... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

F10 angel eyes, xenon

Pondelok, 8. Mája 2017, 17:50

Zdravim chalani viete mi niekto doporucit niekoho spolahliveho kto by mi v Kosiciach alebo okoli vedel poradit z mojou f10 ? Jedna sa o xenon + angel eyes kedze to ma halogen a kruzka svietia strasne slabo chcel by som silnejsie (denne svietenie) popripade prerobit halogen na xenon aby nevyhadzovalo chybu. Jeden elektrikar v KE mi totiz povedal ze sa tam neda namontovat xenon a mne sa to akosi nezda . Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: F10 angel eyes, xenon

Pondelok, 8. Mája 2017, 19:03

Dorobit sa to da, ale je to velmi drahe. [radovo tisice eur]
F10 bez ksenonov nebrat!
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

Re: F10 angel eyes, xenon

Pondelok, 8. Mája 2017, 19:23

Tak snad nepredam auto preto ze nema xenon ,ja to len nechapem jak je to mozne ze do 5ky nedali xenon a este ani moznost normalnej dorabky. No a angel eyes za silnejsie aspon viem vymenit tak aby nenacitalo chybu ?
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: F10 angel eyes, xenon

Pondelok, 8. Mája 2017, 19:53

StofanM napísal:
Tak snad nepredam auto preto ze nema xenon ,ja to len nechapem jak je to mozne ze do 5ky nedali xenon a este ani moznost normalnej dorabky. No a angel eyes za silnejsie aspon viem vymenit tak aby nenacitalo chybu ?

Možné je to tak, že pred LCI boli xenony iba ako príplatková výbava a štandard boli halogény. Od LCI je xenon štandard. Zrejme súdruhovia v Mníchove pri pohľade na čísla o tom, koľko kusov sa predalo s halogénmi usúdili, že je fakt pičovina ich do takého auta ponúkať. Ja za celý čas čo sa F10 vyrába som videl tak max. 5 kusov F10/11 s halogénmi a aj to bolo tuším vždy v Nemecku, kde sú ľudia viac náchylní k tomu aby nevyhadzovali peniaze za niečo čo bezpodmienečne nepotrebujú. Slovák si určite 5er s halogénmi nekúpi a ani nie je ochotný o takom niečom uvažovať. Kdežto nemec je ochotný niečo také aj reálne kúpiť.

"Možnosť normálnej dorábky" iného typu svietenia než s akým je auto vyrobené zjavne nie je priorita výrobcu pri konštrukcii auta. Ako bolo písané vyššie dá sa to ale je to neekonomické. Nejaké plug-and-play riešenie rovno od výroby by sa určite negatívne prejavilo na koncovej cene auta. Neviem kto si objednáva nové auto s tým, že počas jeho vlastníctva budem do neho dobastlovať nejaké veci, čo tam pôvodne neboli. A pri kúpe auta z dovozu je určite jednoduchšie a lacnejšie kúpiť auto ktoré tie xenony už má, než kúpiť bez nich a potom vymýšlať ako to prerobiť.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 03:59

No u mna je ta smola ze som to auto vymenil a bol to dobry kseft vzhladom na doplatok ,tak asi sa najskor zmierim z halogenom no :) ale stale neviem ci sa daju aspon kruzka za silnejsie vymenit
Alebo aj tie budu vyhadzovat chybu?
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 07:02

Neviem, ci to tu uz niekto riesil. Ja som v TN videl jednu F10 bez ksenonov, ktora mala denne svietenie poriesene cinskymi led pasikmi na narazniku. Vypadalo to velmi zle.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 09:27

Nie tak ziadne led pasiky tam rozhodne nemienim dat :D len chcem vediet ci bude vyhadzovat chybu ked kupim silnejsie
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 09:59

Zas opatrne. Das tam nieco silnejsie a moze ti to spalit parabolu.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 11:06

LED spalia parabolu ? :O ci ako myslis koli wattom?
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 11:37

Ja, ze tam ides dat nejaku silnu zarofku.
Vsak na zahranicnych forach si nenasiel nejaky rozumny kompromis, ako to vyriesit?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 11:45

Zatialsa v tom vrtam len od vcera ale dik za rady pokukam aj tam :)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 12:12

ono sa da napriklad zapnut aby svietili kruzky ako denne svietenie, technicky je to svetlo vsak ako e39/e60 pred liftom, kde mas velmi slabu vodivost svetla v plaste. mozes tam dat aj 5kw diodu, no ta svietit nebude viac, lebo to neprenesie.
svetla sa samozrejme dorobit daju, ale si ochotny do takej prerabky investovat priblizne 1-2t? teoreticky ak by si mal kombik, tak tam snimace vyky budu urcite, tak tam by stacilo vymenit predne svetla.

ono sa mozes skusit este informovat u chalanov svitlip, viem, ze takuto prerabku uz robili.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
StofanM
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický

Re: F10 angel eyes, xenon

Utorok, 9. Mája 2017, 12:17

jararak napísal:
ono sa da napriklad zapnut aby svietili kruzky ako denne svietenie, technicky je to svetlo vsak ako e39/e60 pred liftom, kde mas velmi slabu vodivost svetla v plaste. mozes tam dat aj 5kw diodu, no ta svietit nebude viac, lebo to neprenesie.
svetla sa samozrejme dorobit daju, ale si ochotny do takej prerabky investovat priblizne 1-2t? teoreticky ak by si mal kombik, tak tam snimace vyky budu urcite, tak tam by stacilo vymenit predne svetla.

ono sa mozes skusit este informovat u chalanov svitlip, viem, ze takuto prerabku uz robili.
Ze myslis aj keby som kupil silnejsie diody do kruzkov tak ajtak to bude slabo svietit lebo to nepresvetli cely kruh ? No nic skusim niekoho zohnat co to uz robil ako si napr. Ty pisal "svitlip" ,dikes

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných