... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
narayan
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 13.4.2014
Auto: F10 535D
Kraj: Bratislavský

Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Štvrtok, 2. Februára 2017, 11:12

Čaute, mám F10 s aktívnym tempomatom, a neviem prísť nejak na to, ako nastaviť, aby po automatickom zastavení, napr. v kolóne, sa auto pohlo samo dopredu
a zas sledovalo auto pred ním. Keď zastane, tak na displeji vidím hýbať sa tie čiarku ukazujúce nastavenie vzdialenosti, a idú smerom dopredu, ale auto sa nehýbe.
Jediný spôsob ako ho viem znova pohnúť do toho "sledovacieho módu" je, že ťuknem na joysticku na volante ako keby zvýšenie rýchlosti tempomatu, potom sa rozbehne
a už ide znova a sleduje auto...

Díky
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Štvrtok, 2. Februára 2017, 11:29

ACC (aktivny tempomat) rozbehne auto len do 3 s od zastavenia a po viac ako 3 s statia sa automaticky prepne do stand-by modu a potom sa zase moze aktivovat:
1) tuknutim do plynu
2) tuknutim do toho "prepinaca", co si popisal
3) tuknutim do tlacitka "Resume"

myslim, ze sa da programovanim nastavit ten interval na viac ako 3 s (sam si to chcem dat urobit, ked budem mat najblizsie cestu k Jararakovi)
ak nemas xDrive a mas LCI auto a vo vybave DrivingAssistent+, tak tam mozno mas aj asistent jazdy v zapche, ktory ale neviem presne ako funguje (vraj to ide len na dialniciach... a len od urcitej rychlosti), ten by mal vediet auto "rozbehnut" bez ohladu na cas statia a mal by tiez vediet smerovo korigovat jazdu auta v pruhu zasahmi do riadenia - asistent v zapchach sa ale vylucuje s xDrive...
 
narayan
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 13.4.2014
Auto: F10 535D
Kraj: Bratislavský

Re: Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Štvrtok, 2. Februára 2017, 12:10

Dik. Jo. Cca. 3 sekundy to funguje, kym vidim na HUD zelenu ikonku tempomatu. Potom zhasne, a musim to uz manualne rozbehnut. Co mi pride kontraproduktivne. Akoze urcite to je lepsie ako stale stupat plyn brzda, ale aj tak. Asi teda sa spytam u mojho servisaka, ci to nevedia dat na dhsie, idealne hocikolko, lebo nechapem pointu toho.

XDrive nemam, ale nemam ani driving assistent, tam patri asi aj automaticke drzanie v pruhoch atd. Len by ma zaujimalo, ze ci to je vec softwaru a da sa to "doinstalovat", alebo proste ked to vo vybave nemam, tak smola. Lebo to by sa mi fakt zislo tiez.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Štvrtok, 2. Februára 2017, 12:22

obavam sa, ze asistent jazdy v zapchach "after-marketovo" nedoinstalujes... [-( pokial viem, je to nadstavba na ostatne jazdne asistenty a vyuziva to ich techniku + musi mat nejake servo v riadeni, ktore kruti volantom a senzor vo volante, ktory kontroluje, ci sa drzis volantu a nechrapes tam / necitas si noviny :D
aky mas rocnik auta... mam pocit, ze sa to davalo az do LCI od r. 2013-2014
ak mas servisaka v autorizaku, tak na nastavenie casu v ACC zabudni, ak mas niekoho mimo, daj potom vediet ako sa to podarilo....
 
narayan
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 13.4.2014
Auto: F10 535D
Kraj: Bratislavský

Re: Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Štvrtok, 2. Februára 2017, 12:49

2011, cize asi nehrozi. Nevadi... Autorizak nemam, mam kamosov chalanov co robili predtym v Tempuse, su dobri, uvidime. Ok, dam vediet, sam som zvedavy... ;)
dik
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Štvrtok, 2. Februára 2017, 12:51

asistent jazdy v zapche ak je aktivovany takisto po zastaveni vyzaduje tuknut do plynu na rozbeh po par sekundach (mozno len v socialnych predohoncoch)
 
Costa1
Príspevky: 87
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Nitriansky

Re: Aktívny tempomat - automatický rozjazd?

Piatok, 3. Februára 2017, 09:07

ked mas takto mimo tak by to mohlo ist no som velice na konecny verdikt zvedavy potom sa ozvi ci to dobre dopadlo a ci to ide jak ma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných