... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
BRANOHC
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 5.10.2009
Auto: E46
Kraj: Trnavský

Predné pružiny

Piatok, 23. Júna 2017, 02:25

Nazdar páni,mám menší problém a potrebujem poradiť:
Dal som auto do servisu meniť tlmiče a mechanik mi povedal že musím vymeniť aj struny,spoliehal som na to že má skúsenosťi a keď mi odovzdal auto tak so zistil že predok je vysielaný o cca 4cm na to povedal že to klesne..povedal som nech tam vráti pôvodne struny no tie už vyhodil..takže neviem aké tam boli pôvodne a podľa vin čísla tie namontované tam majú byť.. vyzerá to ako keby som bol stále naložený..
Nie som nejaký veľký odborník tak vás prosím o radu poprípade odporučiť niekoho kto mi to pomôže napraviť...som od Trnavy ..ďakujem..
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Predné pružiny

Piatok, 7. Júla 2017, 08:59

Ahoj, ako si to poriesil?
Ja mam na e46 tour tiez predok vyššie a zadok dost dole, mne ale skor vadi to ze je zadok nizko.
Moze pomoct vyske aj tlmic? Struny som menil lebo boli zlomene a dal som tam KYB ale aj.tak sa mi to zda nizko, na parkovisko idem cez dost obrubnik tak by som to rad dvihol, ďakujem za radu
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Predné pružiny

Pondelok, 10. Júla 2017, 16:20

Pružné podložky diel č.18 a č.15
http://cz.bmwfans.info/parts-catalog/E46-Touring/Europe/318i-M43/L-N/jul1999/browse/rear_axle/rear_spring_strut_mounting_parts/
Okrem iného som sa stretol s pružinami čo majú priemer drôtu rovnaký a aj s takými kde sa priemer mení , na začiatku návinu je drôt tenší v strede silnejší a opäť sa stenčuje to záleži od výrobcu lebo dnes to vyrába kde kto.
Bežný tlmič nemá vplyv na svetlú výšku vozidla, ten len tlmí kmity. Staviteľné tlmiče je cenový level od 500 € hore a komplet sada je drahšia ako väčšina vozidiel .
Potom doporučujem študovať od strany 650 manuál :
https://drive.google.com/file/d/0Bx4lKJ5PYowVSGFqRlM2M09XUzQ/view?usp=sharing
lebo aj rameno sa dá nesprávne zložiť a nedodržať tolerancie.
No tomto fóre dokonca ktosi dal porovnanie starého a nového ramena a aj keď by človek poveda,l že sa to nedá ohnúť bolo vidieť evidentný rozdiel .
Záver : najskôr tie podložky tam nie sú a bude to aj najschodnejšie riešenie ako všetko ostatné, alebo nové pružiny a pozrieť priemery drôtov ale zase to bude tvrdšie na ceste.
 
bmwer
Príspevky: 13
Registrovaný: 3.12.2015
Auto: E46 318d
Kraj: Trenčiansky

Re: Predné pružiny

Piatok, 10. Novembra 2017, 22:25

Čaute klubáci,

mám 318d 2003 sedan. Keďže tlmiče som mal ešte povodne tak som sa ich rozdhodol všetky štyri aj s pružinami a uloženiami vymeniť. Vybral som tlmiče bilstein B4 a aj pružiny Bilstien.
Všetko som vymenil a išiel na geometriu. Tu mi chlapik povedal že predne kolesa maju odklon do "V" ako tatra a že to sa nedá nastaviť a že pravdepodobne je zla asi pruzina. Čísla pružín a tlmičov, ktore som namontoval sú nasledovne.

Predný ľavý tlmič bilstein B4 22-103093 povodne číslo na starom tlmiči 31 31 6 759 095
Predný ľavý tlmič bilstein B4 22-103109 povodne číslo na starom tlmiči 31 31 6 759 096
Pružiny bilstein číslo 36-266050

Dnes som zhodil ľavý tlmič s tým že prehodím seriove struny. No ked som porovnával stare pužiny s novými zásadný rozdiel tam nevidno, hrubka drôtu rovnaka 13mm, tuhosť pružiny od oka podobona. Ale keď som porovnal tlmič tak ten novší ma vyýrazne dlhšiu piestnicu (17cm) ako stary (11cm). Ak ked piestnica sa môže celá schovať takže na výšku auta by to nemuselo mať vplyv.

Viete mi poradiť čo som kupil správne pružiny, resp tlmiče? Btw boli objednané poda VIN. Čakal som že padnem na zadok z nových tlmičov a miestoho toho prišlo sklamanie.
Ďakujem vopred za rady.Obrázok
foto porovnania tlmičov azdvihnutého predku.Obrázok
Obrázok
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Predné pružiny

Sobota, 11. Novembra 2017, 12:45

Jasné, že si kúpil zle, šak sú rozdielne dlžkou.... musíš zohnať rovnaký aký tam bol...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
bmwer
Príspevky: 13
Registrovaný: 3.12.2015
Auto: E46 318d
Kraj: Trenčiansky

Re: Predné pružiny

Sobota, 11. Novembra 2017, 13:55

Podľa katalogu bilstein su to tlmice pre 30d. Chcem sa opytat ak ma niekto skusenost je naozaj tlmic pre 30d je o tolko dlhsi ? Aby som po druhy krat nekupil blbost.

Tu je link na katalog bilstein. http://web1.carparts-cat.com/default.as ... 001&12=130
 
djluko_151
Príspevky: 18
Registrovaný: 25.11.2013
Auto: BMW 320D M-paket
Kraj: Nitriansky

Re: Predné pružiny

Sobota, 11. Novembra 2017, 21:32

Určite je to iný kus. Zle kúpené. Veď si pozri sériové číslo na starom a mas. Sám si si objednával ?

. Veď podľa fotky už sám musíš vidieť že sú rozdielne


---- aha oprava máš tam sériové cislo. Tak či onak je to zlý kus. Skús to pozrieť ešte raz. Aj na iných stránkach čo sa týka tovaru. Ja keď objednavam pozrem si na viacerých stránkach predajcov či sa jedná o ten istý typ a až potom. Tiež sa bojím cez net objednávať pretože reklamácia ak by bola, bola by zdlhava. Tak kvôli tomu. No skús pozrieť ešte raz. Držím palce nech sa ti to podari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných