... všetko o BMW ...

mmracing.sk
 
dencu.bel
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 16.7.2014
Auto: E36 325i Coupe
Kraj: Bratislavský

535i-nenalejem viac ako 2L vody

Sobota, 29. Októbra 2016, 19:41

Ahojte, chcel som.vymenit vodu v chladici v M30b35 e34. Tak som vysroboval vypustak, no odtial len.jemne pokvapkavalo,a prud vody nesiel...tak som vytiahol spodnu hadicu a vodu vypustil.(auto dlho stalo). Nasledne som lial hore do expanzky vodu s nemrzkou a vosli.mi fam iba 2l. Myslel som.ze ked nastartujem, chvilu to zohrejem tak zas dolejem.vodu, ale.to.neslo. Kedze pre malo vody sa hadice rychlo natlakovali, skusil.som znovu otvorit srob dole na chladici a tento krat uz z neho vyslahla voda. Skusil som to este raz s klucikom v prvej polohe a zapnutym kurenim, ale zasa sa mi nepodarilo dostat hore do expanzky viac ako 2,5l vody, a to bolo uz uplne po hrdlo, nasledne uz by som iba prelieval. Na 36 sa leje az kym nezacne voda vylievat, cim sa zaroven chladic odvzdusni, lenze toto ma mat samoodvzdusnovaci system a ja tam potrebujem.dostat min dalsich 8litrov, kedze tam ma ist 12,5 litra podla navoda a ratam s tym ze v motore este nieco.ostalo. Odtial som nevypustal, ani na 36 mi to nebolo.odporucane. Doteraz tam poblem.nebol ziadny, auto sa neprehrievalo
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: 535i-nenalejem viac ako 2L vody

Nedeľa, 30. Októbra 2016, 19:53

tym ze si vytiahol vypustak chladica a povolil hadicu si vypustil mozno tak tretinu vody, zvysok je v motore
1. odporucam vytiahnut chladic, preplachnut ho
2. vypustit vodu aj z bloku - neviem ako presne u M30 ale vacsinou je to na boku bloku cca pod zvodmi
3. odvzdusnit - hore nad termostatom by mala ta skrutka sluzit na odvzdusnenie
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných