... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
PokinoGT
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 24.12.2016
Kraj: Bratislavský

735i zly chod motora, misfire

Streda, 15. Februára 2017, 14:00

Ahojte vsetci,
Poprosil by som vas o radu a skusenosti,
Kupil som si nedavno od znameho 735 N62 rv2002, s vedomim ze trasie a vypadava valec (reduce acceleration :-) )
Pomenili sme zopar veci no stale bez uspechu (rozpisem nizsie)
Vycistili sme chyby, pobehal som s tym jeden den a tu su vysledky diag.

279D - activation, electrical fan - intermittent (fan ide, kolisu otacky sem tam pocutelne. (ak je to ono :-) )

27e4 knock sensor 3 - permanent
Boli menene komplet brzdy, stale pise opotrebenie dosticiek aj ked su nove. Moze byt len senzor zly?

274e misfire identification, sum fault - permanent

2743 misfire cyl 5 - permanent

2793 throttle actuator, control range - intermittent

2792 throttle actuator, position monitoring - intermittent
_________________________________

Na aute sa menilo okrem brzd, olej, filtre, palivove cerpadlo, vodna pumpa, vstreky sa cistili + pretesnili, nove sviecky, zapalovacie moduly, odvetravanie skrine ci ako sa tomu nadava, hadice-(olejovy separator), tesnenie sania, kalibrovane vanosy.......
Zevraj aj ak sme odstranili problem bude treba nakalibrovat vanosy znova nakolko sa mohli koli zlym hodnotam (vzduchu?, lambda?) nastavit nie najlepsie a preto to moze este blbnut.
Tlaky motora OK, tlakovane bolo aj sanie, vaha o2 je OK,.
Baterka bola vyslahana povodne, nabila sa na full, napatie som nemeral este. Tam by snad ale nebol problem s misfire.

Volake napady co by ste vyskusali dalej?
Pripadne ci by niekto bol ochotny spravit live data cez ntb? (bratislava)

Dakujem velmi pekne
 
PokinoGT
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 24.12.2016
Kraj: Bratislavský

Re: 735i zly chod motora, misfire

Streda, 15. Februára 2017, 14:03

Len doplnim ze auto rano za studena trasie ako sialene, kolisu otacky, sem tam aj sam vypne motor. Ked sa zohreje je to ok ale pri prudsiom zosliapnuti vyhodi chybu a obmedzi vykon a ide na 7 valcov. Po prestartovani ide sem tam hladko kym sa zas viac neprida.....
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: 735i zly chod motora, misfire

Štvrtok, 16. Februára 2017, 10:42

"27e4 knock sensor 3 - permanent

Boli menene komplet brzdy, stale pise opotrebenie dosticiek aj ked su nove. Moze byt len senzor zly?"

co ma spolocne knock senzor s brzdami? brzdy brzdia, motor pohyba, zjavne budu oba senzory vadne a preto ti motor nejde ako ma a brzdy svietia nadalej ako opotrebene.

"2743 misfire cyl 5 - permanent" - skus zamenit cievku na inom valci, napriklad 6ku, alebo 1tku, kedze ich mas najblizsie, nasledne sleduj ci to robi na tom istom valci alebo uz na novom.


"2793 throttle actuator, control range - intermittent

2792 throttle actuator, position monitoring - intermittent"
- nastavenie skrtiaciej klapky, resetnut ju a taktiez valvetronic


co to mas za diag? kod chyby sedi ku knock senzoru, ale ista mi ukazuje zeby si mal mat len 2
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
PokinoGT
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 24.12.2016
Kraj: Bratislavský

Re: 735i zly chod motora, misfire

Štvrtok, 16. Februára 2017, 13:13

Dakujem za odpoved,
Moja chyba to s tou brzdou, cital som si nieco o zaropenom senzore brzdovou kvapalinou a zmixoval som to do nespravneho odstavca:-)
Pisal mi uz na fore sikovny chalan, knock senzor som objednal, tiez zresetujeme to co si pisal, tiez mi poradil pozriet ivm modul. Vymenim aj baterku a senzor chladiacej kvapaliny a ozvem sa ako som dopadol :-)
Diag volaky autocom to bol.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní