... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Nedeľa, 13. Augusta 2017, 08:45

jedine že je váha vzduchu stara a ukazuje zle hodnoty a mala vypisovať na diag.. dpf u nás stoji od 400e aftermarket do ceny originalu.

alebo vyčistiť dpf. najlepšie je fabrické čistenie stoji to cez 200e a vyčisti to na 98%
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Nedeľa, 13. Augusta 2017, 09:27

Ake je to fabricke cistenie?Lebo pokial viem bmw necistia dpfka....

Ps: Beethoven musis to dat vsetko riadne diagnostikovat aj ked tam asi budes muset odbornika hladat,mozno ani problem nemas,E65 FL su spolahlive auta....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Ludvik7
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 31.7.2017
Auto: E65
Kraj: Bratislavský

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Nedeľa, 13. Augusta 2017, 09:41

Kluci diky moc .. asi fakt zkusim jeste pohledat odbornika i kdybych mel zajet na druhou stranu britanie ... ja si zkusim prvne jeste zajet jen do meho servisu za rohem, tam mi diag udelaji za polovic ponevadz tam delam pravidelny servis ... asi to nebude jako z BMW ta diagnostika, ale zkusim opsat ta cisla a treba mi z toho Vy reknete vic ... behem tydne to poresim a lupnu to sem. Jeste jednou moc diky
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Nedeľa, 13. Augusta 2017, 10:51

tak e65 su riadne spolahlivé auta, čo sa tyka toho fabrickeho čistenia robi to jedna firma .) čo davám ja .tak ako piše simik potrebuješ to riadne zdiagnostikovať .
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Nedeľa, 13. Augusta 2017, 10:57

keď mi prišlo domov to dpf tak to bolo ešte pekne horúce. detaily ako to robia sem ešte napíšem. viem že cez niejaky pristroj presne čo to robi a tak mi nechceli prezradiť viac. :D

ale ziztím :)
 
Ludvik7
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 31.7.2017
Auto: E65
Kraj: Bratislavský

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Nedeľa, 13. Augusta 2017, 11:39

Tak jsem procital webovky Simika a mam sto chuti objednat eurotunel, vymenit si £ za nejake € a udelat si vylet do Trnavy ..
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Sobota, 28. Apríla 2018, 09:28

Ludvik7, neviem, či si ten problém už vyriešil, keďže je to trochu staršia téma, ale ja byť tebou sa naozaj pozriem po tej váhe vzduchu. Presný problém som mal aj ja a bola to váha.

Auto nešlo do výkonu, ak som dal plyn na podlahu, tak sa nič nedialo, len motor vrčal na 3000 otáčkach a to bolo všetko. Na diaľnici nebolo možné prekonať rýchlosť 140 km/h a ak som išiel mierne do kopca, tak to auto normálne neutiahlo a spomaľovalo.

Pri pomalej a kľudnej jazde by človek ani nespoznal, že tá váha bola zlá. Auto normálne radilo a v pohode sa pomalým akcelerovaním dalo dostať na spomínaných 140 km/h. Ale pri plyne na podlahe sa nedialo nič, žiadne zrýchľovanie, preradenie, proste nič + spotreba bola viac ako 12 l. Ja som to auto už kúpil so zlou váhou (majiteľ mi to povedal), takže som o tom hneď vedel a teda kúpil som novú váhu vzduchu BOSCH + resetli sa adaptácie a auto odvtedy valí jak delo. :)
 
mato1921
Príspevky: 7
Registrovaný: 13.8.2018
Auto: bmw 7 E65
Kraj: Prešovský

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Štvrtok, 20. Decembra 2018, 21:46

Sewa, potreboval by som radu , presiel som vsetko fora no nenasiel som nic tomu co by mi pomohlo, moj problem je v tom mam vymeneny olej uz 2 krat naposledy origo olej plus filter a preplach vymenene gumicky pod mechatronikou aj nejake prechodky a redukcia co je na hl. kable do prevodovky, no problem je v tom ak je rano chladno tak radi pekne len trhne z prevodovkou rozbblikaju sa kontrolky R N D P a auto ide dalej niekedy to spravi raz niekedy netrhne len sa rozblikaju tie kontrolky a stane sa ze aj radio pri tom vypne a zapne ked sa olej zohreje v prevodovke neni zaidny problem robi to len ked je chlano rano v lete nebol problem ziadny , neviem ci to ma suvis ale meni som aj hydromenic uz a problem stale pretrvava ale kym sa nezohreje olej , za kazdu radu dikes :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Bmw 730d e65 spatne radi prevodovka

Piatok, 21. Decembra 2018, 08:45

](*,) 4temy,jedna otazka....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní