... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
lukas_ko1
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 4.4.2015
Kraj: Košický

E36 - M43B18 Neštartuje

Utorok, 25. Októbra 2016, 22:01

Zdravám, auto v poslednom čase chytalo až na druhý štart no chytilo a išlo.. neskor dva dni stálo v garaži idem ho naštartovať a nič, štarter toči no motor nechce chytiť, tak vybral som sviečky a skontroloval či davaju iskry a davaju.. no po vybrati sviečok som zistil, že su mokré od benzínu.. čiže iskry a benzin tam ide.. skontroloval som vzduch a tam je všetko čiste.. ak otočim kľučom do 2 polohy tak počujem ako čerpadlo natlači benzin, čiže čerpadlom to tiež asi nebude.. Skusil som odpojiť baterku na 10-15 min a auto po dlhšom točeni naskočilo ale po par sekundach a kolisaniach otačok zdochlo.. čim to može byť ? Imobilizer? Snimač polohy kľukoveho hriadeľa ? Benzinu tam je do štvrť nadrže, baterka ma štavu.. Načo sa pozrieť ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Piatok, 11. Novembra 2016, 23:13

Čau,
podarilo sa ti tvoj problém vyriešiť? Ak áno, tak čo to bolo? Pretože ja mám podobný problém a tiež si s ním neviem rady:

Keď je motor studený, je obrovský problém auto naštartovať. Motor odpáli a aj chce chytiť, ale proste ho vždy niečo udusí. Ak chcem štartovať s pridaným plynom, tak to vie pekne streliť do výfuku. Čerpadlo pekne tlačí (je ho počuť), tak isto aj dáva iskru.Ak štartujem stále dookola (niekedy kľudne aj 30x), tak nakoniec sa to podarí a auto naštartuje.

Ak už je motor teplý, tak to je so štartovaním už lepšie - síce trošku dlhšie točí, ale chytí. Ale motor nemá vôbec výkon. Či je motor studený alebo teplý, tak je veľký problém dostať ho do otáčok. Vždy po pridaní plynu začne motor riadne dusiť a pozeral som aj sviečky - sú čierne, takže dáva bohatú zmes a sviečky to pravdepodobne nedokážu odpáliť.

Jediná možnosť, ako ho dostať do otáčok je taká, že pomaly pridávam plyn a vtedy ide do otáčok normálne a kľudne až do 6000 ot/min. Ale ak pridám plyn trošku viac alebo dám plyn až na podlahu, tak sa auto hneď dusí a otáčky klesajú. Jedine ak pridávam pomaly a postupne, tak motor ide do otáčok.

Ak odpojím váhu, tak sa motor trošku ukľudní a na voľnobehu ide lepšie, ale výkon nemá žiadny ani so zapojenou a ani s odpojenou váhou. Tak ma hneď napadlo, že to bude zlá váha, tak som kúpil jednu používanú - nepomohlo.. Tak som kúpil druhú a tiež nepomohlo. Teraz mám doma 3 váhy a ani s jednou to nejde dobre.

Ďalej ma napadli snímač kľuky alebo snímač vačky, tak som objednal obidva, dnes som ich obidva vymenil a žiadna zmena.

Sanie mám 100% dobré a nie je v ňom žiadna diera, pozeral som ho milión krát, skúšal som prefukovať atď. Tak isto som pozeral aj káble ku sviečkam a vyzerajú byť ok, ale pozeral som ich len tak na oko. Neviem, ako by som ich 100% otestoval.

Čo sa týka auta, tak vymenené mám tieto veci:
- váha vzduchu (mám ich až 3 doma a ani s jednou to nejde dobre)
- snímač polohy škrtiacej klapky menený pred 2 rokmi
- snímač polohy kľukového hriadeľa
- snímač polohy vačkového hriadeľa
- lambdu sondu mám odpojenú už asi 2-3 roky, takže ňou to nebude, auto šlapalo úplne bez problémov aj bez lambdy
- komplet prečistené a pretesnené sanie vrátanie škrtiacej klapky a voľnobežného ventilu
- palivový filter menený pred 2 rokmi
- separátor oleja menený pred 2 rokmi
- sviečky menené pred 2 rokmi (a skúšal som dať aj iné, žiadna zmena)
- dnes menený vzduchový filter

Prečítal som si tu asi všetky témy ohľadne takéhoto problému, ale neprišiel som na nič a už som z toho zúfalý...:(Len pripomínam, že sa to stalo úplne z ničoho nič - na parkovisku pred Tescom, keď som išiel z nákupu. Naštartoval som a asi po 15 sekundách mi to zhaslo. Veľmi ťažko to išlo naštartovať a nakoniec som odpojil váhu a s odpojenou váhou som akosi pomaly došiel domov. Už 2 týždne sa s tým serem a neviem už, čo by to mohlo byť...

Nejaké nápady? Mňa ešte čo napadá, tak už len RJ motora, čidlo teploty, káble ku sviečkam, poprípade nejaký rozdeľovač. Nemyslím si, že to bude niečo v palivovej sústave, pretože auto sa dá vytočiť až do obmedzovača (ak pomaly pridávam plyn) a keby ide málo benzínu, tak by to asi nešlo vôbec + keď sú mokré sviečky, tak je benzínu až moc.

Za hocijaké nápady a rady vopred ďakujem.
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Piatok, 11. Novembra 2016, 23:57

Nie je nahodou preskoceny rozvod?Bol si uz na diagnostike?
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 11:10

Nemyslím si, že je preskočený rozvod, pretože sa to stalo z ničoho nič na voľnobehu.

Áno, bol som na diagnostike, ale ukázala len váhu vzduchu, čomu neverím - mám ich doma až 3 a ani s jednou to nejde dobre.

Mám podozrenie na káble ku sviečkam. Včera som ich skúšal pri naštartovanom motore odpojiť a priložiť ich ku šróbu na motore a iskry vo všetkých kábloch boli žlté, dokonca až oranžové. Nemali by byť náhodou biele? Viem, že ak je iskra na sviečke oranžová, tak už sviečka neni moc dobrá, preto ma napadlo, či nemá byť aj iskra z káblov biela?

Na tomto videu to je pekne vidno, chlapík tam skúša káble: https://www.youtube.com/watch?v=1iBZ7jYORvs

Ten jeho kábel, čo iskrí, má skôr takú bielu iskru, ale ja mám tie iskry úplne oranžové jak pomaranč :D Tým pádom pri stlačení plného plynu sviečky nedokážu odpáliť zmes a preto to dusí. To je moja teória. Mohlo by to byť aj tým?
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 12:06

Nie.
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:13

Hm tak už fakt neviem.... žeby RJ začala protestovať? Pozeral som ju a bola suchá.

Alebo môže toto robiť aj snímač teploty alebo snímač klepania? To sú asi jediné veci, ktoré ešte nemám so všetkých snímačov vymenené.

Už si fakt neviem rady...:-/
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:23

chod na diag, urcite ti zle meraju teplomery
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:30

Prečo hovoríš v množnom čísle že teplomery? Pre motor je dôležitý iba ten, čo je na obrázku pod číslom 11, nie?

Obrázok

Alebo je kdesi ešte iné čidlo?
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:40

Vidno ze sa nerozumies... aj vo vahe je teplomer...
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:48

Nerozumiem sa? Zatiaľ som 99% všetkých vecí na svojom aute spravil sám. :) Nehovorím, že som profík, ale tak isto nie som ani nejaký amatér.

Čidlá teploty som ešte nikdy nemenil. Áno, viem, že je aj vo váhe čidlo, ale to sa vymeniť nedá, jedine celá váha. A váhy mám doma až 3 a na každej by bolo zlé toto čidlo?
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:51

Aj bez vahy to musi ist.. chod na diag kolko meria ten teplomer na hlave... ak je zly, RJ si mysli ze je studeny a dava velmi bohatu zmes... riesil som to na viac starych autach...
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 15:59

No veď hej, auto bez váhy ide, ale nie tak, ako by malo. No musím teda pozrieť tie live data.

Ale ak by si RJ myslela, že je motor studený a dávala by bohatú zmes, tak by mal motor ísť dobre aspoň za studena, ale za studena ide ešte horšie ako za tepla.
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 20:34

to mas doma 3 zle vahy vzduchu? :-O
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E36 - M43B18 Neštartuje

Sobota, 12. Novembra 2016, 21:09

Áno, mám ich 3, ale podľa mňa sú dobré.
Nemyslím si, že to robí váha.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných