... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Audifób
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 19.8.2016
Auto: BMW e39 DTA
Kraj: Košický

E39 DTA Vduchovy podvozok blbne/ vymena za pruziny ???

Nedeľa, 29. Januára 2017, 17:43

Zdravim vospolok!
Dnes pozeram, ze mi sfukuje lavu zadnu stanu!
Bola uplne sfuknuta, odomkol som auto a kompresor zacal fukat, fukal dost dlho, mech sa dofukol, len som pocul sycanie, co som pred tym nigdy nepocul, nakolko v tohorocnej extremnej zime mi uz zadok parkrat sfuklo ale aj v pravo aj v lavo, isiel som do podzemneho parkoviska, auto sa trocha ohrialo a bolo zas vsetko ok, no sycanie pocujem po prvy krat, tak neviem ci pri tych extremnych mrazoch praskla guma, alebo moze byt aj prasknuta hadicka??? Resp. To fucanie znamena ze je niekde na 100% dierka? Sycanie je najsilnejsie ak je auto najvyssie, ako klesa tak aj sycanie je slabsie az ustane.
No nic, kazdopadne spekulujem nad vymenou za pruziny, lebo to nivo ma uz za 9 rokov zopar krat potrapilo, a uz mi aj celkom lezie na nervy, to uz aby som po špičkách chodil kolo auta..
Chcel by som sa opytat aky je presny postup pri vymene, ci je to komplikovane, ake budu jazdne vlastnosti, aky je prístup, co vsetko treba rozoberat???

https://autotechnik.sk/diely/208371/sad ... e-pruziny/

Nasiel som takuto sadu.
A este predok mam znizeny -4cm tak by ma zaujimalo ci teraz zadok na pruzinach nebude vysoko, ci ich treba zrezavat, popripade ci existuju znizene...???
Popripade ak by to bol mech, ze este trpezlivost najdem v sebe, kde by som ho kupil najlacnejsie?
Dakujem za rady!
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E39 DTA Vduchovy podvozok blbne/ vymena za pruziny ???

Pondelok, 30. Januára 2017, 08:23

ak chces, pruziny ti podarujem eibachy, su asi -3, len si zozen tie misky z bmw, vymena taka, ze dvihnes auto a vyberies odtial mech a zalozis pruzinu, nasledne treba odstavit kompresor, vybrat napr poistku z neho, nech ho chudaka nezadrie a duplom este to vykodovat, nech ti to nehulaka na palubaku.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: E39 DTA Vduchovy podvozok blbne/ vymena za pruziny ???

Utorok, 31. Januára 2017, 21:23

Tak ako píše Jaro...Jazdné vlastnosti boli pre mňa lepšie ako s nivom.Zadok nebol taký uskákaný.Dával som pružiny AP(-3 cm celé auto) od chalanov z Autotechniku a bol som spokojný...
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Audifób
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 19.8.2016
Auto: BMW e39 DTA
Kraj: Košický

Re: E39 DTA Vduchovy podvozok blbne/ vymena za pruziny ???

Sobota, 4. Februára 2017, 14:53

tak som kupil lowtec pruziny -35mm, a ten spodny a vrchny doraz v bmw, lenze ta pruzina ma na koncoch vnutorny priemer cca 8 cm a sedlo dorazu cca 5 cm priemer.... to nie je tak dobre vsak? To musi byt vnutorny priemer konca pruziny tiez 5 cm aby to presne sadlo na ten gumeny doraz? Doraz je predpokladam len jeden original bmw tak asi v pruzine bude problem ? Dakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných