... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Marca 2017, 19:05

jj tak potom budes riesit turbo, zhavice, rj zhavenia, chladic nafty, pletence, nove diesle dpf filtre... smrdi to, trase to, dakujem radsej normalny motor s lepsou spotrebou na lpg vo vacsom vykone :)
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Marca 2017, 19:46

Doteraz som mal od bmw 525d potom x6 35d potom 530xd teraz toto takze viem porovnat...benzin je proste iny...kym som jazdil vacsinu mimo mesto bol diesel ok...tym ze som auta kupoval nove nikdy som nemal klasicke dieslove problemiky ktore pridu az pri viac km...ale kultura motora je naozaj pri benzine niekde inde..turbo efekt u dieslu je super ale je to proste take "traktorovitejsie" ked teraz sadnem do kamartovho auta co ma tiez x5 ale 30d tak je to naozaj hrozne..:)naozaj jak keby som nasadol do nejakej dodavky:)pri 530xd co stale mam to nie je taky sok...
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Plyn do auta

Pondelok, 13. Marca 2017, 07:27

Michal595 napísal:
Zdravim vas...vyber na tieto hnacky padol z nasleducich dovodov:)1/tieto znacky som v tomto mtore videk aj najcastejsie v tomto poradi brc,stag,elpigaz/nie casto/...2/strediska v mojom okoli a okruhu 150km ponukali tieto znacky, hovorim o strediskach ktore vo mne ako tak vzbudili doveru ze by to mohlo byt ok ...
Snazim sa najst na nete co sa da...chcem system o ktorom nebudem vediet ze mam...preto sa na zaklade prieskumu skor priklanam k brc..videl som ho v tomto najcastejsie aj v zahranici aj ked teda je z tych drahsich hlavne ak by davali dva krat reduktor kedze brc ma najsilnejsie do 240kw....rad si necham ale poradit takze podte do mna;)
Michal co sa tyka toho, ze chces system, o ktorom nebudes vediet, ze ho mas. Pokial je system kvalitny a je spravne namontovany, co je viac ako polovica uspechu, tak viac menej o nom vediet nebudes. Aspon teda ja to tak mam aj ked ja mam tartarini, cize nic z tej tvojej vybratej trojky :) pokial toto co som ti napisal je ok, ze dobry system a aj montaz, tak niet tam priestor pre nejake problemy, ktore by ta mali nutit kazdu chvilu chodit do servisu alebo nieco podobne. Jedine tie pravidelne prehliadky je vhodne absolvovat aby potom nasledne sa nezacali skrz neskoru vymenu nejakych casti a podobne objavovat nejake problemy
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Pondelok, 13. Marca 2017, 08:33

kormanak napísal:
Michal co sa tyka toho, ze chces system, o ktorom nebudes vediet, ze ho mas. Pokial je system kvalitny a je spravne namontovany, co je viac ako polovica uspechu, tak viac menej o nom vediet nebudes. Aspon teda ja to tak mam aj ked ja mam tartarini, cize nic z tej tvojej vybratej trojky :) pokial toto co som ti napisal je ok, ze dobry system a aj montaz, tak niet tam priestor pre nejake problemy, ktore by ta mali nutit kazdu chvilu chodit do servisu alebo nieco podobne. Jedine tie pravidelne prehliadky je vhodne absolvovat aby potom nasledne sa nezacali skrz neskoru vymenu nejakych casti a podobne objavovat nejake problemy
Jasne dakujem za radu...kde si napriklada daval montovat LPG ty?
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Streda, 15. Marca 2017, 12:39

Michal595 napísal:
Zdravim vas...vyber na tieto hnacky padol z nasleducich dovodov:)1/tieto znacky som v tomto mtore videk aj najcastejsie v tomto poradi brc,stag,elpigaz/nie casto/...2/strediska v mojom okoli a okruhu 150km ponukali tieto znacky, hovorim o strediskach ktore vo mne ako tak vzbudili doveru ze by to mohlo byt ok ...
Snazim sa najst na nete co sa da...chcem system o ktorom nebudem vediet ze mam...preto sa na zaklade prieskumu skor priklanam k brc..videl som ho v tomto najcastejsie aj v zahranici aj ked teda je z tych drahsich hlavne ak by davali dva krat reduktor kedze brc ma najsilnejsie do 240kw....rad si necham ale poradit takze podte do mna;)
Michal z kade si ak mozem vediet? Jasne je dobre si vyberat aj samotne stredisko, samotny servis s rozumom, pretoze uspech zalezi dost aj od toho ako je system namontovany. Takze netreba to brat na lahku vahu. Pokial budes dodrziavat intervaly vymeny jednotlivych casti pri systeme, tak by si nemal mat problem. Dolezity je ten krok vybrat dobry system a najst niekoho kto ho aj dobre namontuje. Potom nebudes mat problem....
Ked uz sa bavime aj o reduktore tak ja by som trval hned na tom aby boli dva. Nemusis sa nejako pri jazde obmedzovat...
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Streda, 15. Marca 2017, 20:13

minútou

Dneska som mal moznost vyskusat jednu x5 cerstvo namontovanu s brc a myslim ze to slo velmi slusne..ani pri zoslapnuti neprepinalo na benzin..bolo to robene s dvomi reduktormi ..majitel hovorik ze to ma sice kratko ale max spokojnost...len mu to teda robili na druhej strane slovenska;))takze terza dilema ze ci ist tiez tam..pan co to robil mi vysvetlil ze taky motor mi inde na slovensku dobre nespravia;)tak mam zase chrobaka lebo som uz bol viac menej rozhodnuty...dalsi plus sice daleko ale je to o par stoviek eur lacnejsie...Len je otazka ci neni trochu "neprakticke" dat si to montovat 400km od domu ked bude treba nejaky servis a podobne...
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Streda, 15. Marca 2017, 20:15

josep napísal:
Michal z kade si ak mozem vediet? Jasne je dobre si vyberat aj samotne stredisko, samotny servis s rozumom, pretoze uspech zalezi dost aj od toho ako je system namontovany. Takze netreba to brat na lahku vahu. Pokial budes dodrziavat intervaly vymeny jednotlivych casti pri systeme, tak by si nemal mat problem. Dolezity je ten krok vybrat dobry system a najst niekoho kto ho aj dobre namontuje. Potom nebudes mat problem....
Ked uz sa bavime aj o reduktore tak ja by som trval hned na tom aby boli dva. Nemusis sa nejako pri jazde obmedzovat...

Som zapadne slovensko...ako som pisal hore bol som viac menej rozhodnuty kde to dam spravit ale netrafil som este na jedno stredisko na vychode...slo to super ziadny smrad nic..len vstreky bolo trochu pocut inak ako u benzinu akoze..len teda ci je dobry napad pri pripadnych problemoch robit to tak daleko lebo je rozdiel povodne stredisko mam 100km toto je az 400:)
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 16. Marca 2017, 09:25

Michal595 napísal:
Jasne dakujem za radu...kde si napriklada daval montovat LPG ty?

tak kedze som chcel tartarini, tak som pozeral najskor rozne servisy, ktore tento system ponukali, ale nakoniec som sa rozhodol, ze v legase to dam urobit, kedze su vyhradnymi dovozcami tohto systemu a tym padom tam nie je ani nejaky problem co sa tyka nahradnych dielov a podobnych veci. Ked som nad tym premyslal, tak mi to prislo ako take najprijatelnejsie riesenie, mat to hned takto od dovozcu...predsa len vedia o tom systeme velmi vela, servisuju ho, tak som to bral tak, ze aj ked nahodou nejaky problem nastane tak ho budu vediet vyriesit...a zatial nastastie som ziadny nejaky problem nemusel riesit, ale na pravidelne prehliadky chodim ako mam a v pohode :)
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Pondelok, 20. Marca 2017, 09:16

Michal595 napísal:
Som zapadne slovensko...ako som pisal hore bol som viac menej rozhodnuty kde to dam spravit ale netrafil som este na jedno stredisko na vychode...slo to super ziadny smrad nic..len vstreky bolo trochu pocut inak ako u benzinu akoze..len teda ci je dobry napad pri pripadnych problemoch robit to tak daleko lebo je rozdiel povodne stredisko mam 100km toto je az 400:)
Neriesil by som to na tvojom mieste na vychode. Zda sa mi to zbytocne komplikovane. Predsa len je to dost velky rozdiel, co sa tyka cestovania. Najma ak chces aby ti aj rovnaky servis, kde si to das namontovat aj servisoval LPG. Tym padom zakazdym budes musiet ist do servisu, ked bude treba urobit vymeny nejakych komponentov a aj ked nejake dotiahnutie bude treba, to tiez tam budes musiet ist. No podla mna je to dost na zvazenie
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Pondelok, 20. Marca 2017, 09:52

Zdravim, upustam veru od vychodu lebo naozaj ked sa zamyslim v reale keby ozaj treba len nieco doladit alebo cokolvek ist hore dole 800km je nic moc kvôli casu ze to je vzdy celodenna zalezitost minimalne...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Plyn do auta

Pondelok, 20. Marca 2017, 12:16

Mne vadi ked musim ist k plynarom z BA do PK takze chodit na vychod to je sebevrazda :)
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Pondelok, 20. Marca 2017, 12:24

No je to pravda...ale zase predjdem aj par km ked su lepsie referenice a mam celkovo lepsi dojem z dielne ako za kazdu cenu nechat si to spravit doma ..
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: Plyn do auta

Pondelok, 20. Marca 2017, 13:18

PeqpeK napísal:
Mne vadi ked musim ist k plynarom z BA do PK takze chodit na vychod to je sebevrazda :)
A mne z Malaciek do Rače :D :D :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Markusso
Príspevky: 137
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Plyn do auta

Streda, 22. Marca 2017, 09:11

PeqpeK napísal:
Mne vadi ked musim ist k plynarom z BA do PK takze chodit na vychod to je sebevrazda :)

Stále to mohlo byť ešte horšie. Ja som rád, že keď niečo je, že musím ísť na nejakú prehliadku alebo tak, tak, že idem do Legasu, predslen je to bližšie akoby som sa mal neviem kde presúvať cez pol republiky. To by som si musel skrz jednu návštevu servisu vybaviť celý deň voľna a takto keď chodím len do PK, tak to mi už taký problém nerobí, odbehnem si tam keď potrebujem a vybavené. Je to podľa mňa v jeho prípade utópiou vôbec nad niečím takým premýšľať. Treba si zvážiť čo najviac možností a potom sa rozhodnúť. Treba si uvedomiť koľko prehliadok budeš musieť, teda ktoré by si mal absolvovať, v akých je to časových intervaloch, že koľkokrát by si na ten východ musel ísť ;)
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Piatok, 24. Marca 2017, 09:12

Michal myslim, ze si sa v tomto smere spravne rozhodol. Keby si chodil nejako casto na vychod, ze skrz pracu, alebo neviem skrz co, tak este v tom pripade by to mohlo mat zmysel, ale takto keby si tam mal chodit len cisto kvoli servisu, tak sa mi to zda celkom absurdne ;)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných