... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Laetry
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.8.2015
Auto: Bmw 120d (e87)
Kraj: Zahraničie

Parkovácí senzory.

Nedeľa, 30. Augusta 2015, 21:29

Ahoj lidi, mám takový dotaz. Koupil jsem m-kový nárazník na svého mrňouse (e87), má otvory pro pdc a já bych pdc rád dodělal. Každopádně... nechce se mi dávat cca 1000kč za 1 kus senzoru, rád bych namontoval nějakou aftermarketovou sadu a to i z důvodu následného servisu. Dokázal by mi někdo poradit, jakou sadu zvolit tak, aby byla co nejméně nápadná, zkrátka aby se co nejvíc rozměrově hodila do původních otvorů? Předem díky za odpověď.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7479
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Parkovácí senzory.

Nedeľa, 30. Augusta 2015, 21:45

Laetry napísal:
Ahoj lidi, mám takový dotaz. Koupil jsem m-kový nárazník na svého mrňouse (e87), má otvory pro pdc a já bych pdc rád dodělal. Každopádně... nechce se mi dávat cca 1000kč za 1 kus senzoru, rád bych namontoval nějakou aftermarketovou sadu a to i z důvodu následného servisu. Dokázal by mi někdo poradit, jakou sadu zvolit tak, aby byla co nejméně nápadná, zkrátka aby se co nejvíc rozměrově hodila do původních otvorů? Předem díky za odpověď.

neviem ti konkretne poradit k tvojej otazke, ale zaujima ma ako chces potom riesit zapinanie a vypinanie tych prednych senzorov?
lebo OEM sa aktivuje bud tlacitkom a po rozjazde sa samo vypne, alebo to iste pri zaradeni spiatocky
 
Laetry
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.8.2015
Auto: Bmw 120d (e87)
Kraj: Zahraničie

Re: Parkovácí senzory.

Nedeľa, 30. Augusta 2015, 22:00

Neúplně jsem se vyjádřil, nejedná se o přední, ale o zadní parkovací asistent. Zapojuje se na zpátečková světla, to zapojení je dost triviální a vzhledem k tomu, že mám elektrotechnické vzdělání, tak je to poslední čeho bych se bál. Jde mi hlavně o estetickou stránku problému, tu technickou bych měl být schopný vyřešit bez problémů.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7479
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Parkovácí senzory.

Nedeľa, 30. Augusta 2015, 22:34

aha, rozumiem, zadok je v pohode :)
nic lepsie ako zmerat si priemer tej diery a zhanat senzory podobnych rozmerov ti vsak poradit neviem
 
flegmatik_9
Príspevky: 63
Registrovaný: 17.7.2008
Auto: BMW e90 335i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Parkovácí senzory.

Pondelok, 31. Augusta 2015, 09:24

nazdar ja som kupoval tieto http://www.fusion.sk/katalog/product/14 ... gn=heureka

mam sice E90 ale rozmer by mal byt ten isty . jemnym tlakom tam krasne zapadli
 
Laetry
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.8.2015
Auto: Bmw 120d (e87)
Kraj: Zahraničie

Re: Parkovácí senzory.

Pondelok, 31. Augusta 2015, 09:35

Ahoj, na ty taky koukám. Měl bych dotaz... Ten "prstýnek/kroužek", který je ze předu senzoru a vlastně ho má jakoby držet v nárazníku, je odnímatelný? Snad se chápeme, prostě aby byl ten senzor v podstatě zapuštěný v nárazník a netrčel ven.
Edit: takhle by to mělo vypadat
img.alarmax.cz/commodityDetailZoom/images/parkovacisenzory/parkovaci-asistent-steelmate-pts400ex-bti-1.jpg
 
flegmatik_9
Príspevky: 63
Registrovaný: 17.7.2008
Auto: BMW e90 335i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Parkovácí senzory.

Pondelok, 31. Augusta 2015, 10:29

uprimne to si teraz nespomeniem . ale je to z nejakeho makkeho materialu - nejaky typ gumy takze ak to neni rozumne oddelitelne tak odrezat by to asi slo . mam cierne auto a senzory su cierne leske takze u mna to tak velmi nekrici takze som to neriesil
 
Laetry
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 30.8.2015
Auto: Bmw 120d (e87)
Kraj: Zahraničie

Re: Parkovácí senzory.

Pondelok, 31. Augusta 2015, 10:31

Ok, díky moc. Asi je objednám.
 
matej44
Príspevky: 2
Registrovaný: 11.9.2016
Auto: e87 120d
Kraj: Prešovský

Re: Parkovácí senzory.

Streda, 28. Septembra 2016, 19:38

Ahojte, mam dotaz. Laetry, objednal si ich nakoniec a instaloval na E87? Tiez mam zaujem o dorabku zadneho park. senzora.
 
michal788
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.7.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Parkovácí senzory.

Piatok, 30. Septembra 2016, 08:03

kamarat nie tak davno si tiez objednaval od nich a chcel sa do toho pustit minuly vikend, tak ked s nim dnes budem mozem sa ho opytat ci to robil ci to sadlo ako malo..
 
matej44
Príspevky: 2
Registrovaný: 11.9.2016
Auto: e87 120d
Kraj: Prešovský

Re: Parkovácí senzory.

Nedeľa, 2. Októbra 2016, 18:33

budem ti vdacny za akekolkovek info, bude vrtat do listy pri dorabke alebo menil naraznik a mal uz diery nachystane? Dik

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní