... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Leštenie svetiel

Utorok, 7. Februára 2017, 16:59

aha, tak nic :D dik za objasnenie
 
T23lol
Príspevky: 2
Registrovaný: 23.4.2017
Auto: BMW E61 530D
Kraj: Zahraničie

Re: Leštenie svetiel

Nedeľa, 23. Apríla 2017, 10:53

Čaute, zaujímalo by ma či niekto už skúšal použiť po brúsení a leštení ako ochrannú vrstvu fóliu. niečo ako https://www.youtube.com/watch?v=nje4FtEWNOs prípadne takzvanú clear Bra ktorá sa používa na pofóliovanie celého trebárs predku auta a má chrániť pred ranami od kamienkov. Vraj má v sebe fólia aj UV ochranu ktorou by sa možno dala nahradiť pôvodná ktorá bola na svetle a navyše vraj ide fólia v pohode dať dole aj po dlkšom čase bez toho aby zanechávala bordel. Tým pádom ak si jej kúpim viac dalo by sa časom ju vždy vymeniť keď v nej začnú byť viditeľné škrabance a čírosť nebude taká ako by mala byť. Čo vy na to?
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Leštenie svetiel

Pondelok, 24. Apríla 2017, 12:33

Tak takto to neznie ako zlý nápad, ale predsa len osobne by som sa púšťal do toho len v prípade, že sa tu nájde niekto kto s tým už má nejaké skúsenosti ;)
 
el_fuego333
Príspevky: 290
Registrovaný: 20.10.2008

Re: Leštenie svetiel

Piatok, 16. Júna 2023, 19:18

Videl som na yu tube video, kde chlapik vycistil zazltnute svetlo brzdovou kvapalinou asi za 3 minutky jemneho lestenia handrickou. Skrabance to samozrejme neodstrani, ale svetlo bolo pekne priehladne. Svetlo mal samozrejme vymontovane z auta. Brzdovka laku na kasni neprospieva 😌
Poloboh vetra a mora, hrdina muzov. Radikalny ultraheterosexual.
X5 e70
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: Leštenie svetiel

Piatok, 23. Júna 2023, 19:01

Na bavoráku mám svetlomety vyleštené a potiahnuté fóliou s UV ochranou..... dobrá vec, lebo keď sa fólia poškodí od kamienkov (už mám na jednom svetle ďobku od skalky), strhnem ju a dám si natiahnuť novú. A ani nie je vidieť že by tam nejaká fólia bola. Na renaulte som manželke zažltnuté svetlá prebehol pod vodou šmirgľami 600,800 a 1000 a nastriekal dvojzložkovým 2K lakom s UV ochranou. Tiež je to super.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných