... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Roztate_ucho
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 8.1.2016
Auto: BMW Compact 318 tds
Kraj: Nitriansky

318 tds vstrekovacie čerpadlo

Utorok, 14. Júna 2016, 15:29

Zdravím páni, začala mi presiakať nafta v motorovom priestore, moja prvá myšlienka bola vstrekovacie čerpadlo a to mi potvrdil aj mechanik - bohužiaľ on sa do toho nepustí, takže mi ostáva len pár možností - repas v BOSCH (na to rozhodne nemám), čerpadlo z druhej ruky, alebo niekto ochotný, kto by sa toho chytil a skontroloval či je na vine len nejaké blbé tesnenie, po prípade ho vymenil. Je tu niekto taký? Alebo budem musieť riešiť repas/jazdené čerpadlo?
 
ferdy91
Príspevky: 217
Registrovaný: 12.8.2012
Auto: 318is m42,e61 530i
Kraj: Banskobystrický

Re: 318 tds vstrekovacie čerpadlo

Streda, 15. Júna 2016, 21:42

V prvom rade si pozri skade ti presakuje nafta na cerpadle ale ja na tvojom mieste by som pretesnil komplet čerpadlo a mas pokoj keď máš dosť skúseností aj prípravky na vybratie čerpadla keby si bol v bb kraji mám tu jedného cerpadlara čo robi za smiešne peniaze za nastavenie a pretesnenie zobral tusim 60€ ale nejsi čize to je defakto jedno ja by som určite dal čerpadlo von dal skontrolovať nastaviť pretesnit a budes vedet že čerpadlo je ok a vydrží ako kupis jazdenku a nahodou ti odíde niekde nečakane ale to je môj názor :)
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 318 tds vstrekovacie čerpadlo

Sobota, 18. Júna 2016, 06:55

V prvom rade si zistil ze tecie cerpadlo takze uz nic pozerat nemusis a treba vymenit VSETKY tesnenia na nom, aj tie pod krytmi so specialnymi skutkami. :D Potom treba nastavit casovanie motora a predvstrek, kedze mas 318tds s aspon 200 000 tak to uz bude uplne zle. Napis spravu ak chces.
 
Užívateľov profilový obrázok
kkmeine
Príspevky: 8
Registrovaný: 7.11.2012
Auto: e36 325tds
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Zlínský kraj

Re: 318 tds vstrekovacie čerpadlo

Piatok, 25. Novembra 2016, 19:10

Taky mám tento problém.Dá se koupit celá sada těsnění,pokud tečou ty spodní elipsový krytky,dá se vyměnit gufera i bez sundání čerpadla.Chce to šikovný ruce , dobrý vercajk a štěstí aby se nestrhl torx.Jinak čerpadlo dolů.Někde tu byl dost podrobný návod jak ho sundat i výkres stahováku.Měnil jsem ho na m41 a v pohodě,cca od rána do večera.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných