... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Andrej_BA
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 25.7.2017
Auto: BMW X3
Kraj: Bratislavský

X3 vôla volantu pri jazde na dialnici

Utorok, 25. Júla 2017, 15:15

Ahojte,
zacala sa mi prejavovat vola vo volante pri jazde priblizne nad 100 km/h. Presnejsie, ak idem dlhsiu dobu (10-15 min) po rovnom useku vyssou rychlostou bez vacsieho krutenia volantu, pri korekcii smeru mi volant ako keby maly kusok preskoci v smere otocenia(ako keby stratil na desatinu sekundy kontakt s riadenim). Pri jazde po meste resp. v mensich rychlostiach sa chyba neprejavuje a volant aj riadenie je sto percentne pevne. V servise mi potvrdili ze vsetky sucasti riadenia su v poriadku, geometria je bez chyby a ze to vidia na moznu chybu v servo riadeni (v hrebenovke) ktoru chcu poslat na repas. Auto ma najazadene ca 160 tis. km. Stretol sa niekto z vas uz s podobnym problemom, nakolko mi pride vysvetlenie zo servisu len ako domienka a obavam sa ze po repase sa problem nevyriesi.
Dakujem za odpovede :)
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: X3 vôla volantu pri jazde na dialnici

Streda, 26. Júla 2017, 07:52

keby bola chyba v hrebenovke, cítil by si to asi aj pri parkovaní.
ak máš "active steering" tak by som skôr podozrieval ten elektromotorček, ktorý mení "pomer prevodu" - tzn. lock to lock je menší pri parkovaní ako napr na dialnici.
 
Andrej_BA
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 25.7.2017
Auto: BMW X3
Kraj: Bratislavský

Re: X3 vôla volantu pri jazde na dialnici

Streda, 26. Júla 2017, 10:18

Dakujem za dobry tip. vo vybave mam len Servotronic. Pri parkovani je riadenie pevne, dokonca aj pri 140kmh pokial idem v zakrutach ako napr na R1 v okoli Zlatych moraviec. Ale zacinam rozmyslat ci nebude nieco s regulacnym ventilom ktory reguluje tlak oleja v serve. Pokial je tento ventil sucastou servoriadenia mohol by repas serva pomoct.
 
Martinro
Príspevky: 11
Registrovaný: 3.5.2019
Auto: E90
Kraj: Zahraničie

Re: X3 vôla volantu pri jazde na dialnici

Streda, 20. Mája 2020, 12:14

To bych opravdu řekl, že ti kolísá tlak než že by to bylo přím v řízení. Repase řízení je řešení na 50% pokud to máš na posilovači a řízení tu vadu jen zdědí. Docela by mě zajíamlo jak to dopadlo jestli ses dopídil k tomu čim to bylo.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný