... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Lafore
Autor témy
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Cistenie ciernych lemov okien

Piatok, 19. Mája 2017, 13:56

Ahojte, ako cistite cierne lemy/listy okolo okien? Niektore auta ich maju chromove, ale ja ich mam cierne a mam na nich take skvrny a ani po umyti to nejde dole. Mal som auto na jarnej udrzbe (clay, vosk atd) a tam mi chalan povedal, ze to sa robi z ostrekovacov. Asi aj ano neviem, ale mam to vsade aj vzadu na okolo okien. Ze vraj lestenim by to malo ist dole. Nemate podobny problem? Neexistuje na to nejaky pripravok, ktory to pekne da dole?
 
Mischo
Príspevky: 54
Registrovaný: 14.5.2012
Auto: X5 e53
Kraj: Bratislavský

Re: Cistenie ciernych lemov okien

Utorok, 23. Mája 2017, 08:20

Ak máš lesklé čierne lišty okolo okien vo dverách (prevdepodobne eloxovaný hliník), a sú ako keby zahmlené a doškriabané... Jediné čo ti pomôže, tak ich (dať) jemne preleštiť. Samozrejme klasicky predtým umyť auto, použiť clay, a potom pomocou jemnej leštenky a jemného kotúča preleštiť. Na konci ošetriť voskom alebo sealantom. Lišty budeš mať ako nové. Nepoužívaj nič agresívne ani moc hrubú pastu.
TIP: veľmi odporúčam oblepiť miesta okolo líšt páskou, aby si nezašiel až do skla alebo laku auta.
 
Užívateľov profilový obrázok
sejmsom
Príspevky: 6
Registrovaný: 23.5.2017
Auto: 320d
Kraj: Bratislavský

Re: Cistenie ciernych lemov okien

Utorok, 23. Mája 2017, 13:40

ja to mam tiez a veru skusal som to uz vlesicim ocistit a drzi sa to tam jak pripecene, nicim to nejde dole
 
Užívateľov profilový obrázok
Homas
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.2.2017
Auto: 530 e39
Kraj: Prešovský

Re: Cistenie ciernych lemov okien

Streda, 24. Mája 2017, 20:55

To sa podľa mňa ani nedá len tak očistiť, no možno u tých čo sa venujú čisteniu áut, ta tí by mohli vedieť, ako na to. Ja to koľko krát tak drhol, že som si myslel, že si zoderiem tú čiernu farbu
 
Lafore
Autor témy
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: Cistenie ciernych lemov okien

Štvrtok, 25. Mája 2017, 20:16

No tak asi fakt len prelestit

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných