... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
elegant047
Autor témy
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

problem s malou hladinou paliva

Piatok, 11. Novembra 2016, 13:39

Ahojte

Akurat dnes prvy krat som mal problem ked som mal malo paliva. Rano som v Biskupiciach presiel cca 1 km, nasledne auto sa zrazu zacalo ako keby dusit. Volnobeh bezal, podarilo sa mi rychlostou 15 km/h dostat sa na pumpu. Dotankoval som do plna 68 litrov, takze benzin tam bol. Po dotankovani doplna auto prestalo mat problemy.

Moc som nepocul nadavat na to cerpadlo medzi nadrzami co sa tyka benzinovych e39, pokial viem sa to kazi na naftovych. Skutocne to bude to precerpavacie alebo treba nieco ine pozriet?
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: problem s malou hladinou paliva

Piatok, 11. Novembra 2016, 15:08

Ale serká sa aj na benzínových. Tuším práve Viktorddd to zažil niekde v Reichu, kde vďaka LPG pohonu dokázal dôjsť domov a nemusel volať odťah.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: problem s malou hladinou paliva

Sobota, 12. Novembra 2016, 16:27

v reichu som mal taky problem ze sa odtrhol kablik od podavacieho cerpadla, cize to jednoducho zdochlo a hotovo, no to som zistil az asi 3dni nato ked som uz zohnal aj druhu podavacku :D

ked mas high budiky tak v skrytom menu test 06 - stav paliva v nadrzi, tam ti vypise kolko mas v lavej a kolko v pravej casti
nadrz ma 70litrov, ked si tam dotankoval 68 tak vela paliva tam byt nemohlo uz, podavacka mohla chytat vzduch
btw. ked je uz o tom rec, je to normalne ze mam 30litrov paliva a vsetok je v pravej casti (pri podavcke)? dneska som pojazdil asi 20km s tym ze som mal zapnuty ten test a v lavej casti bolo vzdy 0 alebo len minimum
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: problem s malou hladinou paliva

Sobota, 12. Novembra 2016, 18:22

Jo je to normalne aj u mna ked som to sledoval, vzdy je vsetko najviac v jednej casti.
Inac preco by sa na benzinoch to cerpadlo menej serkat? Ved pracuje rovnako, ako na naftakoch.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: problem s malou hladinou paliva

Sobota, 12. Novembra 2016, 19:26

Ono to čerpádlo len prečerpáva palivo z jednej nádrže do druhej čiže áno je to normálne keď máš celkovo pol nádrže paliva, že všetko bude v jednej polke ;-)
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: problem s malou hladinou paliva

Sobota, 12. Novembra 2016, 19:52

Neprecerpava, je to suction pump, tj zabezpecuje podsavanie z oboch... ked je KO vycerpa sa najprv L strana a auto prestane ist...
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: problem s malou hladinou paliva

Sobota, 12. Novembra 2016, 20:12

takto: podla testu 6 (stav paliva) je napravo (pri podavacke) 32l, nalavo 0, obcas tam naskoci nejake desatinne cislo ale inak je tam vzdy okolo nuly, ked zoberiem ostrejsie nejaku pravu zakrutu tak tam vybehne hodnota na par litrov, potom to zas pomaly pada k nule
ako chapem ze kym je na strane podavacky dost paliva (v mojom pripade vsetko) tak je OK lebo ma co tahat, ale myslel som si ze by tam mala byt nejaka vyrovnana hladina na lavej a pravej strane
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: problem s malou hladinou paliva

Nedeľa, 13. Novembra 2016, 15:50

Vsak ale vsetko ti funguje ako ma tak co este :-D
Teoreticky je to vyhodne aj na rozlozenie hmotnosti, kedze vacsinou asi ides i tak sam v aute a vacsinu paliva mas na pravej strane :-D
Nur Original ist Legal.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných