... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
grinD
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 12.4.2017
Auto: 320i e46 fl
Kraj: Nitriansky

Výmena brzd [e46]

Streda, 21. Júna 2017, 17:47

Prišla narad výmena predných aj zadnych brzd . Po dvoch hodinach hladania som zistil že to nebude len tak hodiť do košíka a objednať tak by som chcel požiadať o radu skúsenejších aby som sa vtom zorientoval .

Nehladám lacnejšie riešenia , chcel by som kvalitné , vrtané a velké kotúče aby služili rovnako esteticky ale aj dobre brzdili a niečo vydržali .
Jedná sa o 320ci 2004 , štýl jazdy taký svižnejší .

vopred ďakujem za odporučania .
prvé auto - e46 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 08:22

Pekne mas to premyslene len ma to hacik ..velke kotuce tam nedas len take ake tam maju bit..vrtane to je skvor o estetike a nie funkcnosti ...takze objednaj si original kotuce a mas po probleme...takze objednaj si to u martina ..m&m autotechnik .. on ty poradi co je dobre dat do kopi..ja som tiez teraz menil komplet ..origo kotuce +keramika brzdove oblozenie..a este nezabudny aj pakne na rucnu brzdu vymenit .. a hlavne ich dobre zabehnut .ziadne prehriatie hned na zaciatku lebo ich pokrivy a potom mozu bit aj titanove ich hned slak trafi :smile:
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 12:06

Vŕtané veľké kotúče, vieš mi bližšie definovať, čo máš na mysli veľkými? Tam nemáš čo vymyslieť, môžeš tam dať len origo, takú veľkosť aká má byť. Tam nemáš jak dať väčšie.
 
Užívateľov profilový obrázok
grinD
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 12.4.2017
Auto: 320i e46 fl
Kraj: Nitriansky

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 14:46

viktor31 napísal:
Vŕtané veľké kotúče, vieš mi bližšie definovať, čo máš na mysli veľkými? Tam nemáš čo vymyslieť, môžeš tam dať len origo, takú veľkosť aká má byť. Tam nemáš jak dať väčšie.

to uz som zistil ze s velkostou moc toho nevymyslim . Na M&M som nasiel okrem prvovyroby len EBC a Zimmerman . Od Zimmerman mam zevraj dat ruky prec , ze to niesu dobre brzdy , na EBC zase nikto nic nepise (aspon co som hladal) a Brembo na 320i ani neviem najst . Chcel.by som nejake krajsie ako original no zase sa nechcem potom chytat za hlavu ze som blbost kupil co budu horsie este .


nieco taketo hladam
Obrázok
prvé auto - e46 320i
 
PetoK
Príspevky: 9685
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 14:55

Kup origo a nevymyslaj hluposti. Vsetko ostatne lacne je shit
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 15:24

Ked chces take brzdy ako si dal fotku ..tak si priprav par tisic eur...kup origo a mas po probleme nic nepokazis asi tak..
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 16:10

Brzdy (strmene) tam nehaj také aké sú, súdruhovia z ndr to dáko prepočítali a určite sú dostačujúce aj pre svižnejšie jazdenie po meste. Dobre by si urobil keby že kúpiš komplet nové a hlavne kvalitné obloženie , taktiež kotúče. Samotné strmene môžeš očistiť od hrdze flexou s kefou, alebo opieskovaním a natrieť na to určenou farbou. Bude to vyzerať dobre a nebude to stáť majetok. Tie viac piestové brzdy sú drahé a možno by si bol prekvapený, že by to ani nebolo tak komfortné jazdenie s prehnane silnými brzdami. Predsa 320i nieje tak ťažké auto a nedosahuje ani možnostiam m3 kde už na okruhu také niečo má zmysel. Ešte k tým platničkám, treba sa poobzerať po nejakých nie len na športové jazdenie, vždy tam ide o nejaký kompromis v brzdnom výkone medzi studenou a prehriatou brzdou a verím že 90% času ich ani poriadne nezohreješ, tam nejaké keramické platničky a super vŕtané kotúče ani nieje treba riešiť.
Naposledy upravil/-a Iwe_sko v Štvrtok, 22. Júna 2017, 19:42, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 17:20

Presne ocisti nastriekaj a budes mat to tip top.. :D
Prílohy
20170531_171107.jpg
Po nastriekani:)
20170622_181827.jpg
Po pieskovani
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 19:58

Drak, odporúčal by som teraz po tom nastriekaní očistiť od farby opracované (ofrézované) časti, kde sa dotýkajú platničky brzdy a taktiež otvor kde sa montuje hadička :-) Určite je to pre funkciu brzdy lepšie, keď na stykových plochách po ktorých sa pohybujú jednotlivé komponenty, nieje farba.
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 20:24

..farba tomu vobec nevadi ze tam je vole je tam dost pri platnickach a co sa tika hadiciek tak tam tesni spodna dosadacia plocha ktora je pod cca 30 stupnami..brzdy uz fachcia vo velkom len musim ich najprv trocha zahriat..ketamika je svina chce to spravnu teplotu :lol: nove kotuce ,platnicky ,hadice od helly zrepasovane strmene + pomemene gumicky jedine co je pvovodne je stredovy piest a voditka tie su antikorove takze nove ostali v krabicke su len pozink...a este pouzita ate pasta proti piskaniu..skoda je ze som tam nedal m performace kotuce ](*,) ako som planoval
Prílohy
20170622_212047.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena brzd [e46]

Štvrtok, 22. Júna 2017, 20:52

Ano vôle sú, už cca 5 rokov sa starám o výrobu bŕzd a viem ako sa vyrábaju originál lakované brzdy a ktorá časť na čo slúži a neveril by si koľko problémov a porád sa vedie kôli tým ohromným toleranciám. A keď sa robia lakované brzdy, tak prídu nalakované odliatky ktoré sa následne opracujú práve kôli tomu aby nebola farba tam kde nemá byť. A ostatok sa pozinkuje a pri montáži sa vodiace časti jemne potrú špeciálnou vazelínou. Keď sa ti za nejaký čas zakusne brzda a prehreješ ju možno si spomenieš.
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Výmena brzd [e46]

Piatok, 23. Júna 2017, 08:38

To je dobre ze si od fachu nato...kazda rada je nad zlato ..ale poviem to takto..ja si pravidelne davam tieto veci z prevencie do poriaku aby neboli problemy...a co sa tika dnesnich technologii a postupou tak to je jeden obrovska katastrofa ..dnes je vsetko na spotrebu a nie na zivotnos...mojim brzdam nedavam dlhu zivotnos viem ako jazdim do dvoch rokou bude ponich a pojdu druhe :mrgreen: ale mozeme diskutovat o tom kolko sa len da ..zaseknut sa mozu z mnoho dvovodou ...bordel, cim vetsia vola tim vetsia pravdepodobnos skrizenia..cim mensia vola pride vysia teplota roztiaznost materialu a potom zaseknutie ..stare brzdove hadicky z vonku v pohode z vnutra prasknuta nasledne blokovanie kvapaliny .. :smile: ale dik za upozornenie
 
Užívateľov profilový obrázok
grinD
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 12.4.2017
Auto: 320i e46 fl
Kraj: Nitriansky

Re: Výmena brzd [e46]

Utorok, 27. Júna 2017, 06:26

ďakujem páni za rady , nebudem teda skušať hluposti a dam tam origo alebo ATE .
prvé auto - e46 320i
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Výmena brzd [e46]

Piatok, 7. Júla 2017, 07:07

Myslím, že si urobil správne rozhodnutie. ;) Nemá zmysel nejako kadečo skúšať.
 
Užívateľov profilový obrázok
xcubus
Príspevky: 294
Registrovaný: 31.3.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena brzd [e46]

Piatok, 7. Júla 2017, 09:21

naj co tam mozes dat su kotuce a celuste z M3, len potom nedas zimaky moc male :)
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných