... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
napupnicka
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: E90
Kraj: Nitriansky

problém s kúrením

Piatok, 2. Decembra 2016, 14:40

Zdravím,
mala som problém s ventilátorom ktorý mi pískal a hučal spod prístrojovej dosky, tak som zašla za mechanikom. Klasicky ho vytiahol z vnútra auta z podprístrojovky na strane spolujazdca. Premazal čo bolo treba a s týmto viac problém nebol, ale keď som sadla do auta a chcela vypeckovať kúrenie resp. silu fúkania nastal problém. O žiadnej regulácii nemožno hovoriť, pretože akokoľvek som pridala intenzitu tak fúkal rovnako. Pozn. mám automatickú klimatizáciu, nastavenia som pozerala aj cez menu a aj tak sa hrala s intenzitou a bez zmeny. Následne sa kontrolovalo či sa ventilátor točí a točí sa, bolo mi povedané že mi odišiel regulátor ktorý je pod ventilátorom. Mne to ale nejde do hlavy, keď mi ventilátor hučal, intenzitu fúkania šlo nastaviť, problém nastal až po premastení ventilátora a ďalšia vec, z predných výduchov ide vzduch len mierne ( charakterizovala by som to za neporuchových podmienok na druhej paličke) ale výduch ktorý je pod latkovou opierkou smerom ku zadným sedadlám fúka tak ako má. Keď pridávam intenzitu reaguje adekvátne. Nevie náhodou niekto kde by mohol byť problém?

Vďaka za pomoc :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12261
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: problém s kúrením

Sobota, 3. Decembra 2016, 10:49

Ak ventilator piskal,tak je to znamka ze je na odchode....ak tam neposahal nic ine,tak to bude tym....tie ventilatory odchadzaju pomerne casto,vymenit a pojde ako ma a az potom naozaj uvidis ako ma fukat naplno:-))
Prílohy
IMG_3670.JPG
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
g1de0n
Príspevky: 207
Registrovaný: 23.9.2011
Auto: E91 320D M47N2
Kraj: Bratislavský

Re: problém s kúrením

Pondelok, 5. Decembra 2016, 11:50

Nechcem vytvarat novu temu tak to supnem sem. Vseobecne nemam ziaden problem s kurenim...ale :) vsimol som si po dlhej jazde ked je vonku vlhko pripadne zima (v lete som to nepozoroval) ze ked uberiem plyn tak sa mi zacne rosit lava stvrtina celneho skla. Napriklad vybehnem Donovaly a ked sa pustam z kopca dole, tak AUTO rezim ako keby nestihal a musim manualne nastavit fukanie na celne sklo. Znie to niekomu povedome?
Obrázok
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: problém s kúrením

Pondelok, 5. Decembra 2016, 13:28

Vymen si mikrofiltre... ak nepomoze zrejme ti odniekal presakuje vlhkost... nemas mokre koberce ?
 
Užívateľov profilový obrázok
g1de0n
Príspevky: 207
Registrovaný: 23.9.2011
Auto: E91 320D M47N2
Kraj: Bratislavský

Re: problém s kúrením

Pondelok, 5. Decembra 2016, 14:24

Mikrofilter menim kazdy rok na jar, koberce mam suche, vseobecne mi nikde nezateka, okolie baterie tiech suche.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných