... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
haRRibo
Autor témy
Príspevky: 66
Registrovaný: 28.4.2014
Kraj: Trnavský

odstranenie S843 Power reduction

Streda, 24. Februára 2016, 07:19

mam e 90 lci 318d a vo vybave mi pise - S843 Power reduction zo 105kw na 100kw je to sice malo, ale kazdy ponik potesi

neskusal niekto spravit komplet upgrade software? prepisat vsetko povodne s upgrade, od bmw ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: odstranenie S843 Power reduction

Streda, 24. Februára 2016, 07:59

haRRibo napísal:
mam e 90 lci 318d a vo vybave mi pise - S843 Power reduction zo 105kw na 100kw je to sice malo, ale kazdy ponik potesi

neskusal niekto spravit komplet upgrade software? prepisat vsetko povodne s upgrade, od bmw ?


Upgrade software sam od seba kone neprida, pretoze bude flashovat dde len softom ktory je prislusny pre vybavu sa843. Cize najprv potrebujes hodit auto na istu a zistit akym cislom sw chce programovat dde, potom odkodovat 843 z FRM a CAS, prekodovat jednotky nanovo a tak znovu skusit istu a sledovat ci sa cislo sw zmeni. Malo by tam chciet uz napucit iny sw ktory je bez power reduction no a nasledne vsetko potrebne flashnut/nakodovat a malo by to byt spravene.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: odstranenie S843 Power reduction

Streda, 24. Februára 2016, 17:09

ked som chcel take auto kupit a som sa na to pytal v bmw, tak toto odpisali z dubravky, vtedy sa jednalo o 2 liter, ale vybava je ta ista:

Ohľadom úpravy výkonu vozidla v prípade, kedy je vozidlo vybavené položkou S843A sa jedná len o softwarovu záležitosť. V každom prípade je ale potrebné programovanie vozidla, ktoré je u nás v sume 120,- € s DPH, v rámci ktorého je možné uvedenú položku na vyžiadanie výrobcu odkódovať.

Ostatne BMW servisy odpisali ze sa to neda..iny pleskli 3000€ a nejake tazke papierovacky s uradmi :) Takze neni BMW servis ako BMW servis :)
Auto som nekupil, tak neviem aky by bol vysledok nakoniec :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: odstranenie S843 Power reduction

Streda, 24. Februára 2016, 23:49

to je jasne ze nie je servis ako servis. Vacsinou tam funguju pakovia ktori tomu velke hovno rozumeju a na vsetky taketo dotazy ti odpovedia ze sa to neda, resp strelia nejaku astronomicku cifru aby si im dal pokoj lebo nevedia to spravit.
V tom pripade co ti odpisali v tom prvom servise, tak asi o tom mali najviac znalosti. Pravdepodobne teda odstranenie tejto funkcie bude priamo v zozname "retrofitov", cize v ISTA sa len vyberie odstranenie tejto habadury, vypyta si to asi IBAC kod ktory servis dostane od importera alebo z ASAP a nasledne to preflashuje potrebne jednotky.
Mozno by to nepytalo ten kod, to neviem... AK ano, tak by sa to dalo spravit oklukov s NCS ako som pisal vyssie.
 
haRRibo
Autor témy
Príspevky: 66
Registrovaný: 28.4.2014
Kraj: Trnavský

Re: odstranenie S843 Power reduction

Štvrtok, 25. Februára 2016, 18:08

OK, dakujem za rady :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
fuserpietro
Príspevky: 289
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: BMW 320 GT
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Bratislava<->Brno<->Turzovka

Re: odstranenie S843 Power reduction

Pondelok, 7. Augusta 2017, 16:01

Riešim rovnaký problém na f34 320d, a dnes ráno som sa rozprával s technikom v Auto-motiv v Petržalke a bolo mi povedané, že by som zmenu parametrov musel riešiť cez importéra.
Chápem túto logiku, pretože aj keď bolo auto navrhnuté na 135kW, po daňovej, emisnej a výkonovej úprave na 120kW vidím v dnešnom svete kopec problémov od ktorých dá každý oficiálny servis ruky preč. Rovnakú odpoveď som si vypočul v M-Gruppe v Dúbravke. Takže legálna cesta na softvérové odstánenie S843A zjavne cez oficiálne BMW kanály neexistuje .

Legálne riešenie vidím v zakúpení BMW Power Kitu a úprave hodnôt na vyššie ako sériové (135kW), v podstate originálny tuning...
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: odstranenie S843 Power reduction

Utorok, 8. Augusta 2017, 08:19

mozno sa opytam hlupost, ale okrajovo to suvisi s touto temou:
da sa takymto sposobom softverovo odstranit aj obmedzovac na max. rychlost u silnejsich aut napr. u M3/M4 (t.j. ista obdoba M Driver's package)? :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: odstranenie S843 Power reduction

Streda, 9. Augusta 2017, 13:26

Ofiko samozrejme nie, len cez niektoru chip-tuning specializovanu firmu.
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: odstranenie S843 Power reduction

Sobota, 12. Augusta 2017, 07:55

fuserpietro napísal:
Riešim rovnaký problém na f34 320d, a dnes ráno som sa rozprával s technikom v Auto-motiv v Petržalke a bolo mi povedané, že by som zmenu parametrov musel riešiť cez importéra.
Chápem túto logiku, pretože aj keď bolo auto navrhnuté na 135kW, po daňovej, emisnej a výkonovej úprave na 120kW vidím v dnešnom svete kopec problémov od ktorých dá každý oficiálny servis ruky preč. Rovnakú odpoveď som si vypočul v M-Gruppe v Dúbravke. Takže legálna cesta na softvérové odstánenie S843A zjavne cez oficiálne BMW kanály neexistuje .

Legálne riešenie vidím v zakúpení BMW Power Kitu a úprave hodnôt na vyššie ako sériové (135kW), v podstate originálny tuning...
Som presvedceny, ze prave oficialna cesta existuje, ved aj potvrdenie o alternativnych rozmeroch musi ist cez importera, ktoremu to schvalia v nemecku. S tymto by som sa obratil na bmwslovensko@bmwgroup.com , ak si dobre pamatam, tak napr. pri vystaveni noveho typoveho stitku vozidla sa platilo 166€, takze niekde tam by som ocakaval vyslednu sumu, samozrejme + poplatok za samotne softwarove odstranenie .

Papierovaciek so slovenskymi uradmi by som sa tiez nebal, bud to pojde alebo nepojde. S potvrdenim od vyrobcu vozidla poziadas o zmenu TP na okresnom urade odbor dopravy, za ktory sa plati kolok 8€. Jedina otazka ostava vo vzduchu, ako sa budu pozerat na 15kw zmenu vo vykone, nakolko na to asi nie je vypracovana vnutorna smernica.

Na okresnom urade pracuju ludia narozdiel od strojov na Evidencii vozidiel (na policii), nemaju tak zviazane ruky a aj z vlastnej skusenosti mozu dat do TP hocico. Velmi to vsak zalezi na konkretnom uradnikovi v konkretnom okresnom urade, preto by som zacal asi tam.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: odstranenie S843 Power reduction

Pondelok, 14. Augusta 2017, 12:45

ak je zaujemca/testovaci kralik, rad by som si to oskusal, vzdy ked som take auto nasiel, uz bol po "chipe" za tazke peniaze
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných