... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
DavidE60
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.3.2017
Auto: BMW 530d /E60
Kraj: Banskobystrický

Otázka

Štvrtok, 30. Marca 2017, 15:14

Zdravím chalani, mám nové auto len dva tyzdne a je to moje prvé bmw preto pisem o radu, mozno to nic nieje ale aspon budem mat srdce na mieste.

Ide o to ze ked nastartujem , je motor studeny vsetko na poriadku krasne sa po kusku zohreje a nič sa nedeje, len ked zastanem, dam paku do P (je to automat) tak po chvile zacne autom trosku triast, nieje to nič hrozne ale citit to a trosku citit v aute dym a teraz v poslednej dobe trosku trasie aj vyfukom.

Diagnostika nič neukazala, auto vyzeralo byt v poriadku, Palubny tiez nevyhadzuje chybu dpf o 180 000 km , jedine olej a filtre treba vymenit ale skrz to to asi nebude. Znamy mi vraveli ze by to mohli byt silenbloky.

Ma niekto s niečím takymto skusenosti ? Dakujem za kazdu radu. :)
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Otázka

Štvrtok, 30. Marca 2017, 16:26

Chod na riadnu, orig bmw diag za niekym co sa vyzna.
 
DavidE60
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.3.2017
Auto: BMW 530d /E60
Kraj: Banskobystrický

Re: Otázka

Piatok, 31. Marca 2017, 12:08

Bol som, zhavice ani vstreky to niesu vykon ma auto dobry aj ťah takze ani dpf by to nemalo byt. Preto som napisal mozno si to len domyslam a mozno sa s tym niekto stretol.
 
vladoslavo
Príspevky: 747
Registrovaný: 8.11.2012
Auto: E61, 525 d, LCI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Otázka

Piatok, 31. Marca 2017, 19:29

mozes mat prerusene vzduchove vedenie k silenblokom na motore, alebo jeden z nich moze byt KO. Skuste cez diagnostiku ich otestovat. Mne to robilo, ale vymenil som komplet vzduchove vedenie v celom aute (lacna zalezitost) a pomohlo to.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Otázka

Piatok, 31. Marca 2017, 19:35

Ak by aj boli podtlaky na motore zle,tak by mu to praveze nevybrovalo,lebo silenty prave bez podtlaku su meksie....takze tudy cesta nevede.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
DavidE60
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.3.2017
Auto: BMW 530d /E60
Kraj: Banskobystrický

Re: Otázka

Piatok, 31. Marca 2017, 21:01

Chalani teraz sme to riesili, robi to podla mojho nazoru len vtedy ked ide štipľavý dym alebo skor smrad z vyfuku lebo nedymí auto vobec a vraveli mi ze to auto nejak samoregeneruje ten dpf filter ci co :-) lebo aj ked to robi tak je to fakt jemne trasenie a chalani mi vraveli ze keby su to silentbloky alebo ten vstrek zly ze by som to ovela viac citil a kedze auto sa sprava normalne ma dobry ťah nic neklepe nebúcha tak by to mohlo byt tou regeneráciou? :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Otázka

Sobota, 1. Apríla 2017, 09:33

No sk citis stiplavy smrad mas tam dpf??Lebo ak je dpf tak smrad je sladkasty.....

Koli regeneracii nemoze triast motorom!!Ak stipe mozno ucvrkava tryska napr...treba urobit live data ked to robi....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
DavidE60
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.3.2017
Auto: BMW 530d /E60
Kraj: Banskobystrický

Re: Otázka

Sobota, 1. Apríla 2017, 10:12

Kurnik ze by to bola nakoniec fakt ta tryska? Ano ma to dpf ale ten nehlási ziadnu chybu iba sa obcas zevraj vypaluje ci co , ale to je normalne. Ano ten smrad je stiplavejsi ale skusim terqz v pondelok idem menit olej filtre klasika tak to skusime este napojiť co to povie. Aj ked kamarat sedel v aute ked to robilo a vravel ze jemu ke odisla tryska tak to ovela viac bubnovalo autom ze toto ani skoro necítiť , tak uvidime co povie ta diagnostika :-) popripade kolko stoji prosim ta taka tryska ? :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Otázka

Sobota, 1. Apríla 2017, 13:40

Nemas tak nahodou prasknute zvody?
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
DavidE60
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.3.2017
Auto: BMW 530d /E60
Kraj: Banskobystrický

Re: Otázka

Sobota, 1. Apríla 2017, 19:06

Uvidi sa v pondelok, dam to vsetko pozriet , to trasenie viac menej prestalo, štipľavý smrad obcas este ide , ale pc nehlási chybu diagnostika nic neukázala tak skusime este v pondelok tieto veci co ste pisali a uvidi sa :-)
 
DavidE60
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.3.2017
Auto: BMW 530d /E60
Kraj: Banskobystrický

Re: Otázka

Utorok, 4. Apríla 2017, 14:28

Chalani tak diagnostika sa odkladá na piatok ale chcem sa spytat dneska rano som si vsimol cestou do prace ze trosku skáču otacky rucka max 1-2mm hore dole pri nejakej rychlosti neviem presne pri akej ale to nieje podstatne , ale auto ani prevodovku netrhá ani nic ma plynulý chod len ked som zastal chvilu nechal auto dojst tak vtedy zacalo autom triasť a isiel aj ten smrad stiplavejsi. Bude to pravdepodobne ten vstrek ze? Dakujem za kazdy nazor

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 16 neregistrovaných