... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
mi:RO
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 21.1.2017
Auto: BMW X6 30d M
Kraj: Trnavský

retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Pondelok, 20. Februára 2017, 19:09

Rad by som poziadal o radu, planujem v E71 2014 retrofit multimedii. Vo vybave mam CIC, CIC-GW, CID, CBX-MEDIA, CON. Radio- BMW Professional
Precital som co som nasiel dostupne na fore a nete. Chcem si objednat "jazdenu" celu origo zadnu konzolu s LCD + DVD playerom.
Moja otazky:
1. je zadny displej nejako systemovo prepojeny do radia vpredu, resp, da sa DVD z prednej mechaniky pustit dozadu s tym ze pojde zvuk cez auto?
2. Zadny LCD sa zapaja do zadneho DVDprehravaca. ten ma potom velky konektor na prepojenie so zbytkom auta. Je problem dorobit a zohnat zbytok kabelaze?
3. Nasiel som, ze tam je modul pre sluchatka, ktory som nevidel u nikoho predavat k zadnemu displeju - je potrebny?, part 65 12 6 968 161
4. taktiez planujem dopredu nahodit nejaky DVB-T tuner s USB na HDD filmy, bude to prehravat aj vzadu?
5. je mozne k mojmu autu teraz pripojit priamo cuvaciu kameru, alebo my chyba najaky video modul a treba ist cez CAM vstup DVB-T tunera?
6. aka velka obstrukcia je dopojit DVD changer /aj ked v dnesnej dobe keby slapalo to USB na filmy, asi by som to kaslal/ ?
Vdaka za info, nech sa viem rozhodnut ktorym smerom a co zhanat.
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Utorok, 21. Februára 2017, 12:40

Na tvojom mieste by som origo veci nechal ako su, nic neodpajal, a ako doplnok isiel do takehoto riesenia - link
Je to Plug-n-play s kompletnou funkcionalitou, ako DVB-T, media player (vratane dobrej podpory video formatov, co nebyva pravidlom, origo BMW urcite nie), konektor USB aj pre HDD (nie len flashky) az do 2TB, moznost pripojenia cuvacej kamery (ak ju nemas), moznost pripojenia externeho monitora. Vsetko v jednom, ovladanie priamo cez CIC. Balenie obsahuje kompletnu kabelaz, vsetky potrebne adaptery a pripojenia, nastavenie ovladacieho menu v CIC, odblokovanie TV pocas jazdy, atd.
Ak chces obraz aj v zadu tak bud jeden stropny sikovny slim monitor (pokial nemas stresne okno) alebo na opierky hlavy - link
Jednoduche, bez komplikovania.
 
Užívateľov profilový obrázok
mi:RO
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 21.1.2017
Auto: BMW X6 30d M
Kraj: Trnavský

Re: retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Utorok, 21. Februára 2017, 18:54

...ten dvbLOGiC je aj moja volba, akurat vzadu som to chcel dopasovat na origo riesenie.
Problem z mojej skusenosti totiz moze nastat v tom, ze ak sa da stropny, alebo displej do opierok, tak sa skor ci neskor pokazi. Tie displeje nevyraba nikto "profi" a cinan po case odide. Ale cim viac rozmyslam, tym sa mi to zda prijatelnejsie. Rozlisenie toho origo OEM nie je nic moc a odpadne tym kopec problemov.

...este ak mozem otazky na ten ten dvbLOGiC:
- bude fungovat prehravanie z OEM DVD mechaniky v predu na zadny displej pripojeny cez ten dvbLOGiC (cize to co vidim vpredu vidim vzadu) ?
- podla popisu asi nedokaze zobrazit obraz z cuvacej kamery a PDC naraz. Ak by som to chcel takto ako je to origo OEM, je to mozne ked pouzijem dvbLOGiC + videomodul?
Vdaka

EDIT: prehodnocujem svoje vyhlasenie o par riadkov vyssie - nasiel som stropne displeje aj Alpine, Kenwood a spol, takze uz sa to zacina rysovat kam potrebujem.
Naposledy upravil/-a mi:RO v Utorok, 21. Februára 2017, 22:12, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Utorok, 21. Februára 2017, 19:10

Jo Miro v tomto je ten dvb logic ochudobneny,ze nebudu ukazovat aj aj......myslim

Tvoje riesenie:
Dvb logic
Origo video modul+cuvacka
Stredovy panel origo s tym ze myslim ze vpredu si to vies vypnut a dat si navi napr ak bude aj vzadu display....Ale zase otazne je ako to bude fungovat to prepinanie ak tam bude ten dvb logic medzi displayama??
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Piatok, 24. Februára 2017, 08:36

dvbLogic + stropny monitor objednany :thumbup: Podla popisu sa to zda perfektne. Uvidime aka bude realita.
Vie mi niekto doporucit sikovneho a skuseneho cloveka v okoli BA na instalaciu do E71? Najma ten stropny monitor a anteny. Nerad by som, aby sa mi poulamovali nejake plastove prichytky a po case mi zacalo vnutri nieco drncat alebo odpadavat :cry:
Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
mi:RO
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 21.1.2017
Auto: BMW X6 30d M
Kraj: Trnavský

Re: retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Sobota, 25. Februára 2017, 03:23

TO pka: Si sa nejako prudko infikoval ;) aky displej si k tomu objednal? Akurat to aj ja sumarizujem.

Inak k prinosu DVB-T, origo som mal v aute doteraz. Vyuzil som ho tak 5x. V BA pocas jazdy celkom hralo, v TT casto kockovalo a pod. Pri stati OK.

Displej na strope - videl som nalepit tenku OSB dosku (cez vyrezany tapacir) o plech strechy na mamuta a na to nasrobovat. Si predstav, ze to odleti pri naraze. Aj tak by som chcel vidiet (alebo radsej nie) co ten otvoreny displej celkovo vydrzi pri naraze.
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: retrofit - rear seat entertainment, dvd, cam

Streda, 1. Marca 2017, 12:08

Objednal som tento monitor z Ampire
To DVB-T pre mna tiez nie je nijak zasadne dolezite, skor to beriem tak, ze priamo v tej jednotke uz je tak ok.
Ano, burat si asi nikto nepraje... :?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní