a pneumatiky sa dajú zohnať cez e-shopy a snímače nakoniec tiež,ale ako je to so spárovaním s riadiacou jednotkou.Má s tým niekto skúsenosti ?
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Streda, 12. Júla 2017, 20:23

nemam skusenost, kedze mam auto len na dve zimy nekupoval som disky len pneu takze senzory rovnake, ale ked som este zvazoval kupit disky tak by senzory mali byt schopne naparovat sa same ked spravis reset (ale ci je to spravne fakt neviem, to ti niekto iny povie presnejsie). v pneuservise ale pokial viem vedia senzory naparovat na vsetko snad okrem Mitsubishi, tam sa chodi do autorizaku koli tomu.
Ale ked som pozeral nejake eshopy na tie senzory tak konkretne modely ktore mali fungovat pre f48 boli oznacene tak, ze ich netreba nijako specialne parovat.

ak mas v aute EDC tak R18 su uplne v poho, ja som as toho tiez bal, ale zimne runflaty R18 conti proti letnym pirelli su uplna perinka.
Ja by som tam aj na zimu nechal R18 uplne v pohode. Aj som sa trochu bal ako to preziju disky, ale tie 225/50 su celkom baloniky, takze lisaje som na nich zatial moc neporobil a ani strk v zime ich moc nenacal, nieco drobne sa najde, ale nic co uvidis pokial sa ku kolesu nezohnes.
Ak ale chces runflat, tak ten 18tkovy rozdiel je pomerne raritka, malo modelov pneu sa robi v tom rozmere s runflat, a ceny za tie lepsie idu od 150/kus vyssie, takze treba ratat, ze sadu nejakych aftermarket Brock diskov, snimacov a pneu das minimalne 1200
 
Ičo
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.7.2017
Auto: BMW X1
Kraj: Prešovský

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Štvrtok, 13. Júla 2017, 19:42

Ďakujem Ti pekne za info,takže sa obrátim na pneuservis,Určite sa ešte ozvem s ďaľšími skúsenosťami a zážitkami s X1. Ičo.
 
Užívateľov profilový obrázok
matisek
Príspevky: 555
Registrovaný: 14.11.2012
Auto: F10, F48
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Utorok, 15. Augusta 2017, 08:27

Ja som mesiac dozadu tiež žene kúpil 2.0i xdrive do mesta (ako nahrada za E53). Velice si pochvaluje :D
Je to xline, okrem ťažného, strechy a Assist Plus je tam tuším vsetko. 18" nonRTF (plus dojazdovka), podvozok s EDC super, na zimu zoberiem tiež 18".
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Utorok, 15. Augusta 2017, 08:30

nonrtf sa daju uz objednat z vyroby?
 
Užívateľov profilový obrázok
matisek
Príspevky: 555
Registrovaný: 14.11.2012
Auto: F10, F48
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Utorok, 15. Augusta 2017, 08:31

Už áno, za RTF bol príplatok cca 220€
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Utorok, 15. Augusta 2017, 08:35

Ičo, pobehaj bmw predajne, ja som na X1 kupil za 1000€ 3mesacne gumy s 17palcakmi aj so senzormi.. im sa tam zvyknu povalovat taketo kolesa po zákazníkoch, ako v mojom pripade, ked im zakaznik vratil auto, lebo ho nechcel aj so spomínanou zimnou sadou.

doplnam: RTF zimne :)
 
Homey
Príspevky: 31
Registrovaný: 26.9.2017
Auto: BMW X5 G05
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F48 xDrive20i - skúsenosti po 2 dňoch

Utorok, 26. Septembra 2017, 14:54

Zdravim vsetkych,

chystam sa pre manzelku objednat X1 20i Sdrive. Niektori z Vas pisali, ze X1 s 20i motorom uz mate od 2016, chcel som poprosit ako ste s odstupom casu spokojny s tym motorom? Nekazi sa Vam? Je vsetko OK?

Vopred dakujem za vsetky info.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných