... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
osromi
Príspevky: 56
Registrovaný: 19.8.2015
Kraj: Trnavský

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Pondelok, 18. Júla 2016, 08:33

lucas22 napísal:
Prikladam video. Pri stlaceni hornej hadice to fuka cez zatvorene viecko. Je to normalne?
https://youtu.be/jEy_EsY8whc

daj potom echo ci pomohla vymena viecka :)
 
lucas22
Príspevky: 165
Registrovaný: 3.11.2010
Auto: e36
Kraj: Košický

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Pondelok, 18. Júla 2016, 08:37

Zdravim, mam objednane aj nove viecko aj novu expanzku, keby bola nahodou tato nova z nejakeho dovodu prasknuta. Dam vediet.
Zaujimave je, ze to viecko tesnilo dobre so starym chladicom a s tymto uz nie. Pricom vyrobca noveho a stareho chladica je ten isty (Behr-Hella).
 
Užívateľov profilový obrázok
p4rTyz4n5wK
Príspevky: 11
Registrovaný: 6.6.2016
Auto: E46 320i
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Handlová

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Štvrtok, 21. Júla 2016, 01:42

Mne na E46 320i roztrhlo nadobu na chladiacu a tým padom mi zrejmä odyšiel aj termostat lebo sme to mali cele rozobrate potom a termostat bol na totalku aj to čidlo v nom .....kukali sme aj vodnu pumpu a ta bola v poho chvala bohu , ale aj po vymene nadržky a viečka a termostatu mam stále uplne natlakovane hadice :P neviem či je to v norme lebo už mam paranoje s toho ale teplota mi drží pekne na strede :P a aj ked otvorím vypuštací tak už nejde vzduch len kvapalina hned .....za necelé dva týždne mi klesla hladina chladiacej len o kusok dolial som cca 2dcl to by malo byť fajn nie ? :)
 
lucas22
Príspevky: 165
Registrovaný: 3.11.2010
Auto: e36
Kraj: Košický

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Nedeľa, 14. Augusta 2016, 11:24

osromi napísal:
daj potom echo ci pomohla vymena viecka :)
Aby som odpovedal. Vymena viecka pomohla. Kupoval som Behr-Hella chladic a stare origo viecko na nom uz netesnilo. Kupil som teda aj nove viecko Behr-Hella a vsetko je ako ma byt. Mimochodom, chladic je vyrobeny v Cine, viecko niekde v EU (Nemecko alebo Rakusko).
 
osromi
Príspevky: 56
Registrovaný: 19.8.2015
Kraj: Trnavský

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Štvrtok, 22. Septembra 2016, 10:06

tak potom fajn ze to takto dopadlo. A co sa tyka tej ciny co uz narobime mam pocit ze snad vsetko je uz od nich ;)
 
Dash
Príspevky: 9
Registrovaný: 16.5.2012
Auto: BMW E46 318i
Kraj: Bratislavský

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Sobota, 8. Októbra 2016, 15:35

Ahojte, mam jednu otazku ohladne odvzdusnenia. Je ten vyssie uvedeny postup pouzitelny aj ked nie je spociatku v obehu takmer ziadna chladiaca kvapalina? Praskla mi jedna plastova rurka a vytieklo mi cca 5 litrov chladiacej kvapaliny. Rurku som vymenil. Okrem ineho som si vsimol, ze nikde nie je chladiaca kvapalina, ani v motore. Skusil som odvzdusnit ako som odvzdusnoval vzdy, no motor sa prehrial, tak mi napadlo, ze bude treba nejaky iny postup. Vopred dakujem.
Obrázok
 
lucas22
Príspevky: 165
Registrovaný: 3.11.2010
Auto: e36
Kraj: Košický

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Nedeľa, 9. Októbra 2016, 19:26

Ahoj, aku plastovu rurku myslis? A 5 litrov je cca polovica naplne.
Inak ten postup funguje aj na prazdny okruh. Zapnes zapalovanie (nie motor), zapnes kurenie na max a ventilator. Dolievas pomalicky pri vybratom odvzdusnovaku. Dolievas az pokym ti nejde cista voda bez bublin z odvzusnovaku, tzn. nejake mnozstvo kvapaliny sa preleje aj na zem... Premackas hadice, zase dolejes, premackas, dolejes. Zasrubujes odvzdusnovak, zavries viecko (kludne nech je tam kvapaliny az po viecko). Premackas, ci ti niekde neunika vzduch alebo kvapalina. Nastartujes (pri kureni na max) a skontrolujes, ci mas vodu v hornej hadici z chladica k motoru. Drzis otacky kym sa neotvori termostat (teda kym nie je tepla aj spodna hadica (z motora do chladica). Vypnes motor a rano dolejes po rysku. Ak je vsetko vporiadku (tzn. termostat atd.). tak tento postup funguje.
 
Rado_e46
Príspevky: 2
Registrovaný: 9.6.2017
Auto: E46_328i
Kraj: Trenčiansky

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Piatok, 9. Júna 2017, 20:48

Rottwa napísal:
Nie, ale ak ti nefuka teply vzduch a tlakuje chladiaci system, mas vacsi problem.
 
Rado_e46
Príspevky: 2
Registrovaný: 9.6.2017
Auto: E46_328i
Kraj: Trenčiansky

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Piatok, 9. Júna 2017, 20:50

Rottwa napísal:

Nie, ale ak ti nefuka teply vzduch a tlakuje chladiaci system, mas vacsi problem


Mám presne tento problém, čo to znamená? Vymenený mám chladič aj termostaty.
 
DNA19
Príspevky: 4
Registrovaný: 24.5.2022
Kraj: Prešovský

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Utorok, 7. Júna 2022, 18:10

Zdravím, chcem sa spýtať ktorý návod je správny pre odvzdušnenie chladiaceho systému? Ten čo písal prvý užívateľ alebo toto čo písal ten druhý keďže sú rozdielne?
Auto je F31

Tu je link kde su tie postupy alebo ako to nazvať: https://ctrlv.sk/Bwrk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Streda, 8. Júna 2022, 08:43

ono to velmi zalezi aj od motorizacie
 
DNA19
Príspevky: 4
Registrovaný: 24.5.2022
Kraj: Prešovský

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Streda, 8. Júna 2022, 10:15

BMW 340i F31 B58
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: odvzdusnenie chladiaceho syst.

Piatok, 10. Júna 2022, 20:16

plni sa to vakuovou plnickou a je tam specialna procedura odvzdusnenia kedze je tam aj elektricka pumpa aj mechanicka

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných