... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Utorok, 23. Mája 2017, 16:04

Kludne by som veril ze predchadajuci majtel co auto jazdil 2000 km kludnym stylom nemusel za tak kratku dobu zistit ze auto ma takuto zavadu, novy majtel mal mozno ostrejsi sposob jazdy kde sa zavada prejavila rychlejsie, tiez som mal 325ku ktora nezrala olej, zacal som jej dost slusne nakladat a nezvladli to hadice so separatorom 1l na 500km nebol problem, smrdelo to, nasledne sa zasekol termostat voda 120 stupnov, poservisovalo sa spravilo sa hned tesnenie vanosu a auto jazdi spokojne dalej

A tiez by ma zaujimalo ako sa da zistit kolko oleja zere motor pri kontrole pred kupou, ked som kupoval kabrio majtel hovotil ze zere vela, nabehalo sa cez 3000km a oleja stale dost
 
s0ka251
Príspevky: 11
Registrovaný: 28.11.2013
Kraj: Žilinský

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Nedeľa, 4. Júna 2017, 21:26

zdravim, ku tomu oleju, tiez mam M54, tiez papala 1-1,5l/1000-1500km - zhod viko ventilov, skontroluj hadice od separatora (karbon), taktiez vycistit vanu tam saci kos (nwm vola sa to tak?) tiez pozri ostatne veci uz napisane a zistis sam ze nie je vsetko len menit olej. cca 1500 km po vymene (menilo sa toho viac) nespapalo ani desatinku deci oleja, ale povedal som si ze motor nevytocim nad 4,5k aj ked obcas sa pritrafilo....no az do vcerajska kedy som mu po dlhej dobe prikuril a spapalo cca 0,5l - budem sledovat dalej...inak vyjadrenie mechanika bolo tym stylom ze olej nema poriadne kade prejst (cez separator) tak tlaci tam kde najde ine slabsie miesto PS niesom mechanik vsetky zle info doplnit a kludne opravit
 
braňo
Príspevky: 36
Registrovaný: 20.4.2014
Auto: e61
Kraj: Trnavský

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Nedeľa, 4. Júna 2017, 23:07

a ešte si skontroluj, či Ti olej len žerie, alebo Ti aj tečie. Predpokladám, že viac oleja Ti bude tiecť.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Pondelok, 5. Júna 2017, 17:56

braňo napísal:
a ešte si skontroluj, či Ti olej len žerie, alebo Ti aj tečie. Predpokladám, že viac oleja Ti bude tiecť.
netecie, je tam drobny unik(presak) na veku ventilov, takyto spominany unik keby tiekol, tak by muselo auto permanentne kvapkat a to uz by bol iny hardcore
bezne presak(nie zle pretesnenie) veka alebo olejovej vane je na spotrebe oleja nemeratelny
 
Užívateľov profilový obrázok
grinD
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 12.4.2017
Auto: 320i e46 fl
Kraj: Nitriansky

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Piatok, 9. Júna 2017, 21:41

Pilifo napísal:
Dokedy má byť starý majiteľ zodpovedný za vozidlo nového majiteľa?
toto bol trocha iny pripad , kontrolka oleja zasvietila už po 200km , vtedy som majitelovy hned volal , povedal že dlho nedolieval
tak som to bral tak že nechcel dolievat kedže ide predavať , no ked po dalšich 500km zasvietila zase už som si zacal hovorit
že niečo nieje v poriadku .

s Peqpekom som bol spokojny , keby idem kupovat dalšie ozvem sa mu zase .

Pojde sa spraviť preplach , vymena oleja za hustejši ( typek tam daval 0w30) , zopar mechanikov mi už povedalo že by to
nemuselo byt take strašné , ževraj motor ide dobre tak uvidime ako to bude po prechode na hustejší .

Chalanom čo sa vyjadrili k teme dakujem .
prvé auto - e46 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Sobota, 10. Júna 2017, 11:04

Pozeram ze si pisal ze chces spravit preplach ..celkom dobra volba ja som to tiez robil..su pripravky co nalejes do povodneho oleja nechas to na volnobehu 30 min a mas to bezproblemove ..tam by si mal dat 5w40 a nemas co riesit jedine co tak aku znacku das.. neni olej ako olej aj ked maju rovnake znacenie..mam to vyskusane ..m54b30 rado slope olej.. vetsinou my to zralo 2500-3000km 1l oleja ..momentalne my to zozralo 7500 km 0.5 l oleja ...lejem donho MILLERS OILS CFS 5W-40..vymen si este separator aj hadice k nemu a mas pokoj no este popri tom aj podtlakove hadicky
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: velký unik oleja / vymena motoru ?

Nedeľa, 11. Júna 2017, 17:52

Chalanom čo sa vyjadrili k teme dakujem .

Nemáš zač, dúfam že Ti správny olej pomôže a budeš mať (snáď) už pokoj. Servus

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných