... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Autor témy
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Zámena volantu, kormidlo za športový

Pondelok, 4. Januára 2016, 19:27

Chlapi, známy ma X5 a ma v nej obycajny volant, to velke kormidlo ( multifunkcny ), da sa tento volant zamenit plug and play za multifunkcny sport, ten co sa daval do E46? Diky za odpovede.
co som pozeral na bmwfanse, tak tam ukazuje, ze je to mozne, zamenit bud za sport volant alebo aj za ten novsi, z E53 po FL
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Pondelok, 4. Januára 2016, 20:26

Riesil som podobne. Mal som sice volant sport ale pocitovo bol pre mna ako kormidlo na plachetnici. Zvykol som si na mensie, takze hladal som mensi, hrubsi ale chcel som zachovat vsetky funkcie. Neviem presne ako je to pri E53, ale konkretne v E71 som nakoniec vymenil volant za M-kovy z E9x. Presne zapasoval a taktiez aj vsetko funguje - multifunkcne tlacidla ako aj padla radenia.
Pri vlastnom komplikovanom patrani, kedze nikto mi nevedel zodpovedne povedat, vyslo mi ze mechanicky by slo pouzit aj z inych modelov podobnej generacie, rozdiely vsak mozu byt v multifunkciach a padlach, na to treba dat pozor, hladat s rovnakou vybavou.
 
maros192
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5 e70
Kraj: Košický

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Piatok, 28. Apríla 2017, 10:14

pka napísal:
Riesil som podobne. Mal som sice volant sport ale pocitovo bol pre mna ako kormidlo na plachetnici. Zvykol som si na mensie, takze hladal som mensi, hrubsi ale chcel som zachovat vsetky funkcie. Neviem presne ako je to pri E53, ale konkretne v E71 som nakoniec vymenil volant za M-kovy z E9x. Presne zapasoval a taktiez aj vsetko funguje - multifunkcne tlacidla ako aj padla radenia.
Pri vlastnom komplikovanom patrani, kedze nikto mi nevedel zodpovedne povedat, vyslo mi ze mechanicky by slo pouzit aj z inych modelov podobnej generacie, rozdiely vsak mozu byt v multifunkciach a padlach, na to treba dat pozor, hladat s rovnakou vybavou.

Nazdar, chcem sa ta opýtat, ak si menil volant bez padiel za volant s padlami, ( dobre som to pochopil ??? ) trebalo tam davaj aj riadiacu jednotku, alebo si to len vymenil pripojil a islo to ?
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Piatok, 28. Apríla 2017, 12:57

Ja som padla mal, takze v mojom pripade stacilo len volant vymenit, vsetky konektory pasovali a funkcie zostali zachovane.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubino23
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.4.2017
Auto: bmw x5
Kraj: Košický

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Streda, 3. Mája 2017, 08:49

Ale keď som pred tým nemal padla tak to bude asi zložitejšie nie? Tam sa toho musí viac urobiť
„Skončiť druhý znamená byť prvým z tých, ktorí prehrali.“
 
Užívateľov profilový obrázok
miiroxx6
Príspevky: 35
Registrovaný: 4.5.2017
Auto: X6
Kraj: Nitriansky

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Štvrtok, 4. Mája 2017, 08:50

lubino23 napísal:
Ale keď som pred tým nemal padla tak to bude asi zložitejšie nie? Tam sa toho musí viac urobiť

áno veď je to tu už vyššie spomínané, že to trochu viac roboty ale dá sa to urobiť, nie je to také že by si sa s tým musel babrať mesiac
 
gajdoš
Príspevky: 117
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Trnavský

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Štvrtok, 4. Mája 2017, 09:07

zlozitejsie ano, ale ked to chces spravit, pojdes do toho tak ci tak
 
Užívateľov profilový obrázok
miiroxx6
Príspevky: 35
Registrovaný: 4.5.2017
Auto: X6
Kraj: Nitriansky

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Štvrtok, 4. Mája 2017, 10:02

veď vravím že áno v tom prípade je to zložitejšie ale nie je to až taká katastrofa ani nad tým nemusíš stráviť toľko času, a keď to chceš tak ti to bude jedno no
 
Užívateľov profilový obrázok
triksač
Príspevky: 26
Registrovaný: 20.1.2017
Auto: BMW X5
Kraj: Žilinský

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Štvrtok, 4. Mája 2017, 10:50

To pojde podla mna rychlo, no ked nemas tie padla tak to bude mozno hodinka navyse ale nebude to ziadna tragedia
Vsetko sa zacina snom
 
Užívateľov profilový obrázok
lubino23
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.4.2017
Auto: bmw x5
Kraj: Košický

Re: Zámena volantu, kormidlo za športový

Piatok, 5. Mája 2017, 08:36

Tak to potom nebude až také strašné, dik za rady, hádam to sa to nejako zvládne keď to nezaberie toľko času aj keď nemám tie padla
„Skončiť druhý znamená byť prvým z tých, ktorí prehrali.“

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných