... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Nedeľa, 9. Októbra 2016, 17:40

Tak udajne komplet novy SW, kazdopadne sa nic nezmenilo, ale vsimol som si dalsiebzvlastne chovanie sa prevodovky ( vacsina z toho asi od zaciatku len som tomu nevenoval pozornost, teraz som zacal... ).
1, pri stidenom aute privzaradeni z P do D auto kopne, uz sa mi stalo ze som slabo stal na brzde a kusok sa pohlo...
2, pri studenom motore pri pomalej akceleracii 2-3-4-5-6 citit ako by radila pod plynom a vzdy to jemne trhne ( pri zahriatom aute to radi OK )
3, obcas pri ustalenej rychlosti na tempomat pri otackach 1300-1700 ako by vyradil a hned opat zaradil ( doslova ako by ste na manualy stlacili spojku a hned ju pustili a toto opakuje ( nie vzdy ale ked zacne tak to x xrat urobi a samozrejme bez preradenia)

Kedze ma iba 17.000 km, tak idem ipat servis, ale uz ma to vytaca ako sa tvaria ze vsetko otestovali a je to OK - neviete dat tip co im poradit ( aj ked to znie hlupo ) na co sa pozriet ?

Dakujem
 
Lafore
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 10. Októbra 2016, 08:17

Podla mna to je tym, ze ides na sytic a do zahriatia dava na volnobeh vysoke otacky. Sice ja som si to este nevsimol.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 10. Októbra 2016, 08:36

ma diesel, takze sytic tam neni. miesto toho si RJ upravuje vstreky a pouziva mapy podla teploty.
myslim ze sytic nemas ani ty, to mali stare karburatorove benziny
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 10. Októbra 2016, 14:00

potmehuth: len nahravas tym ktori si myslia ze su servisaci. Cest vynimkam ale viac krat sa mi potvrdilo ze neautorizak je horsia volba. Ludia si kupuju povodne drahe auta ktori nemaju na ich servis a akonahle sa nieco pokazi, tak zdeseni ako prve prelezu najprv internet, potom to daju prvemu najlacnejsiemu Lojzkovi alebo kamaratovy ktory opravuje auta obecne (co pride). Ak su to bezne veci tak to aj sikovnesji garazista zvladne, ale absolutne nesuhlasim, ze autorizaky su menici dielov. To do nejakej mieri plati ak je auto v zaruke kde im postup nedovoli pustit sa do opravy ci vymeny po svojom, ale predpisuje ho vyrobca. Ak by postup nedodrzali tak ide oprava/vymena na ich triko.
Banality typu tu nieco vrze, vedia riesit ak ich s tym zakaznik dostatocne otravuje (samozrejme nie kazdy autorizak) a navyse maju vyskolenych ludi, materiali a postupy ktore su na to urcene a odskusane (vlastna skusenost), plus ti poskytnu vacsinou aj adekvatne nahradne vozidlo (aspon tam kde chodim-ci to bol Renault slebo BMW)
Ak je problem s elektronikou ci zvukmi od pohonu (prevodovka, motor, diferak) casto su na to uz opatrenia na zaklade ktorych to vedia ako riesit a nelaboruje sa, len sa ide krok za krokom. Slusnejsie autorizaky maju dnes podstatne kvalifikovanejsich ludi a vybavenie na to potrebne aby oprava bola efektivna. Mne sa to uz viac krat potvrdilo. Iste ak niekto hlada riesenie za par desiatok Eur aj tam kde nie je, tak sa najdu aj na to mechanici, nakolko je oprava tymto sposobom naozajstnym riesenim mam skor pochybnost. Treba si proste vybrat ten spravny servis to je cele (tam kde su pozitivne referencie)
 
Lafore
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 10. Októbra 2016, 18:21

Jasne xener, myslel som proste ze auto ide na vyssie otacky kym je studene :)
 
michal788
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.7.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 11:25

Acho co im poradit? myslis ze nejaki skoleni mechanici si budu nechat radit nejakym laikom? :) neverim
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 13:13

blesk napísal:
potmehuth: len nahravas tym ktori si myslia ze su servisaci. Cest vynimkam ale viac krat sa mi potvrdilo ze neautorizak je horsia volba. Ludia si kupuju povodne drahe auta ktori nemaju na ich servis a akonahle sa nieco pokazi, tak zdeseni ako prve prelezu najprv internet, potom to daju prvemu najlacnejsiemu Lojzkovi alebo kamaratovy ktory opravuje auta obecne (co pride). Ak su to bezne veci tak to aj sikovnesji garazista zvladne, ale absolutne nesuhlasim, ze autorizaky su menici dielov. To do nejakej mieri plati ak je auto v zaruke kde im postup nedovoli pustit sa do opravy ci vymeny po svojom, ale predpisuje ho vyrobca. Ak by postup nedodrzali tak ide oprava/vymena na ich triko.
Banality typu tu nieco vrze, vedia riesit ak ich s tym zakaznik dostatocne otravuje (samozrejme nie kazdy autorizak) a navyse maju vyskolenych ludi, materiali a postupy ktore su na to urcene a odskusane (vlastna skusenost), plus ti poskytnu vacsinou aj adekvatne nahradne vozidlo (aspon tam kde chodim-ci to bol Renault slebo BMW)
Ak je problem s elektronikou ci zvukmi od pohonu (prevodovka, motor, diferak) casto su na to uz opatrenia na zaklade ktorych to vedia ako riesit a nelaboruje sa, len sa ide krok za krokom. Slusnejsie autorizaky maju dnes podstatne kvalifikovanejsich ludi a vybavenie na to potrebne aby oprava bola efektivna. Mne sa to uz viac krat potvrdilo. Iste ak niekto hlada riesenie za par desiatok Eur aj tam kde nie je, tak sa najdu aj na to mechanici, nakolko je oprava tymto sposobom naozajstnym riesenim mam skor pochybnost. Treba si proste vybrat ten spravny servis to je cele (tam kde su pozitivne referencie)
Nenaharavam nikomu. Nikdy nevies, kto a ako pochopi to, co napises. Mam osobnu skusenost, ze 2 tyzdne auto v autorizaku a nevedeli prist na to, ze bola vadna riadiacka zhavenia. A ked idem do autorizaku, kdekolvek na svete, tak sluzba musi byt rovnaka, preto sa to vola autorizak. Nesuhlasim s vyjadrenim, ze mam ist do autorizaku podla referenci. To, ked som z BA, tak mam ist do KE do autorizaku, lebo maju dobre recenzie a v Ba nie? To mas ako s MCD napriklad. Ked ides do MCD v BA alebo v "Kakavkove" dostanes to iste. Toto je princip ZNACKY. Zaroven, spominas len zarucny servis. A co pozarucny? Na takom treba zarabat nehorazne peniaze? Ked musi v zarucnom na ich nakaldy na pozarucnom si to potom vsetko nauctuju? V niecom mas pravdu, v niecom nie, rovnako ako ja alebo niekto iny. Kazdy pise zo skusenosti. NO trvam na tom, ze autorizak by mal byt vsade rovnaky, vratane kvalifikacie jeho zamestnancov. Znacka by mala davat zaruku na nejaky standard, pretoze aj kvoli znacke platis vela penazi za auto. Poznam vela ludi, co nemaju problem zaplatit opravu aj po kupe ojazdeneho auta, ale ide o to, ze styl pokus-omyl v autorizaku nema, co robit, pripadne, nech si skusaju na vlastne naklady a klient zaplati len to, co skutocne odstrani problem.
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 14:45

asi si ma ciastocne nepochopil, alebo principialne odmietas rozumiet.
Autorizak je defacto franciza. Ty si spravne napisal ze "mal by byt" - su to vsak stale jednotlivi podnikatelia ktory kazdy funguje autonomne a Franciza predpisuje len cast toho co dostanes nakoniec ty ako zakaznik.
Preto si treba vyberat na zaklade referencie. Ja to tak robim a som spokojny. Tak isto som si vyberal Autopolis (Nissan) pred Auto Impexom (Nissan), alebo Auto Ideal(Renault). Zaroven si treba nastavit sposob komunikacie. Hned na zaciatku si povedat co od nich ocakavas a vyzadovat to. S tym ze mas na vsetko kontaktnych ludi (predaj, reklamacie, servis, administrativa-cize zodpovedne kontaktne osoby nie nejake anonymne cislo kde zakazdym dvihne niekto iny).
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 17:52

blesk napísal:
asi si ma ciastocne nepochopil, alebo principialne odmietas rozumiet.
Autorizak je defacto franciza. Ty si spravne napisal ze "mal by byt" - su to vsak stale jednotlivi podnikatelia ktory kazdy funguje autonomne a Franciza predpisuje len cast toho co dostanes nakoniec ty ako zakaznik.
Preto si treba vyberat na zaklade referencie. Ja to tak robim a som spokojny. Tak isto som si vyberal Autopolis (Nissan) pred Auto Impexom (Nissan), alebo Auto Ideal(Renault). Zaroven si treba nastavit sposob komunikacie. Hned na zaciatku si povedat co od nich ocakavas a vyzadovat to. S tym ze mas na vsetko kontaktnych ludi (predaj, reklamacie, servis, administrativa-cize zodpovedne kontaktne osoby nie nejake anonymne cislo kde zakazdym dvihne niekto iny).
Ved prave. MCD, Starbucks...taktiez franciza. Kazda definuje minalny standard, aky musis dostat po celom svete. Preto je to franciza, kupujes si licenciu a standardy. Ked si kupis burger, dostanes to iste vsade. O tom to je. BMW asi nema take vysoke naroky na franciz a daju to hocikomu.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6554
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 17:54

Kazdy servis su len menici. Vymenene veci sa posielaju naspat jednotlivym vyrobcom a subdodavatelom na dalsie generalkovanie. Funguje to tak vsadeaj v inych sferach zivota. Ci v letectve, v elektronike alebo v cokolvek inom. Predstava, zeby v kazdom servise mali kazdy jeden z tisic komponentov vediet otvorit, rozobrat a opravit, moze verit bud len primitivny clovek, alebo totalny laik ktory nema ponatia o tom co sa nachadza v aute . Technici v bmw sa musia riadit podla toho co im vypise diagnostika, ta ich nasmeruje co treba spravit a co a ako otestovat a ked ta diagnostika napise ze danny diel treba vymenit, tak ho musia vymenit. Diagnostika im vypluje kod a podla toho to musia objednat ak sa jedna o zarucnu opravu. Pripadne sa riadia podla servisnych dodatkov a buletinov. V pripade ze si nevedia poradit, musia kontaktovat importera alebo vyrobcu cez portal ASAP pre dalsie instrukcie. Nebudu predsa diel alebo prevodovku rozoberat a pocitat zuby na koleckach. To by servis musel mat 1000 zamestnancov, spustu oddeleni a velky by bol asi ako hypermarket tesco. Ale aj tak to nie je mozne, pretoze tieto veci dodavaju subdodavatelia a len oni disponuju technologiami a zazemim pre ich pripadne opravy alebo vymeny....
Casy garazmajstrov co opravovali vsetko na skodovkach 120 a zigulikoch su uz davno prec.
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 18:41

Presne tak súhlasím s airbonenom !!!! dokonca som sa rospraval v BMW servise v Mníchove že máju Zakázane opravovať motory,prevodovky ako v nich niečo meniť. Generalky. v prevodovke napr lamely atd je to viac proste oni musia vymeniť celu prevodovku. Dnes sú meniči nie Garážmajstri čo opravovali staršie vozidla kedysi sa dalo opraviť, teraz ťažko dnešné automobili máju toľko riadiacich jednotiek, modulov že až.

Ale len šikovný Mechanik/diagnostik chybu nájde, treba sedlackým rozumom myslieť :D Ako sa hovorí :D
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6554
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 11. Októbra 2016, 19:22

este dodam, prevodovka je ako samostatny diel, jeden celok. Takze bmw moze objednat bud vymennu prevodovku, mechatronik, alebo nic. Kolieska a pruzinky oni objednat nevedia, je to ako jeden diel resp sustava dielov.

Pre zakladatela temy: jednoducho tu prevodovku musia vymenit. Nema byt citit ziadne kopanie a ani radenie pod plynom ako spominas, musi radit uplne hladko a bez trhania aj za studena aj za tepla. Inac si treba narokovat vymenu prevodovky alebo mechatroniky.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Streda, 12. Októbra 2016, 09:56

airbone napísal:
este dodam, prevodovka je ako samostatny diel, jeden celok. Takze bmw moze objednat bud vymennu prevodovku, mechatronik, alebo nic. Kolieska a pruzinky oni objednat nevedia, je to ako jeden diel resp sustava dielov.

Pre zakladatela temy: jednoducho tu prevodovku musia vymenit. Nema byt citit ziadne kopanie a ani radenie pod plynom ako spominas, musi radit uplne hladko a bez trhania aj za studena aj za tepla. Inac si treba narokovat vymenu prevodovky alebo mechatroniky.
Este ja dodam:
- neviem, kde si videl, ze som pisal/tvrdil, aby niekto nieco rozoberal a opravoval???
- pojem "menic" - nicomu nerozumie, nevie citat diganostiku, dokaze urobit iba to, co mu niekto povie, napr.: otvor kapotu, odstran 4 sroby, toto daj dole a vymen toto a poskladaj to (teda nevie co urobil, preco to urobil, len to vymenil = MENIČ)!
- takychto menicov je v autorizakoch cim dalej, viac....toto tvrdim odzaciatku.
- tebe trvalo asi 5 minut sem napisat a nemas ani diagnostiku daneho auta, ze prevodovka je nova a nesmie kopat a musi ist hladko za studena aj za tepla.
- autorizak mal diagnostilku auta, mal auto, nahrali soft, ziadna zmena a tvrdia, ze to je v poriadku a ani len netusia, co tvrdia, lebo to sa mi nevedia! Nikto im nepovedal, ci je to dobre alebo zle a ci to treba vymenit.

PS: o tomto pisem cely cas, ale uz koncim....nebudem, sa uz vyjadrovat k danej teme.
 
Lafore
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Streda, 12. Októbra 2016, 19:24

Airbone co som ja pocul, tak praveze ta prevodovka (zrejme len M verzia) v sportovom rezime kopat ma.
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 17. Októbra 2016, 14:30

UPDATE:
update SW nepomohol, tak opat autorizak ( musim pochvalit Autopalace v BA, komunikacia, vysvetlenie a riesenie ), kde nasli piliny na nejakych magnetoch ( nevyznam sa v tom ) v prevodovke, takze nasleduje vymena prevodovky.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných