... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 07:19

mne tá dekarbonizícia príde ako marketing a vyhadzovanie peňazí. keď to chcem vyčistiť, zhodím sanie, egr, zoberiem kefu na pivové flašky a vydrhnem.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 07:32

kedysi ked som odoberal ATmagazin som cital o cisteni karbonu z motora vodou. skusali to myslim, ze na e36tke 325tds.
tu je o tom pokec a jeden dal aj skusenost:
http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?p=30564
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 08:35

Tuto dekarbonizaciu som skusal kedysi ja na starom aute. Tato technika je 100% ucinnejsia ako, pretoze pustas v podstate vodnu paru priamo do motora - valce, ventily, hlava, sanie, vyfuk, proste komplet a je to nieco ine ako liat nejake mocoviny do paliva, to nie je kamion, ze potrebuje Adblue :D Takze tento system dekarbonizacie ano, odporucam potom ale hned vymenit olej (predsa len to cez kruzky nieco moze pustit pri starsom motore)...
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 09:50

za cca1000km teda o tri tyzdne budem menit olej, tak to mooooozno vyskusam no niesom si isty ci to auto s tolkymi km co mam ja prezije. keby som mal druhe auto tak urcite ale ked je len jedno mam pochybnosti
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 14:35

Cela ta dekarbonizacia je len dalsie placebo, jak kyselina hyaluronova, aloe vera a provitaminy, na ktore letia nase polovicky, ked ich pustime do auparku s cerstvo dobitymi kreditkami...

Niekedy davno sa robili oleje tak, aby usadzali karbon, lebo sa tym zakryvali ryhy v motore, ktorych vtedy byvalo hojne, lebo motory sa nerobili kvalitne jak dnes a ludia ich nevedeli pouzivat..
Potom sa zistilo, ze ten karbon uz nie je potrebny, ze niekedy dokonca zbytocne svini motor (aj ked este nemusi skodit), preto dnesne oleje karbon, ako ho poznaju nasi otcovia a dedovia, uz nepouzivaju.

Namiesto toho dnes existuju v olejoch jemnejsie aditiva, ako napr. teflony, zluceniny molybnenu atd, no ten nestastnik karbon zostal ako najvecsi strasiak az dodnes. Chudak Castrol je na mnohych forach odsudzovany pod ciernu zem, lebo rychlo chyta ciernu farbu a to kvoli karbonu, ktory potom treba dekarbonizovat...

Dajte si auto posvetit biskupom, tankujte V-power, ktory tiez "cisti vsetko od ventilov po dvojitu koncovku vyfuku, prip. aj stenu garaze", magneticky polarizujte naftu pred vstrekovanim alebo si strcte do zasuvky zapalovaca optimalizator zapalovania zmesi, dekarbonizujte - robte vsetko, co vam da dobry pocit, ze auto vas bude mat radsej, len okolo toho nespekulujte a neanalyzujte, ako dobre to funguje..
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 17:55

fajn. mozno carbon nieje strasiak ktoreho sa treba bat ale daj ruku do ohna za to, ze po 300, 400 alebo ako ja po pol mega km nieje vo valcoch potrubiach a kade tade taky sajrat ze by nebolo zle to vycistit.
urcite nebudem rozoberat motor, zvody a vyfuk a nebudem to lestit z vnutra. ale pre auta ktore maju uz co to odjazdene by akekolvek vycistenie bolo len ulavou.
alebo mas pocit, ze sa mylim?
 
Terraclean
Príspevky: 3
Registrovaný: 10.6.2013
Kraj: Žilinský

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 20. Júna 2013, 20:47

Súhlasím s EBOLA, určite sa v motore ktorý má najazdené už len 200 300 tisíc najazdených nájdu karbónové usadeniny.
Každý má na dekarbonizáciu svoj názor a každý sa o svoje auto stará ako uzná za vhodné. Niekoho to zaujme a dá si dekarbonizovať motor na vozidle niekomu sa to nepáči respektíve o tom moc nepočul a tak trocha sa toho aj obáva.
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Piatok, 21. Júna 2013, 10:16

Ano, motor s velkym najazdom uz ma usadeniny vselicoho vselikde. Ale, drahi veriaci, zamyslime sa: kde sa moze nejaka usadenina vytvorit ? Len na mieste, ktore nie je vystavene treniu, teda napriklad aj v roznych ryhach a skrabancoch.
Kedze tieto miesta (uz) nie su vystavene treniu, usadeniny na nich nijako nezavadzaju, ale ked ich odstranis, pomozes motoru akurat tak k netesnostiam (napr. vo valcoch) a na tychto miestach sa budu sucasti viac opotrebuvat, lebo tam vznikne "zub", o ktory sa nieco sucha...
 
Užívateľov profilový obrázok
TiTAN
Administrátor
Príspevky: 2373
Registrovaný: 1.8.2006
Auto: BMW 530d xDrive
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Pondelok, 24. Júna 2013, 09:06

Le Gend napísal:
Ano, motor s velkym najazdom uz ma usadeniny vselicoho vselikde. Ale, drahi veriaci, zamyslime sa: kde sa moze nejaka usadenina vytvorit ? Len na mieste, ktore nie je vystavene treniu, teda napriklad aj v roznych ryhach a skrabancoch.
Kedze tieto miesta (uz) nie su vystavene treniu, usadeniny na nich nijako nezavadzaju, ale ked ich odstranis, pomozes motoru akurat tak k netesnostiam (napr. vo valcoch) a na tychto miestach sa budu sucasti viac opotrebuvat, lebo tam vznikne "zub", o ktory sa nieco sucha...

suhlas, pod toto sa podpisem ;)
Ex BMW 325TDS bostongreen [TiTAN's Diesel Supermachine]

I´m not a trendy asshole, do what I want, do what I feel like! (c) Dexter Holland
I choose to live, not just exist (c) James Hetfield
 
Wincik
Autor témy
Príspevky: 1242
Registrovaný: 28.10.2011
Auto: BMW 325 TDS
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Pondelok, 24. Júna 2013, 11:20

no iba toľko...ja som nakoniec bol skúsiť Terraclean a motor po skončení procedúry naozaj o niečo lepšie reagoval na plyn a ked som prišiel domov...vystupil som z auta...aby som si otvoril bránu a nacúval do dvora....tak motor na voľnobeh išiel hladšie....citeľne....teda hned ako som vystupil...všimol som si to....absolutne neľutujem že som na tom bol.... takže tak.... Mier s vami :)
 
Užívateľov profilový obrázok
marossek
Príspevky: 45
Registrovaný: 29.9.2014
Auto: BMW 116i
Kraj: Bratislavský

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 6. Októbra 2016, 18:04

Wincik koľko ta to vyšlo?
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Štvrtok, 6. Októbra 2016, 21:21

ak si aj bude pamatat cenu po vyse troch rokoch, tak to uz ale musis pomaly aj inflaciu ratat.....
Cafte
 
Wincik
Autor témy
Príspevky: 1242
Registrovaný: 28.10.2011
Auto: BMW 325 TDS
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Sobota, 8. Októbra 2016, 19:09

Tusim ze 80 eur nejakych to stoji
 
Užívateľov profilový obrázok
Trickym
Príspevky: 132
Registrovaný: 7.5.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Ružinov

Re: Dekarbonizácia motorov - Terraclean

Utorok, 18. Októbra 2016, 17:59

Ja som kúpil Metaltec za 29,90 a fakt nechápem ako to funguje, ale funguje to.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných