... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 07:11

Jaro ser na to, ostan pri jablcku nič lepšie spraviť nemôžeš :) Inak iPhony 6S majú vadné batérie, určitá časť. Myslim že aj podľa IMEI sa dá zistiť či spadaš do tej vadnej série. A chyba sa prejavuje presne tak že sa kľudne pri 30% batérie telefón vypne lebo zrazu došla batéria. Apple ma/mal na to akciu kde to bezplatne menili. Tak si to prever. Inak čítal som tiež že vraj iOS 10.3.2 znižuje vydrž u niektorých užívateľov ale ja napr na iPhone 7 Plus som toto vôbec nezaznamenal. Skorej sa mi zdá že ako prešli s GSM/LTE modulmi od qualcommu k intelu tak ma horší príjem signálov.. Inak to že po odpojení nabíjačky napr pri 96% aby mi hodnota skočila sama na 100% bez dobíjania som nezaregistroval ešte nikdy. Ale mám zásadu že telefón nenechávam celu noc na nabíjačke vysať a tak isto nedobijam od 60/70% ako podaktorí znova do plna lebo čo keď náhodou ale vybíjam batériu vždy minimálne pod 40% výnimočne sa stane aj na 0 :) ale to rozhodne tej batérii neprospieva tak ako jej neprispieva ak je nabitá na 100% hlavne dlhodobo.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 08:05

pristine - co som to sledoval, tak zase samsung bol zly a malo vydrzal pri ip6, sranda
hugino - hodor? nie dakujem, palzo mal hodora a jednej noci zacal posielat mmsky, len tak vsetkym kontaktom, spolubyvajuca mala a tam sa jej tiez nieco asi po polroku takeho zdrbalo, na lowend telefon mi pride prilis nasupovana cena za ten zmetok.
bohuzial nieco ako moja oblubena motorola D2G uz neje
//Mpower - planujem prave kupu dalsieho zariadenia niekedy zaciatkom roka, uvidime ci to bude iphone 8/X, pojdem do statov tak si kupim to co bude, zvazujem aj tu "vecsiu" verziu skrz display a remote access do prace.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 08:49

samsung je mensi ako tsmc - viac sa zahrieva a ma vyssi tdp - cize pri vacsej zatazi samsungova verzia pozuje baterku skor,
takze ak niekto kazdy den nataca 4k video krtkovej torty co nalozil do wc a potom to v imovie alebo Clips appke necha oblingovat 3d efektami a posiela to celemu contact listu,
tak bude na tom lepsie s tsmc. Ak niekto ale telefon nepouziva na cpu heavy tasky tak mierne rychlejsi chip od samsungu zozerie tu baterku pomalsie.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Autor témy
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 09:58

Tak u palza to tipujem skôr na veľa Jacku ako na chybu telefónu :lol: tie mms
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 10:58

Cize ja ked nabijam jablko bezne od 70%, tak to robim napicu?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 11:32

nie
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 23. Mája 2017, 11:52

voMacK napísal:
Cize ja ked nabijam jablko bezne od 70%, tak to robim napicu?
No z hľadiska životnosti tej batérie určite áno :) Keby že chceš batériu napr. totálne šetriť tak by si ju nemal nabíjať ani nad 80% nie to dobíjať od 70% :) tak isto vybíjať pod 20%. To je take najideálnejšie rozpätie. A keď dobíjaš tak dobiť minimálne 50% kapacity aby ta batéria "pracovala". Tak isto čím častejšie a dlhšie mávaš telefón nabitý na 100% tým horšie pre batériu. Chápem ale že podľa tohto všetkého sa žiť s iPhonom potom moc nedá :D Ale štandardne je ta batéria navrhnutá aby aj pri blbom zachádzani vydržala 2 roky pri malom poklese kapacity.
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 24. Mája 2017, 15:48

Jarko chod do OnePlus, teraz vyjde 5ka a neni o com. Odkedy som verny tejto znacke nepoznam problem s mobilmi. A spytaj sa aj Ericka co je dlhodoby pouzivatel jablcka a zaryty jablckar a povedal ze 3T co ma je najlepsi android co videl.
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
Homas
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.2.2017
Auto: 530 e39
Kraj: Prešovský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 24. Mája 2017, 20:29

Toto si nemám šancu zapamätať s tým nabíjaním, to by pri mne moc nešlo
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11990
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Júna 2017, 16:39

fuh, tak neviem, ale honor alebo oneplus ponukat namiesto ifonu? co som si vsimol tak jaro pisal ze chce nieco lepsie a nie lacnejsie :-D 6S si nechaj vymenit baterku, je na to zvolavacka a najskor tam patri aj ten tvoj (moj z telekomu tam patril), a pockaj si na 8micku ked tak.. mam kamosa co sa velmi rozhodoval medzi 7 a vtedy vlajkovou od samsungu galaxy S7 edge to bolo tusim? a teraz po pol roku si bucha hlavu ze mohol dat o par stoviek viac a neriesit kokotiny ktore ma uz polrocny telefon :-O za tie prachy by som im to ojebal o hlavu.. vybijanie baterky, resp. prehrievanie, restartovanie, a ked som videl jak mu to seka uz len ked otvoril fotku a otocil telefon aby sa zobrazila na plny displej tak som si spomenul na casy ajfonu 4, ktory to sem tam spravil :-D
flame: ON.

:-D inak co hovorite na novy imac pro? :-D ja som uplne odpaleny, sere ma troska ze pred rokom som kupil naslapany 5K ajmek vo ful vibave :-D ale neva, na prvom pro vychytaju muchy a dalsia generacia bude moja :-O
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Júna 2017, 17:10

neviem akych par stoviek chcel davat viac, iphone 6s zakladny stal tolko isto co s7 edge, a neviem co s telefonom robil, ale mam dve s7 edge, a tym telefonom nic nebolo ani po roku intenzivneho pouzivania. ak mu seka s7 tak potom nieco robi naozaj zle, instaluje tam milion kokotin a iphone sa bude spravat pri takom zaobchadzani rovnako.

imac pro je uz prilis drahy imho, hlavne ak to nie je nahrada za mac pro, ktory ma prist buduci rok.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Júna 2017, 18:30

Fuxo ak budeš chcieť iMac Pro vo full výbave tak si nachystaj viac ako 15 000,- € :D Čo je už troska ujebana cena :) Ale je to taká dočasná náhrada za zastaraný Mac Pro a pre veľké štúdia to nebude problém, ty majú veľký hlad po takomto HW. Vraj ale ten základný iMac Pro za 5000 je lacnejší ako stoja samotné komponenty.. Pravdou ale je že pokial niekto nepotrebuje MacOSX a kus nádherného HW na stole, tak za tie peniaze poskladá výkonnejší Windows PC

PS : keď už sme pri tom máte tu niekto MB Pro s touch barom?
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Júna 2017, 18:48

ja som si vcera objednal mbp15, tak sa tesim na ten throttling. touch bar mam na salame, ale fingerprint senzor uz sa neviem dockat, nie ze by som ho na pracovnych notebookoch nemal od roku 2005, ale od roku 2005 ich nijako nevylepsili take su nepouzitelne a pomale.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Júna 2017, 18:59

Podľa mna škoda že si neobjednal s TB. Príde mi to ako najlepšia inovácia v notebookoch za poslednú dekádu. Rad by som počul reálne skúsenosti, keď som ho skúšal len tak v obchode prišlo mi to super + ma TouchID či aj bez TB majú TouchID? Koľko GB si objednal? Ja rozmýšľam nad tým základom MB 15 s TB 256GB čo je okolo 2700 s DPH (príde mi kapanek drahší ako by mohol byt inak.. )
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Nedeľa, 25. Júna 2017, 19:36

kedze mam fingerprint reader tak je tusim samozrejme, ze mam aj touch bar, pokial viam bez touch baru nie je ani reader, ale isty si nie som, lebo to nemam nastuduvane.
frajerka ma mek s touch barom, editoval som na tom fotky ked som si raz nestihol pred cestou ist domov po svoj laptop, a nijako extremne mi tb nepomahal.
15 palcovy mbp som kupoval naposledy pred 10 ci 11 rokmi, a v korunach stala ta "stredna" varianta priblizne rovnako.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných