... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Sobota, 16. Januára 2016, 18:24

ja mam hifi :)
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Pondelok, 18. Januára 2016, 14:20

Caves,
Ja som mal vo svojej 320tke povodne klasicke stereo bez vyskacov
Momentalne som vymenil reproduktory a pridal vyskace do OEM dvernych list 30eur/ks
Zatial mam namontovane nasledovne:

predne dvere stredy: Hertz energy EMV 100.5
predne dvere vysky: Hertz energy HT 20
zadne dvere koax: Hertz energy ECX 100.5
woofre pod sedadlamy: Kicker CompRT81

ani jeden reproduktor ale nema montazne rozmery povodnych reproduktorov , takze vsade trebalo upravovat uchytenie.
Ale o tom neskor v navode.
zatial reprodutkory hraju len s povodnym CIC zosilnovacom a uz teraz je to o poznanie lepsi zvuk. Basy sa zatial stracaju a vykon je tiez bieda, kedze CIC je uz prekodovana na HIFI a s vyrovnanym equalizerom a znizenov maximalnov urovnov vystupu je to dost tiche. No zo zosikom a procesorom to bude urcite lepsie.

Vytlmene mam zatial prednu kapotu, vsetky dvere, aj piate a podlahy. Este ma caka zadny kufor, podblatniky a hlavne prahy - pri testoch SW na plny vykon drncia ozivot.

Pouzil som tlmiaci material SC-M2-20, SC-M4-24, SAS.30, GLADEN AERO NEO.

Este mam pripravene nasledujuce komponenty, uz len nast ci cas na montaz:

procesor Alpine PXE-H650
2Kanal pre SW : Ground Zero Hydrogen GZHA 2250X
4Kanal pre ostatne repro: amp Ground Zero Hydrogen GZHA 4150
Kondenzator/distribucny blok: DIY W-cap 0,7F + touch display + ochrany + displej
ACV RCP 35R OFC napajacie kable
repro kable 4G2.5 a 4G4
signalove kable 4x 2g1.5 krutena tienena dvojlinka

Zosiky su sice starsie, no stali v krabici cca 10rokov a kvalita nestarne:)
takisto CPU nieje z najnovsich, no v prvoma rade som chcel len lepsi prevodink Hi/Lo, taktiez by mal dotiahnut nedokonalosti zosiku a reprakov, ako aj ozvucnic.
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
jazdec
Príspevky: 29
Registrovaný: 4.2.2014
Auto: BMW 320d E90
Kraj: Bratislavský

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Piatok, 29. Apríla 2016, 23:06

Ja osobne by som sa druhy krat už do toho nepuštal, už len radio profesional hraje uplne zle, mal som chvilu zamenené za radio pioneer a značný rozdiel, len to vyzeralo ako past na oko plus nefunkčne cuvacie senzory, tak išlo nazad povodné. Teraz mam vo dverach dvojpasmo od morel dotech ovation ktore su napojene na zosik dls a pod sedačkami mam gladeny, napojeny na zosik č 2. Po čase som zistil že tie morely nevedia dobre zahrat stred, lebo to nie je stredový reproduktor. Neodporučam ani davat pod sedadla 16 cm wofre ( gumeny zaves sa bude dotykat vrchnej mriežky ) možno by to šlo zafrezovat ale bude to stale na knap. Mam doma ešte jedny stredy od dynaudia, tak mozno to tam skusim ešte prdnut ako posledny pokus, len ku nim namem vyhybku na vyšku. :^o
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Nedeľa, 1. Mája 2016, 10:37

jazdec napísal:
už len radio profesional hraje uplne zle

neviem ci radio profesional ale moje CIC sa da prekodovat na HiFi, vtedy sa ekvalizer vyrovna ma skoro linearnu krivku. Co som videl aj pri merani s DPS - DPSko nemuselo skoro vobec zasahovat do charakteristiky na vstupe.

Obrázok

jazdec napísal:
Teraz mam vo dverach dvojpasmo od morel dotech ovation ktore su napojene na zosik dls a pod sedačkami mam gladeny, napojeny na zosik č 2. Po čase som zistil že tie morely nevedia dobre zahrat stred, lebo to nie je stredový reproduktor.

Ja mam uz vyssie spominane Hertz EMV 100.5 a HT20. tiez mali poslabsie stredy, no procesor to pekne dotiahol.

Obrázok

jazdec napísal:
Neodporučam ani davat pod sedadla 16 cm wofre ( gumeny zaves sa bude dotykat vrchnej mriežky ) možno by to šlo zafrezovat ale bude to stale na knap.


Ja mam pod sedadlom skoro 80mm vysoke Wofre Kicker CompRT81, samozrejme by mi nevosli ani pod sedadla, nieto este pod krytky a nikto ich nikdy do BMW ani neskusal pouzit.
Ja som to vyriesil drevenym distancnym kruzkom 30mm a basak trci cca 1cm nad uroven povodnej mriezky. Mriezka je upravena tak ze ma stred vyrezany a iba drzi koberce pobokoch a reprak trci nad mriezku. Samotne sedadla su na ocelovych distancnych stlpikoch 20mm. jediny problem je ze minimalna vyska sedadla je momentale o 2cm vyssie, ale otestoval som to aj s 2m a 145kg kolegom a vosiel tam v pohode:)

distancny kruzok:
Obrázok

osadeny basak bez krytky:
Obrázok

a medzera medzi sedadlom a basakom:
Obrázok

Heh, a sorry za taky dlhy prispevok:)
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Karlosbmw
Príspevky: 2
Registrovaný: 27.4.2016
Kraj: Žilinský

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Nedeľa, 8. Mája 2016, 15:00

Zdravim, kde se daji koupit ty krytky zrcatek s vyrezem na vyskace? Diky
 
badbat329
Príspevky: 458
Registrovaný: 20.5.2012
Auto: F31
Kraj: Trnavský

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Nedeľa, 8. Mája 2016, 17:21

v BMW
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Nedeľa, 8. Mája 2016, 17:30

Cau, original dielce su: 51337171201 a 51337171202.
Mozes skusit pohladat aj na nete. V dobe ked som ich kupoval boli na http://www.leebmann24.de o 10 eur lacnejsie ako v BMW.
akurat som toho bral viac, lebo postovne tam bolo 25 eur:)
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Utorok, 10. Mája 2016, 07:53

Dam sem poznatok na kolko som robil hudbu komplet v E60

ak chce niekto riesit veci bez prisposobenia a nedat do toho vela penazi ta predne dvere + vyskove repro

http://www.copper.sk/eshop/ozvuc-auto-t ... w-set.html
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Utorok, 10. Mája 2016, 09:58

RACERMAN napísal:
Dam sem poznatok na kolko som robil hudbu komplet v E60

ak chce niekto riesit veci bez prisposobenia a nedat do toho vela penazi ta predne dvere + vyskove repro

http://www.copper.sk/eshop/ozvuc-auto-t ... w-set.html


Mas to aj odskusane? Ako to hraje?
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Utorok, 10. Mája 2016, 14:51

AntiBiotik napísal:

Mas to aj odskusane? Ako to hraje?


Tieto konkretne odskusane nemam, ale mam par montazi E46/ E60 a kopu inych auta..co sa tyka BMW vsade som pouzival kombinaciu ground zero a sinus live..osobne som prekopal celu moju E60 vymenene vsetky repro + 2 zosiky, vysledok je parada...je na zaplakanie co tam BMW montuje seriovo...

co sa tyka tych ELEMENT COMP oproti serii to bude urcite lepsie, ak vsak chce niekto z audia dosiahnut vyssiu hlasitost treba hladat vyssiu citlivost reproduktorov
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Ivan28
Príspevky: 5
Registrovaný: 12.7.2017
Auto: Cherry
Kraj: Košický

Re: upgrade prednych dvernych reprakov

Streda, 12. Júla 2017, 15:29

Hey. Auto enthusiasts, my name Ivan, CTK company. We are manufacturer of vibrodamping and sound deadening materials for cars. If you decide to install soundproofing on your car and you will have a question about choosing of the material, you can visit our Slovak webpage http://www.ctk-sk.com . If you have any questions, you can ask it on the facebook page https://www.facebook.com/ctk.soundinsulation/ , in addition, there you can find a lot of photos and video of installations from our customers and partners. Thank you for your attention, and we look forward to your feedback and opinions about our products.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných