... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 20:47

tak kedze som sa s tym cely vikend zaoberal a za VELKEJ pomoci johnyfly sa mi to aj podarilo uspesne zapojit, rozhodol som sa vytvorit navod na zapojenie NEORIGO dialkoveho na STARSIU jednotku centralu ZVM so vsetkymi funkciami ako su rozsvietenie interieru pri odomknuti a aj DOUBLELOCK...

napisem Vam to podla mojho DO, pretoze si myslim, ze postup bude +/-rovnaky na vsetky univerzalne jednotky DO...

zaklad je mat jednotku, ktora ovlada central PLUSOVYM impulzom...v mojom pripade to bola jednotka KEETEC 100 CZ a schema zapojenia je tu:

http://www.autio.cz/files/cz_100_n_vod_na_pou_it__2_12_cz.pdf

ako som uz spominal, zapojime si jednotku DO podla schemy "ovladanie plusovym impulzom"...jednotku mozme umiestnit pod volant alebo pod kastlik...ak ju dame pod volant, musime potiahnut ovladacie kable az ku kastliku a k jednotke ZVM modulu...

ked mame jednotku DO zapojenu, rozobereme kastlik spolujazdca az sa dostaneme k modulu ZVM

mozme postupovat podla navodu ktory poskytol Matej318i v tejto teme

http://www.bmwklub.sk/bmw3-e36/e36-ako-mam-zapojit-central-na-do-t17631.html

takto zapojene DO nam sice auto zamkne, ale zamkne ho bez DOUBLE LOCKu ( dalej len DL)

na to, aby nam auto zamklo DL, musime z kablu DO, ktory ZAMYKA potiahnut este jeden kabel a napojit ho na PIN c.19

pre istotu toto prepojenie poistime diodou, ktoru zapojime podla schemy ktoru mam od johnyhofly

Obrázok

nie je uplne potvrdene ci je to nutne ale istota je istota :) (funguje to aj bez diody, ale pravdepodobne bude RJ zapisovat chyby)

dalej zostava uz len zapojit signalizaciu na smerovky. pod kastlikom si najdeme kable od ovladania smeroviek ( zabudol som pozriet, doplnim co najskor) a jednoducho na ne napojime signalizacne kable z jednotky DO.

ak ste postupovali spravne, auto by sa malo po zamknuti dialkovym zamknut DL, zablikat smerovkami a zhasnut osvetlenie interieru

pri odomknuti tak isto zablikaju smerovky a rozsvieti sa interier ( to dalej mozme napojit na AE napriklad)

dufam, ze sa niekomu bude navod hodit :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
maiki
Príspevky: 4229
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: 02" E46 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Streda, 16. Apríla 2014, 15:08

mohol by si prosim popisat podrobnejsie to napojenie na smerovky?
mam neorigo DO, fungujuci, ale to zablikanie nerobi..

diiik
Your car. Your story. So don't let someone else write the book.
E46 320d 02"
ex E36 323i 96"
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Nedeľa, 20. Apríla 2014, 11:34

trosku doplnim...double lock sa da zapojit aj takto podla origo dialkoveho :)

Obrázok
Naposledy upravil/-a johnyfly1 v Utorok, 3. Marca 2015, 18:27, upravené celkom 1 krát.
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Štvrtok, 24. Apríla 2014, 19:55

a to nie je to iste ako v mojom navode ten tvoj obrazok? :D :oops: :mrgreen:
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Štvrtok, 24. Apríla 2014, 20:04

ee nieje kukni si piny :)
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Štvrtok, 24. Apríla 2014, 20:08

 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Nedeľa, 27. Apríla 2014, 17:08

tak doplnujem info k zapojeniu bliknutia smeroviek...moja RJ dialkoveho ma 2 moznosti. bud priamo silovymi kablami, alebo nejakym impulzom co by sa malo napojit na vystrazne...kedze varianta s vystraznim mi nefungovala ( alebo som to len nevedel napojit) rozhodol som sa to zapojit priamo na kable od smeroviek...asi je mozne to zapojit aj na kable co idu rovno z paciek, ale kedze su tam strasne natesno a vo velkych zhlukoch, nechcelo sa mi v tom hrabat...vymontoval som opierku na nohu, a pod kobercom v mieste opierky su dalsie konektory. podla multimetra som zistil, ze kable na smerovky su v ciernom konektore, a kable na to su presne tie, co je vidiet na fotke. je uplne jedno ktory je lava a ktory prava strana, kedze musime zapojit obe...takze staci kable z RJ DO napojit na tieto kable a smerovky si bliknu pri zamknuti/odomknuti...moja RJ DO nevyzaduje zapojenie cez usmernovaciu diodu, ale niektore to vyzaduju, tak na to nezabudnut...:)
Prílohy
20140427_173914.jpg
20140427_173849.jpg
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
patrik159
Príspevky: 75
Registrovaný: 8.9.2013
Auto: bmw e36 316i
Kraj: Košický
Bydlisko: michalovce okolie

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Nedeľa, 7. Decembra 2014, 16:47

cawko dethXtreme mohol by som sa spytat ze ake diody si pouzival nejake odporove alebo tie svietiace?
 
lukasko25
Príspevky: 35
Registrovaný: 28.8.2011
Kraj: Bratislavský

Re: zapojenie NEORIGO DO na starsiu jednotku centralu ZVM +

Streda, 2. Novembra 2016, 13:29

Ahojte, mam starsiu jednotku a zapojil som neorigo DO podla schemy co pridal johnyfly1. ALE nerozsvieti sa mi interier po odomknuti :-( cim to moze byt sposobene? DL mi funguje a interier zhasina po zamknuti....
E36 318i touring Obrázok
E61 530d... vzdy verny kombikom :-)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných