... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Streda, 22. Marca 2017, 19:27

Zdravicko, vacsinou ked zaprsi, tak sa mi rozsvieti ABS a diag hlasi chybu 41 a 42 - snimac kola vpravo vzadu. Po nejakom case zas zhasne. Dnes som skusil snimac vybrat a vycistit. Nepomohlo to. Neviem ci je vadny ten snimac, lebo rychlost aj aktualnu spotrebu mi ukazuje. Alebo moze byt chyba v ABS riadiacej jednotke? Okrem toho mi neukazuje BC priemernu spotrebu (len pomlcky) a ASC mi nefunguje. Ikonka nesvieti, ale aj tak ma smyka. Ked urobim test budikov, tak ikonka svieti, takze vypalena neni. Mozu mat tieto veci suvis s tym snimacom? Alebo to bude skor ta riadiaca jednotka? Dik za rady.
Mam e46 330D 135kW 2000 tour.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1902
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Streda, 22. Marca 2017, 19:38

Ja by som vymenil ten snimač abs na pravom zadnom kolese...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 23. Marca 2017, 05:28

Nazdar, ja som mal zly lavy zadny a vtedy mi neukazovalo ani rýchlosť ani priemernu spotrebu takže asi si to berie z laveho a vtedy mi pristrojovka svietila ako vianočný stromček abs asc a vykricnik chvíľu oranžovy a potom cerveny.po vymene ok
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 23. Marca 2017, 10:18

ok, skusim kupit a vymenit. Ale drahe su jak slak.
 
Užívateľov profilový obrázok
maxim
Príspevky: 108
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 23. Marca 2017, 10:25

su drahe, ale tak co s tym spravis. Asi nic je potrebne aby si to vymenil, len sa chces tohto problemu nadobro zbavit
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 23. Marca 2017, 10:31

podarilo sa mi na ebayi najst za 37€, tak dufam ze to bude fungovat. Je to presne podla cisla na moju karu.
 
Užívateľov profilový obrázok
maxim
Príspevky: 108
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 23. Marca 2017, 10:34

stale lepsia cena ako keby si to tu na slovensku od niekoho zohanal. Pokial to je presne podla cisla tak by si s tym nemal mat nejaky problem, no ved uvidis ked pride ze ci to sadne a bude slapat
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 23. Marca 2017, 10:38

ja som ho na slovensku ani v nijakom obchode nenasiel. Ak niekto ma, tak neudava cislo, takze neviem ci by mi to pasovalo. Problem je ten, ze tych senzorov je viacero a ten co mam ja, podla cisla pasuje na 3 litre diesle a benziny touringy z roku 2000. Neviem ci sa nieco menilo vtedy alebo co. A niektore udavaju ze pre vozidla bez DSC. Kedze ja mam ASC, tak usudzujem ze ten moj senzor musi byt pre vozy bez DSC a taky som aj objednal.
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Piatok, 24. Marca 2017, 09:18

ved a neskusal si pozriet aj stranku prebmw alebo tak nejako sa to vola? Tam snimace pokial viem mali, len som to v tomto smere nejako neskumal, ze ake typy, ci to maju podla cisla. Ale myslim, ze aj tak bude vhodnejsie to cez ebay kupit
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Sobota, 25. Marca 2017, 13:54

skusal som. Ale nemali tam to cislo co potrebujem. Alebo nemali uvedene vobec. A ceny boli tiez vysoko. Uvidime co to povie ked mi pride to z ebay. Teraz jak je sucho mi ABS nesvieti.
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 6. Apríla 2017, 11:23

takze tradicne, naprsalo, ABS sa rozsvietilo. Uschlo, chyba zhasla. Dnes prisiel novy snimac tak som ho vymenil. Isiel som na testovaciu jazdu a po par metroch sa ABS rozsvietilo. Chybu som cez diag vymazal, ale po chvili sa zas rozsvietila. Chyba cislo 44 - snimac kola vpravo vzadu - pritomen. Yebne ma z toho. Snimac je presne na touring 330d 2000, navlas rovnaky ako ten povodny. Teraz neviem ci je chybny, alebo mam vadnu ABS riadiacku. Nikde som sa neposunul, lebo zas je vadny bud snimac alebo riadiacka ABS. Neda sa to nejak na istotu zistit?
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Štvrtok, 6. Apríla 2017, 13:55

odmeral som stary ABS, ukazoval stabilny odpor, nic podozrive, tak som usudil ze je dobry. Od zaciatku som si myslel ze je dobry. Namontoval som ho naspat, presiel par metrov, chyba zmizla. Podla mna problem nebude v snimaci. Lebo mi nefunguje ASC ani neukazuje priemernu rychlost, toto bude nieco vaznejsie. Ako vsetko na tomto aute. Nikdy to nie je ta jednoducha vec co ukaze diagnostika.
 
iTuxx
Autor témy
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: Po dazdi mi rozsvieti ABS, nejde ASC ani neukazuje priemernu rychlost.

Sobota, 8. Decembra 2018, 16:59

teraz som natrafil na tuto svoju staru temu a kedze chyby mam uz vyse roka vyriesene, napisem aspon riesenia, pre niekoho, kto ma podobne problemy:
1. ABS uz nesvieti, kupil som ATE snimac (podarilo sa mi zistit ze je ten isty ako origo, akurat bez loga bmw a teda o nieco lacnejsi). Vsetky udaje na BC uz kara ukazuje.
2. ASC som vyriesil az dnes. Zrejme niekomu predo mnou svietili chyby kvoli zlemu snimacu, tak sa zbavil aspon kontrolky ASC tym, ze ju jednoducho odkodoval. Dnes som si tento fakt cirou nahodou vsimol na diag a naspat som ho nakodoval a uz funguje zapinanie tlacitkom ako ma.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných