... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: E36 Compact nekúri

Štvrtok, 12. Januára 2017, 13:52

Costa tak to je fakt riešenie to ti poviem. Na mnohých veciach sa dá ušetriť, keď si ich sám urobiš
 
Užívateľov profilový obrázok
Adame
Príspevky: 30
Registrovaný: 20.3.2016
Auto: BMW X3 2.0D
Kraj: Žilinský

Re: E36 Compact nekúri

Piatok, 13. Januára 2017, 11:33

aj mna to prekvapilo ja sam som nevidel ako je polozeny ten radiator v tom aute tak zatial som ticho a za skusku to stoji aj ked je to mozno blud ale ked je okolo 0 tak mi auticko trosku vykuruje tak zatial neriesim... bestak nieje kedy ...
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36 Compact nekúri

Piatok, 13. Januára 2017, 15:15

nejde o to ako je nakloneny radiator, ale to ze ked sa auto postavi dokopca tak odvzdusnovak je na najvyssom bode a preto sa tam hrnie vzduch....
ale je to jedno, ja odvzdusnujem aj na rovine a ide to paradne :)
mimochodom podla origo bmw navodu sa odvzdusnuje tak ze sa otvori odvzdusnovak a leje sa voda az pokial z neho prestanu vytekat bublinky, potom sa odvzdusnovak zatvori a pri otvorenom viecku sa nastartuje motor a 3x zosliapne na 4500-5000 otacok,..motor sa vypne skontroluje kvapalina a moze sa jazdit a zohriat motor...po vychladnuti znovu skontrolovat vysku kvapaliny
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
Adame
Príspevky: 30
Registrovaný: 20.3.2016
Auto: BMW X3 2.0D
Kraj: Žilinský

Re: E36 Compact nekúri

Pondelok, 16. Januára 2017, 20:18

ano presne tak ako pises , aj tie najmensie bublinky vydu von pri tom naklone teda tak to asi myslel kolega ... inak aku mate hladinu v nadrzke lebo ja mam tak do 3/4 tej nadobky kde sa leje voda dufam ze staci tolko :D ze nie uplne po okraj :D
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36 Compact nekúri

Pondelok, 16. Januára 2017, 22:03

vsak na nadrzke je mierka :D
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: E36 Compact nekúri

Utorok, 17. Januára 2017, 10:03

voda za studena by mala byt v polke expanzky, je tam taka dlhsia ciara na mierke.. ide o to ze ked sa voda zohreje, tak sa rozpina, cize jej tam bude viac, tym sa aj system tlakuje aby voda nevrela, ty ak das plnu expanzku za studena, tak ti moze hadice rozstrelit alebo si proste najde ine slabsie miesto ktore prdne.. vie tam byt slusny tlak ak tam nemas dost vzduchu v expanzke.
 
Užívateľov profilový obrázok
tomanez
Príspevky: 26
Registrovaný: 27.9.2008
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM okolie

Re: E36 Compact nekúri

Utorok, 24. Januára 2017, 22:49

Tiež sa hrám s kúrením na compacte. Je to asi vecný problém. takze príznaky sú na 90 sa zohreje rýchlo a drží. Potom zapne ventilátor. Hadice sú tvrdšie ale nie veľmi a voda čistá. Na voľnobehu kúri len slabo pri veľkých mrazoch vôbec a vo vyšších otáčkach ide vlažný. Pripomína to škodu 120. A hlava už bola raz robená. Čiastočne riešenie problému je výmena ventilu za obehové čerpadlo z ventilom z napríklad e46. Prvý test pri mínus 15 a zamrznutom skle päť minút vrčania a začína sa to rozmrazovat. Vriaci vzduch to ešte nie je ale asi mám pripchaty radiátor lebo rúry sú vriace
BMW e46 330d
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36 Compact nekúri

Streda, 25. Januára 2017, 01:24

ake cerpadielko si tam dal? vies napisat cislo? ja som rozmyslal napchat tam elektricky prihrev vody z e46 dizla :D ale neviem ci by som ho dokazal zopinat :)
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
dalo8
Príspevky: 53
Registrovaný: 25.11.2014
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 Compact nekúri

Streda, 15. Februára 2017, 13:45

Vsak to urcite nie je vymyslene, ale je to fajn, ze sa takto podozcedame onfosky a rady, dost to pomoze
 
E36.
Príspevky: 45
Registrovaný: 8.7.2017
Auto: bmw e36
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 Compact nekúri

Štvrtok, 10. Augusta 2017, 19:20

Ahojte,otazka na Vas skusenejšich ...M43B19 rok 2000 compact.... po vymene tes. pod hlavou som nalial do chladiča cca 2L vody 4L mi ešte ostaly čo somm spustil stoho auta zmestili sa tam len 2 litre.. naštartujem po 2 minutach 120° na teplote ručička opreta o doraz kontorlka červena teploty zažata. pustim kurenie nech to schladne(zvačšim okruh prudenia) a do introša studeny vzduch stale je to možneeee hadice ako balony nafukane a interiery chladny vzduch dal som dole regulator tu klapku-ventil čo pusšta do introša teplu vodu do kurenia napojil som to prechodnou hadicu čiže vyradil som s obehu ten ventil pozeram cez tu priehladnu dopoojenu hadicu ani jedna kvapka vody tam nejde akurat su nafuknute vzduchom..skušal som aj odvzdušnovat para syči hladič nepobere viac ako 2L vody ,termostat otvori ale vobec nejde do introša tepla voda ?? ako nekurilo to nič ani pred tym ale aspon malo snahu fukat vlažny vzduch ale teraz uplne DEAD. 120° voda žeravaaaa a do kurenia do hadice mi nejde ani kapka vody.
 
E36 compact
Príspevky: 16
Registrovaný: 9.5.2017
Auto: Bmw e36 compact
Kraj: Košický

Re: E36 Compact nekúri

Štvrtok, 10. Augusta 2017, 19:55

Skúsil by som všetky hadice zhodiť a pozrieť či nie sú upchaté ale či chladič náhodou neni upchati keď dobre viem si tam rúrky a môžu sa upchať alebo kúpiť tu zmes neviem ako sa volá ale je to také rozpúšťadlá majú to aj na niektorých benzinkach
 
Užívateľov profilový obrázok
Arnold
Príspevky: 2086
Registrovaný: 13.1.2011
Auto: E36 E87
Kraj: Košický
Bydlisko: MI/PO

Re: E36 Compact nekúri

Štvrtok, 10. Augusta 2017, 20:33

Tipoval by som to na termostat.. Alebo vodná pumpa, jedno z toho alebo aj obidve
 
E36.
Príspevky: 45
Registrovaný: 8.7.2017
Auto: bmw e36
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 Compact nekúri

Štvrtok, 10. Augusta 2017, 20:42

chladič by som vylučil auto jazdilo aj v tychto horučavach a ručička šla max na 12.hodinu a dalej nešla.
 
E36.
Príspevky: 45
Registrovaný: 8.7.2017
Auto: bmw e36
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 Compact nekúri

Štvrtok, 10. Augusta 2017, 20:46

Arnold, ta vodna pumpa mi tiež prebehla hlavou ja debil mal som to pozret ked to bolo rozobrate chytit za lopatky a za remenicu či sa nepretača na hrideli :/ no nič každopadne ked tam nedostanem vodu do hadic na kurenie kupim najskorej tu vodnu + ešte dneska som odtrhol odvzdušnovak na nadobke pokial som vytahol ostatok tak som zavit totalne dojebkal čiže kupim hend aj vyrovnavaciu nadobku.... A ešte ked vas tu mam radcove moji akej polohe ma byt ten ventil na kurenie ..zdemontoval som moj a ide prefuknut do jedneho natrubku fuknem druhym vyde vzduch von čiže je otvoreny . dam + - napojim a zavre ho neprefuknem ani kusok.. čiže tesnit by mal 100%. ešte niečo na nom skontrolovat ked je už vonka ako funguje v aute ? mal by fungovat ako krokovy motorček nemože byt len v polohe open-closed ked si na paneli nastavim vnutri na stred kurenie na 12 hodinu musi ho len priškrtit nie ten prietok teplej vody ?
 
E36.
Príspevky: 45
Registrovaný: 8.7.2017
Auto: bmw e36
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 Compact nekúri

Piatok, 11. Augusta 2017, 15:33

vodu som už do motora dostal odpojil som vrhcnu hadicu s chladiča a cez tu hadicu som ta nalial do motora,predok na kopec odhodil viečko a aj odvzdušnovak,,išlo to krasne odvzdušnit,len sa zase vykuzlil dalši problem, natrubok čo ide tepla voda do kurenia sa ulomil. da sa to kupit niekde nove? demontoval som si to s 92ky sedana M40 na oko rovnake ale klimove kurenie ten natrubok je dlkši smerom do kurenia čiže nedosadne to pekne do osadenia. potreboval by som to s klimoveho kurenia ja mam compact M43B19 rok 99

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných