... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

F10 530d LCI - doplnenie AdBlue?

Piatok, 2. Decembra 2016, 14:52

Viem, ze sa tu opat vyroja niektori "experti" so svojimi vysoko vecnymi poznamkami na moju adresu, ale snad sa najde aj niekto, kto s tymto ma realne skusenosti:

moja F10 530d LCI (2015) je uz zial vybavena aj sytemom Blue Performance (do auta treba liat aj vodny roztok syntetickej mocoviny znamej ako AdBlue)
auto mi (skoro presne pred rokom) dealer odovzdal plnou nadrzkou mocoviny a cerstvo vymenenym olejom (preco spominam olej, vysvetlim v zapati)
po najazdeni cca 20t km mi auto zacalo (dost dotieravo :mrgreen:) hlasit, ze mocovkova kvapalina sa uz mina, zbyva asi este na 1500 km a bolo by fajn ju doplnit... zaroven vypisalo, ze by to chcelo doliat 13,5 l...
uz vopred som si spravil prieskum trhu a zistil som, ze na pumpach sa predava AdBlue vo flaskach s cenou 1,50 € - 2,50 € / 1 l, pricom origo BMW mocovka ma byt predavana v speci flaske s nejakym osobitnym uzaverom, ktori sa srobuje na hrdlo mocovkovej nadrze na aute... samozrejme bola to ta najdrahsia varianta.... :wink:
druha moznost ziskat synteticku mocovku je najst si pumpu, kde maju extra stojan na mocovku pre kamiony, kde sa 1 l predava cca po 0,40 €...
povedal som si, ze mocovka ako mocovka a naco platit za tu smradlavu tekutinu 5-nasobne viac a nasiel som si vo svojom okoli pumpu vybavenu AdBlue stojanom....
prvy problem nastal pri tankovani, pistol mi stale vypinala a nedala sa vobec "zacvaknut" (asi je to stavane na tu ich extra flasku), ale pomalym a opakovanym stlacanim pistole som tam nakoniec dostal 14 l tej gebuziny, von mi nevytieklo nic...
druhy problem, auto akosi nepochopilo, ze uz ma ten sajrajt natankovany az po hrdlo a len velmi pomaly registruje realny stav, takze teraz mam (po odjazdeni asi 4-5 km od tankovania AdBlue) "dojazd" 6000 km a stale mi dojazd stupa... no nic, neriesim... hlavne, ze iDrive uz prestal pindat...

teraz k tomu oleju, ako som pisal od prevzatia auta som za rok najazdil cca 20t km a pocas tohto obdobia som priebezne (skor pre zaujimavost) sledoval poziadavku na olejovy servis, pekne plynule to klesalo az sa mi pred par dnami ukazalo pod 2000 km a na palubke sa mi rozsvietilo oranzove auticko, ze treba sa objednat na vymenu oleja, posledny tyzden som mal aj pocit, ze to klesa aj rychlejsie, ale nevenoval som tomu velmi pozornost a uz som sa chystal volat do servisu, ze sa objednam na servisnu prehliadku... takze pri tankovani AdBlue mi svietil interval na vymenu oleja asi 1200 km... vzhladom na pocet odjazdenych km sa mi zdalo trochu skoro, ale bol som aj rad, ze aspon motor dostane novy olej skor... u mojho auta by islo o druhu vymenu oleja, prva bola urobena pri 25t km...
k mojmu dost velkemu prekvapeniu mi zacal po doliati AdBlue stupat aj serviny interval na olej :shock: zrazu mi to skocilo z 1200 na 6000.... ono tych 6000 by aj +/- zodpovedalo tomu inervalu 25t km, tak ako sa menil olej minule...

myslite si, ze moze byt nejaka suvislost medzi stavom AdBlue a vymenou oleja?
je mozne, ze ked auto zsitilo, ze nema mocovku, tak si "povedalo", ze rovno treba vymenit aj olej? alebo ze by prevadzka auta bez AdBlue bola nejako narocnejsia na motor a preto pri nizkej hladine mocoviny vypocitalo olejovy servisny interval inak ako ked je mocoviny dostatok?
som z toho volajaky zmateny ?! :?
nejake nepady (konstruktivne a k veci, prosim)...
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: F10 530d LCI - doplnenie AdBlue?

Piatok, 2. Decembra 2016, 15:19

olej v aute sa mení po 15 000km a nie 25 000km, to by som riešil viac ako palubak
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: F10 530d LCI - doplnenie AdBlue?

Piatok, 2. Decembra 2016, 15:56

Mal si si na to tvoje jazdenie kúpiť benziňák a nemusel by si teraz revať nad chcankami.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
makak
Príspevky: 32
Registrovaný: 16.2.2012
Auto: BMW F10 530xdA
Kraj: Bratislavský

Re: F10 530d LCI - doplnenie AdBlue?

Piatok, 30. Júna 2017, 08:14

mna by tiez zaujimalo, ci kupujete to adblue vo flaskach, resp ci su pumpy kde sa to da natankovat aj do f10.
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: F10 530d LCI - doplnenie AdBlue?

Piatok, 30. Júna 2017, 10:11

asi po 10-15 km od natankovania AdBlue na pumpe (zo stojana) si auto konecne spravne vyhodnotilo skutocny stav v nadrzke na mocovinu (asi uvolnili bubliny vzduchu, ktore blokovali cidlo...) a zacalo ukazovat spravne, t.j. dojazd okolo 13-14t km... odvtedy ziadny problem...
ak bude treba nabuduce tankovat mocovinu, tak to urobim zase zo stojana... maximalne kupim jednu flasku (nie kvoli obsaju, ale kvoli tomu extra uzaveru), odrezem z nej dno a pouzijem ju ako lievik... :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
makak
Príspevky: 32
Registrovaný: 16.2.2012
Auto: BMW F10 530xdA
Kraj: Bratislavský

Re: F10 530d LCI - doplnenie AdBlue?

Pondelok, 3. Júla 2017, 09:20

Ja som nakoniec kupil na Slovnafte 10l bandasku za cca 13 eur, nalieva sa to z nej uplne v pohode, ma taky uzaver co presne sedi na otvor tej adblue nadrzky. Co sa tyka ukazovatela dojazdu, tak mi to ukazuje celkom presne (chybalo 13 litrov, po vyliati tej bandasky ukazuje ze 3 litre sa da este doliat).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], mitocross a 27 neregistrovaných