... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
dizelTDI
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 19.5.2011
Auto: bmw 318d
Kraj: Nitriansky

Ručička momentálnej spotreby skace

Streda, 12. Júla 2017, 12:57

Čaute. Chalani prosím poraďte mi budík z ukazovateľom momentálnej spotreby blbne. Rucicka skace jak diva hlavne cez mesto.je mi jasné že cez mesto viac zeme ale predstavte si ze idete k semafory spomaľujete budík vám ukazuje primeranú spotrebu a zrazu vyskočí na 18l a skace tam a späť. Kolko razí mi ju drží aj na 20litroch pár sekúnd a to vyradim do neutrálu. Ale spotreba paliva sa nejak rapídne nezdvihla. Neviem odkiaľ mam začať. Dik za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
H@wky
Príspevky: 462
Registrovaný: 28.12.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN, Dca, IL

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Štvrtok, 13. Júla 2017, 19:50

pravdepodobne vaha vzduchu, ale bez diagnozy tazko triafat
 
dizelTDI
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 19.5.2011
Auto: bmw 318d
Kraj: Nitriansky

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Piatok, 14. Júla 2017, 13:34

Váha zduchu?prečo myslíš?
 
Užívateľov profilový obrázok
H@wky
Príspevky: 462
Registrovaný: 28.12.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN, Dca, IL

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Sobota, 15. Júla 2017, 09:43

lebo som mal taky isty problem ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Gallardo
Príspevky: 42
Registrovaný: 24.4.2013
Auto: BMW E46 328i
Kraj: Trenčiansky

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Utorok, 9. Januára 2018, 11:06

Inak toto isté robí aj mne na M52TUB28. Blížim sa k semaforom, tak vyradím do neutrálu a pribrzďujem a ručička spotreby ukazuje cez 10l. Prípadne aj pri jazde dolu kopcom, keď brzdím motorom a nemám nohu na plyne, tak ručička nie je na nule, ale niekedy aj na 8l, čo mi príde tiež divné.
A podobne sa to chovalo aj na 320d 100kW, ktorú som mal predtým.
Nejaké rady, prosím vás?
BMW E46 328i M52TUB28 Sienarot II
BMW E46 320d M47 Cosmosschwarz - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Utorok, 9. Januára 2018, 12:09

Vylúčiť chybu prístrojovky jej výmenou za inú zo stejného modelu čo je cca 3 min. práce , a zistiť či to nerobia snímače počtu otáčok kolies a to je už na základnú diagnostiku no a potom ďalej čo ukáže obrazovka.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Utorok, 9. Januára 2018, 12:18

Načo riešiť hluposti ? Je to ok,ručička ukazuje spotrebu L/100km,pri malej rýchlosti sa prepne na L/hod... Inak by musela ukazovať nekonečno... Rozmýšľajte trocha..
 
Užívateľov profilový obrázok
Gallardo
Príspevky: 42
Registrovaný: 24.4.2013
Auto: BMW E46 328i
Kraj: Trenčiansky

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Utorok, 9. Januára 2018, 12:39

Peťo, takže je to úplne normálne správanie? Keď idem na neutrále k semaforom, tak mám spotrebu 14l za hodinu? A pri pomalom pribrzďovaní sa to zvyšuje? Nezdá sa mi to osobne. Veď jazda na neutrále je ako státie. Tak potom keď stojím na mieste, mala by tá ručička ukazovať to isté, nie? Pri pomalej rýchlosti ukazuje spotrebu L/hod, ale pri zastavení ukazuje zasa L/100km?
A nie je to len pri pomalej rýchlosti. Príklad: idem dolu kopcom napríklad 60km/h na štvorke, podradím do trojky a dám nohu z plynu. A ručička stojí na 6-8l/100km. Pri cca 50-60km/h.
A osobne to nepotrebujem riešiť, len som tu narazil na túto tému, tak som sa pridal ;)
Naposledy upravil/-a Gallardo v Utorok, 9. Januára 2018, 12:58, upravené celkom 1 krát.
BMW E46 328i M52TUB28 Sienarot II
BMW E46 320d M47 Cosmosschwarz - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Utorok, 9. Januára 2018, 12:55

Mne sa to tiez nepozdava, na jednom aute ukaze pri jazde na neutrale nulovu spotrebu a na druhom mi ukazuje normalne spotrebu jak keby som jazdil, mal zaradene. Aj ked doposial ma to nejako nenapadlo riesit :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Ručička momentálnej spotreby skace

Utorok, 9. Januára 2018, 12:55

Prístroj stále ukazuje IBA spotrebu v litroch na 100 km avšak nie je to reálny údaj. Signál je upravený tak aby dával orientačnú priemernú hodnotu. No to vyskočenie na hodnotu 18 litrov , potom pokles a znovu zvýšená spotreba nie je v poriadku tak to nemá byť. Jazda v neutrále nie je braná ako státie lebo jeden z údajov ktorý sa sníma sú otáčky kolies. No po pár sekundách by mala klesnúť k nule - nie na nulu. Ak to má tempomat môže byť chyba aj tam ale ako bolo napísané diagnostika a posledné písmeka a čísla čísla VIN ( sedem kusov ) ináč sa rady nedočkáš.
To VIN značne uľahčí identifikáciu vybavenia vozidla lebo myslieť a vedieť je rozdiel.
A dovolím si ešte jednú radu. Nie je od veci kúpiť si z aliexpresu diagnostiku tak do 50 €, lebo keď nemáš niekoho kto ti ju urobí grátis tak za každé načítanie chýb zaplatíš minimálne tak 15 €. Napríklad Delphi DS150e ti bude bohato stačiť aj na mazanie chýb a máš to aj v češtine. Nájdeš ju aj na našich bazošoch ale s prirážkou. A stačí ti káblova verzia lebo Bluetoth ti je na prd pokiaľ nemáš zásuvku v motorom priestore a nechceš live data za jazdy nehľadiac na to , že jediné spoľahlivé spojenie je aj tak po kábliku. Niektoré veci sa dajú riešiť ELM 327 ale je to skôr hračička ako diagnostika. A na veľké veci aj tak musíš pustiť mechanika a ten má svoje náradie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných