... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Chyba active steering

Nedeľa, 2. Júla 2017, 21:09

Čaute dnes som zobral počítač a nakopol inpu, kde som vymazal všetky chyby cez functional job . Následne som mrkol na korekcie vstrekovania a potom prišiel riaden prúser. Vypol som motor a keď som chcel následne naštartovať tak len točil na prázdno. Začali sa mi na display postupne ukazovať hlášky ako chyba prevodovky, červene ozubené koleso a druhá active steering. Tak som zapojil pc prevodovka neukazovala žiadnu chybu ale aktívne riadenie malo 2 chyby. Jednu som rozlúštil ako že nesedí číslo podvozku (612E Fahrgestellnummernvergleich) a druhá asi niečo o nastavení (skalibrovaní?) motora v riadení(614A Motorlagewinkel nicht initialisiert). Vymazal som error memory a už sa mi dalo naštartovať, ale tie dve chyby tam boli stále a zobrazovalo varovanie v i-drive. Potom som dáko našiel cez (F6)Activate možnosť porovnať číslo (vehicle number comparsion) a následne som nakalibroval cez volant riadenie (motorposition angle initialization), potom tie chyby zmizli. Všetko zase funguje ale ak by niekto vedel poradiť čo som urobil zle aby som si to nezopakoval. Človek sa učí aj na chybách....
 
driverBMW
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2014
Auto: BMW 53Od e60
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovna

Re: Chyba active steering

Pondelok, 3. Júla 2017, 23:20

Ja mam ten isty problem ale pojazdim odstavím a uz nenastartujem točí točí a ukazuje hlásky ako prevodovka auto na zdvíhaku cosi s volantom palivové čerpadlo potom este aj chybu dsc. Ak postoji dlhšie aspon hodinku nakopne sa a ide nermalne Ako nevie niekto poradit čím to je??jedna sa o bmw e60 530d r.v.2004
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Chyba active steering

Utorok, 4. Júla 2017, 08:49

cawte skušali ste isť na bmw diagnostiku ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných