... všetko o BMW ...

reklamne predmety bmwklub.sk
 
M.a.t.ú.š
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 19.5.2017
Auto: Bmw e34 524TD
Kraj: Košický

Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Piatok, 19. Mája 2017, 15:19

Zdravím pred nedávnom som kúpil BMW e34 524 TD všetko bolo v poriadku ale asi pred mesiacom keď sme sa boli povoziť po meste a dali sme mu kus zabrať ( +evry mod ) ručička teploty sa vyškriabala na cca 100 stupnou +- čo mi prišlo divne lebo od kúpi cca 2 mesiace sa na ňom behalo a ručička nedosiahla ani polku niejak som tomu nedával pozornosť vtedy ale od vtedy sa hreje...teraz auto naštartujem a nechám na voľnobeh a za 5minut ručička je na polke a tam sa drží ale keď sa z autom chodí ručička sa vyškriabe skoro do červeného :/ ale keď otvorím kapotu hadica od chladiču nieje natlakovana na kameň je trochu tvrdšia ale dá sa ešte stlačiť...ďalej čo mi nesedí že keď auto je nahriate vrch chladiča je teplý a od polky dole je horúci...tiež mi vedelo urobiť to že keď bolo auto nahriate skoro do červeného a odstavil som auto a nechal na voľnobeh za 10 sekúnd ručička klesla na stred a tam stala...neviem čo z tým môže byt či čidlo ukazuje somariny alebo je chybný termostat po prípade pumpa alebo treba vyčistiť chladiacu sústavu za každú radu budem vdačny :)
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Piatok, 19. Mája 2017, 20:08

Vsetko co si povedal, vymenit termostat to je par euro, vybrat a skontrolovat vodnu pumpu, vybrat chladic a vystriekat ci z toho nepojde hnede blato usadene.
 
M.a.t.ú.š
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 19.5.2017
Auto: Bmw e34 524TD
Kraj: Košický

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Piatok, 19. Mája 2017, 20:50

Tak zajtra skúsim najprv vybrať termostat a vyskúšať ho a vybrať a preplachnut chladič pumpu nechám ako posledne riešenie lebo keď zapnem topenie tak to topí normálne fuka teplé tak pumpa by mala byt v poriadku ale uvidime...a neni možne že sa to rýchlejšie zohrieva aj kvôli tomu že v motore je malo oleja? mám ho skoro na minime ( už sa ho na druhy tyžden chystám vymeniť ) lebo som niekde počul že aj to môže byt dôvod zohrievania že cirkuluje malé množstvo stále toho istého oleja a nestíha sa chladiť.
 
Užívateľov profilový obrázok
horec
Príspevky: 26
Registrovaný: 27.1.2017
Kraj: Žilinský

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Sobota, 20. Mája 2017, 13:17

to je potom dost pravdepodobne, ze ti to robi prave ten olej skus ho teda doliat a uvidis
 
M.a.t.ú.š
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 19.5.2017
Auto: Bmw e34 524TD
Kraj: Košický

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Sobota, 20. Mája 2017, 17:24

Tak dnes sa mi stala taká vec včera keď som bol večer na cige som hneď skontroloval pre istotu koľko tam je chladiacej zmesi bolo tam po max a zabudol som zavrieť vičko a cez noc to bolo otvorene dneska ja som prišiel z prace som chcel vybrať termostat a vyskúšať ho som si všimol že nádobka je otvorená a v nej ani kvapka zmesi tak som tam dolial asi liter a pol a bola zas na max keď som auto naštartoval už sa nehrialo ako pred tým že za 5min na voľnobeh som mal na 90siatke ručička len pomaličky stúpala až ked som začal pridavat tak ručička ledva vyšla na 90siatku tak som sa šiel aj povoziť hore kopcom a nahrial som ho len niečo nad polku....je možne že tam bolo kopa vzduchu a cez noc voda vytlačila vzduch? po prípade je tam ešte vzduch a zasa nechať otvorene vičko či zasa potiahne vodu? po prípade to odvzdušniť cele? lebo asi budem čistit aj ten chladič kedže ked som sa ho dotkol vrch bol horuci a spodok chladiča bol len slabučko nahriaty jak keby tam neprúdila voda mal by byt rovnomerne zohriaty nie?
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Pondelok, 22. Mája 2017, 14:30

ano mohlo to byt zavzdusnenim
normalne horna hadica do chladica ma byt o nieco teplejsia ako spodna z chladica, na to je chladic aby chladil . . .
odvzdusnovat by sa to malo samo, t.j. dolejes, pojazdis, nechas vychladnut, skontrolujes hladinu
pozri sa ci nemas vyhadzanu vodu vedla motora na pravom vnutornom blatniku - tam vedie prepadova hadica z expanzky, ak hej tak bud zle viecko expanzky, alebo tlakuje system, v tom pripade je bud upchata dierka na odvzdusnenie v hrdle expanzky, alebo v horsom pripade hlava/tesnenie

horec ty uz radsej nic nerad, pises bludy a potom sa kazdy cuduje preco koluju po internete blbosti, jasne ked je tam olej v polke tak chladi ale zrazu ked je o 4deci menej tak to v momente lezie do cerveneho ](*,)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Utorok, 23. Mája 2017, 19:30

:D
 
D-express
Príspevky: 15
Registrovaný: 30.5.2017
Auto: BMW 530d e39
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Streda, 31. Mája 2017, 07:18

Mal som niekolko e28 524td a ak sa dobre pamatam tak sa neodvzdusnovali sami ale bol tam tusim na termostate odvzdusnovaci srob s hlavicou na srobovak i kluc 8mm.A e34 524td mala predsa identicky motor ci nie?
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Bmw e34 524 td prehrieva sa.

Štvrtok, 1. Júna 2017, 05:46

jasne je tam jedna skrutka na odvzdusnenie, moja chyba
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní