... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Piatok, 24. Februára 2017, 21:55

Caute chalani mam bmw x5 e70 4.8i a chcem dat do plynu... rozmyslam brc stag elpigaz viete mi poradit co je najlepsie pre tento motor??? A plus odporucit tu spravnu dielnu pre montaz zapadne alebo sredne slovensko... diky moc
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Pondelok, 27. Februára 2017, 10:52

Michal vies mi povedat preco si sa obmedzil prave na tieto tri systemy? Co ta k tomu viedlo? Snad nie cena. Dobre je zvazit si kvalitu daneho systemu a neriesit cenu, ktora mnohokrat moze byt na pohlad sice fajn, ale odnesie si svoju dan ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
stanco1
Príspevky: 170
Registrovaný: 27.12.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Plyn do auta

Pondelok, 27. Februára 2017, 12:02

To som teraz zvedavý čo sa dozviem
E36 2,8i tour,M-paket,svor,kozene fotelky, temp,siber,OBC, LPG stag
E36 1,8i tour,fotelky,svihadla, LPG stag
E30 2,5i 2door,anatom kozka,svor
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Plyn do auta

Utorok, 28. Februára 2017, 12:05

poviem ti, ze zvedavych nas je viac. Zaujimalo by ma na zaklade coho clovek dojde k tymto typom systemov, uz len ked sa na to pozriem, tak podla ceny sa riadit asi moc neriadil, kedze jeden stoji tolko, iny tolko. Podla toho ci je system z Polska alebo z Talianska sa zrejme neriadil tiez. A podla zlozenia, vydrze komponentov danych systemov zrejme tiez nie, tak akoze som fakt zviedav co ho k tomuto vyselektovaniu priviedlo
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Streda, 1. Marca 2017, 21:04

Zdravim vas...vyber na tieto hnacky padol z nasleducich dovodov:)1/tieto znacky som v tomto mtore videk aj najcastejsie v tomto poradi brc,stag,elpigaz/nie casto/...2/strediska v mojom okoli a okruhu 150km ponukali tieto znacky, hovorim o strediskach ktore vo mne ako tak vzbudili doveru ze by to mohlo byt ok ...
Snazim sa najst na nete co sa da...chcem system o ktorom nebudem vediet ze mam...preto sa na zaklade prieskumu skor priklanam k brc..videl som ho v tomto najcastejsie aj v zahranici aj ked teda je z tych drahsich hlavne ak by davali dva krat reduktor kedze brc ma najsilnejsie do 240kw....rad si necham ale poradit takze podte do mna;)
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Plyn do auta

Streda, 1. Marca 2017, 21:57

elpigaz stella elisa montovany v MP gas HC, cista polska technika, roky neviem ze ho mam :) ajked by som mozno poriesil vems custom RJ a komplet prekopal system ale to sa este uvidi
 
Užívateľov profilový obrázok
stanco1
Príspevky: 170
Registrovaný: 27.12.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Plyn do auta

Streda, 1. Marca 2017, 22:13

Ja mám v malovalci stag šesť rokov vo vjacvalci rok a pol, kamaráti majú tiež dvaja stag... neviem čo by som mu vytkol. Diagnostiku si robím sám, kábel je za pár drobných, soft je k tomu free takže keď si niečo potrebujem zistiť nemusím nikam behať. Trikrát som ho montoval ako náhradu za iný problémový systém a stag slape bez problémov. To či má brc reduktor neviem aký nerieš, reduktor môžeš zameniť za bars akú inú značku, systém ani netuší aký reduktor má pripojený. .
E36 2,8i tour,M-paket,svor,kozene fotelky, temp,siber,OBC, LPG stag
E36 1,8i tour,fotelky,svihadla, LPG stag
E30 2,5i 2door,anatom kozka,svor
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Streda, 1. Marca 2017, 22:27

No stag a elpigaz vychadzaju cenovo vyrazne menej...hlohovec sa mi zdal ok ze vedia co a ako...len ma potom viac ludi odradzalo od elpigazu ze do bmw ne az tak sedi treba doladovat stale nieco atd...naozaj neviem som laik...pokial ide o stag to som uvazoval ako prve len uprimne strediska kde bol stag v hre ma teda moc nepresvedcili...
Stanco1 no je super ked si vies co to spravit sam ale ja sa do toho nerozumiem takze by som sa do toho neserkal urcite sam:)
 
sedmak
Príspevky: 31
Registrovaný: 7.3.2017
Auto: 740D
Kraj: Trenčiansky

Re: Plyn do auta

Utorok, 7. Marca 2017, 14:24

ako urazku motoru ani znacky to neberiem, vsak ide aj o samotnu reziu auta takze v pohode len si to treba dat spravit profesionlane aby sa nespravila vacsia skoda na samotnom motore, inak lgp ako fajn vec si myslim a vsak vobec na plyne nemusis jazdit predsa stale...
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Utorok, 7. Marca 2017, 22:42

No jasne sedmak...zvazujem zvolen a sturovo...mas nejku radu kde to spravia profi?
 
Užívateľov profilový obrázok
stanco1
Príspevky: 170
Registrovaný: 27.12.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Plyn do auta

Streda, 8. Marca 2017, 06:26

A kde je pointa toho, že mám plyn a jazdím na benzín?
E36 2,8i tour,M-paket,svor,kozene fotelky, temp,siber,OBC, LPG stag
E36 1,8i tour,fotelky,svihadla, LPG stag
E30 2,5i 2door,anatom kozka,svor
 
 
Michal595
Príspevky: 105
Registrovaný: 25.1.2017
Auto: F10, E70
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Marca 2017, 11:41

No a rad by som plyb spraveny tak ze aj ked takuto peknu cestu uvidim slapnem tak to bude stihat:)
 
Užívateľov profilový obrázok
stanco1
Príspevky: 170
Registrovaný: 27.12.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Marca 2017, 12:27

Tak nejak by to malo byť, v reáli je plyn predsa len o čosi slabší a aj reakcie na pedál su pomalšie. Na druhú stranu nemusíš byť ani lakomec aby si si zrátal či si tú peknú cestu prejdeš za napr v mojom prípade 11l ba *1,2€ = 13,2€ alebo 12lpg* 0,46€= 5,5€. Súhlasím , že na preteky by som si zapol ba aby som mal nejaké stotiny k dobru, v bežnom živote to ale prdim a môžem sa voziť aj na aute ktorého spotrebu by som na benzín nebol ochotný tolerovať. Alebo takto, mám aj iné miesta kde viem použiť peniaze lepšie ako s namontovaným plynom jazdiť na benzín ...
E36 2,8i tour,M-paket,svor,kozene fotelky, temp,siber,OBC, LPG stag
E36 1,8i tour,fotelky,svihadla, LPG stag
E30 2,5i 2door,anatom kozka,svor
 
Užívateľov profilový obrázok
baworacisko
Príspevky: 21
Registrovaný: 9.3.2017
Auto: 530D e 39
Kraj: Nitriansky

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Marca 2017, 13:18

Ak uz plyn do auta tak si ho dat spravit poriadne aj keby to malo stat o nieco si viac, lebo to vie narobit viac galiby ako osochu. Vsak ono sa ti to pomaly vrati na tankovani. Este ze mam diesel a nemusim riesit taketo veci.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných