... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

M62- nechce naštartovať ráno

Streda, 5. Októbra 2016, 10:17

Dobrý deň, mám problém. Je to range rover l322 motor 4,4V8, teda m62.Mám tam aj lpg. Ranny štart nechce odpáliť. Točí, točí a nič. Doteraz nebol problém, myslím či to nemá súvis, že je chladnejšie. Sviečky som vymenil za nové orig. na plyn, cievky dobré, diagnostika nič nepíše, aj kompresie na valcoch su dobre. Ono, keď ho vytrápim, tak na koniec chytí ale hrozne dlho to trvá. A potom celý deň auto funguje uplne normálne. Štartuje bez problémov. Len ráno nechce.Neviem si už rady, tak potrebujem pomoc.

Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: M62- nechce naštartovať ráno

Streda, 5. Októbra 2016, 10:55

Ahoj na diag ti ukazovali data ? .takže máš motor M62B44

tie motory maju problem s pretokom vzduchu v sacom potrubi . ako vaha vzduchu ,snimač polohy škrtiacej klapky.
dalej ako je na tom motor ti nernči ak hrnči tak rozvodova retaz hlavne lišty a napinak + vanos? aky zvuk ma ? nepapa ti olej ? .ako je na tom vanos ? ak ti papa olej tak CCV ventilacia kluveho hraidela, v horšom pripade je to s gufera ventilou kolko ma auto nabehane ? ak máš 200 000 alebo viac tak problem bude v tých guferach a retaz napinaku ..ale nieje to na 100%
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: M62- nechce naštartovať ráno

Streda, 5. Októbra 2016, 14:48

petersamer napísal:
Ahoj na diag ti ukazovali data ? .takže máš motor M62B44

tie motory maju problem s pretokom vzduchu v sacom potrubi . ako vaha vzduchu ,snimač polohy škrtiacej klapky.
dalej ako je na tom motor ti nernči ak hrnči tak rozvodova retaz hlavne lišty a napinak + vanos? aky zvuk ma ? nepapa ti olej ? .ako je na tom vanos ? ak ti papa olej tak CCV ventilacia kluveho hraidela, v horšom pripade je to s gufera ventilou kolko ma auto nabehane ? ak máš 200 000 alebo viac tak problem bude v tých guferach a retaz napinaku ..ale nieje to na 100%
no nabehane ma 280 000, ale motor ide krásne, vanosy su ok, doteraz nebol žiaden problém zo dňa na deň. olej nepapá. on ma problém len ráno naštartovať. keď chytí tak potom už druhý tretí ... krát chytí bez problémov.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: M62- nechce naštartovať ráno

Piatok, 7. Októbra 2016, 05:16

peter: keby mal rozsypane rozvody tak o tom by snad vedel, a len pre info, pri -3 s rozpadnutymi listami som nastartoval na brnk ;)

MK111: sviecky netreba special na plyn, tento motor si najlepsie rozumie s origo, ci benzin ci plyn, takze NGK BKR6EQUP
mozno mas problem s tlakom paliva, nejazdil si dlhsie s nizkym stavom benzinu v nadrzi? vtedy sa moze chytit cerpadlo a potom nedava dostatocny tlak, alebo zababrany palivovy filter
a urcite diagnostiku, moze byt problem aj v niektorom cidle, a je ich tam pozehnane
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: M62- nechce naštartovať ráno

Piatok, 7. Októbra 2016, 10:43

ViktorDDD napísal:
peter: keby mal rozsypane rozvody tak o tom by snad vedel, a len pre info, pri -3 s rozpadnutymi listami som nastartoval na brnk ;)

MK111: sviecky netreba special na plyn, tento motor si najlepsie rozumie s origo, ci benzin ci plyn, takze NGK BKR6EQUP
mozno mas problem s tlakom paliva, nejazdil si dlhsie s nizkym stavom benzinu v nadrzi? vtedy sa moze chytit cerpadlo a potom nedava dostatocny tlak, alebo zababrany palivovy filter
a urcite diagnostiku, moze byt problem aj v niektorom cidle, a je ich tam pozehnane
nooo, je pravda, že som behal pár dni s málo benzínom, ale len pri štart potom plyn. Je možné, že to potiahlo nejaký bordel z nádrže alebo tak. Uvidím , dal som to do druhého servisu, tak uvidím čo povedia. Ale Ďakujem za odpovede.
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: M62- nechce naštartovať ráno

Piatok, 21. Októbra 2016, 08:10

nazdar chlapi, sorry, že som vam nedal vedieť, čo s tým bolo. Tak bol zly palivový filter. Vymenené a všetko funguje ako ma.
 
h.p.Baxter
Príspevky: 2
Registrovaný: 20.10.2016
Auto: BMW 530D r.v.1999
Kraj: Prešovský

Re: M62- nechce naštartovať ráno

Piatok, 21. Októbra 2016, 14:23

Ahojte potrebujem poradiť, odišla mi vodná pumpa, vymenil som ju aj s novým termostatom ale začalo mi tlakovať vodu z nádobky von, potom mi praskla hadica ktorá ide od termostatu do chladiča, predpokladám že je zanesený chladič lebo tu hadicu mi roztlačilo a tiekla mi stamať voda, bude problem v chladiči alebo v tom ako mi každý mechanik tvrdí že ide o tesnenie pod hlavou. Vdaka za rady

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných