... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 16. Septembra 2016, 08:55

A teraz pre zmenu otázka odomna :D stráca LPG nejaké vlastnosti časom?

Vytiahol som auto po pár týždnoch z garáže a šiel zapnúť plyn,hned o 100 metrov dalej bol kopec.
Zastal som v kopci a idem sa pohnúť a prúser :o auto sa pohlo o pol metra a dalej nechcelo ísť.Tak som dal brzdu,znova zastal a na druhý pokus už šlo normálne

Znepokojený sledujem motor i prevodovku (už na rovinke) a o 2 kilometre dalej pri cca 70km/h idem obiehať a nič :o Auto odmietlo podradiť na nižší stupen aj napriek stlačenému plynu (ani otáčky nevyskočili).Proste nič žiadny hluk od motora,žiadne podradenie,žiadny tah

Tak som sa na plyn vykašlal,zapol benzín a urobil 30km na nom bez anomálií,krásne akcelerovalo,kickdown,žiadne kopanie od prevodovky...

Auto stálo v garáži,motor sa nerozoberal preto pochybujem že by sa rozšteloval plyn sám od seba
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9791
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 16. Septembra 2016, 09:42

raz mi auto stálo skoro 2 mesiace v garáži a LPG nádrž bola asi do polky, žiaden problém som nespozoroval keď som na tom potom jazdil
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 16. Septembra 2016, 13:10

Takže môžem ísť na diagnostiku a dúfať že bude zapísaná chybová hláška ](*,) Dúfam že to bude niečo s motorom len

EDIT:bol som na diag. a žiadna chyba nieje zapísaná podstatná
Píše to len lambdy za katom ale to nemá vplyv
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Achmed201
Príspevky: 276
Registrovaný: 22.3.2011
Auto: BMW 520d F 11
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 18. Septembra 2016, 10:24

Gabo10 napísal:
Takže môžem ísť na diagnostiku a dúfať že bude zapísaná chybová hláška ](*,) Dúfam že to bude niečo s motorom len

EDIT:bol som na diag. a žiadna chyba nieje zapísaná podstatná
Píše to len lambdy za katom ale to nemá vplyv
mne robilo podobne veci... kolko mas najazdene? vymen sviecky a pozri ci nemas upchaty kat
BMW F11 525xd lci
Ford Edge 2.0 tdci bi- turbo
bmw f11 520d ex
bmw e39 530iA LPG - Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 18. Septembra 2016, 10:28

Sviečky,cievky nové a kat nemám,inak 273 tisíc podľa budíkov...
Daný problém sa stal na plyne tak som aj včera šiel na benzíne cca 25km a nepostrehol som problém :-k budem nejaký čas jazdiť čisto benzín,či sa niečo objaví a ak sa neobjaví,tak im pôjdem plyn obiť o hlavu

Chlap v LPG servise pred pol rokom hovoril,že 60 tisíc km po montáži splynovača sa má meniť nejaká gumička okolo reduktora (alebo niečo také).Niekedy teraz by som mal 60 tisíc km prekročíť (ak som to už neurobil) môže to mať vplyv na zlý chod systému či rozladenie?
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Achmed201
Príspevky: 276
Registrovaný: 22.3.2011
Auto: BMW 520d F 11
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 18. Septembra 2016, 10:51

Gabo10 napísal:
Sviečky,cievky nové a kat nemám,inak 273 tisíc podľa budíkov...
Daný problém sa stal na plyne tak som aj včera šiel na benzíne cca 25km a nepostrehol som problém :-k budem nejaký čas jazdiť čisto benzín,či sa niečo objaví a ak sa neobjaví,tak im pôjdem plyn obiť o hlavu

Chlap v LPG servise pred pol rokom hovoril,že 60 tisíc km po montáži splynovača sa má meniť nejaká gumička okolo reduktora (alebo niečo také).Niekedy teraz by som mal 60 tisíc km prekročíť (ak som to už neurobil) môže to mať vplyv na zlý chod systému či rozladenie?
no pravda ma sa menit po 60 000 gumova membrana na reduktore a to ma vraj vplyv na vykon
BMW F11 525xd lci
Ford Edge 2.0 tdci bi- turbo
bmw f11 520d ex
bmw e39 530iA LPG - Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 18. Septembra 2016, 16:32

:mrgreen: nemyslím si, že to môže mať taký vplyv....máme na firemných autách plyn a servis plynu sa tam nerobí vôbec a akurát každých 100-150 tis go motora lebo podpalene ventily....ale autá jazdia....je mi to síce divné ale v praxi to nejak funguje...
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 18. Septembra 2016, 16:32

Máme jedno auto, kde má splyňovača 250 tis a jediné čo sa menilo boli filtre
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Flaco
Príspevky: 157
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 19. Septembra 2016, 11:50

Gabo10 napísal:
Sviečky,cievky nové a kat nemám,inak 273 tisíc podľa budíkov...
Daný problém sa stal na plyne tak som aj včera šiel na benzíne cca 25km a nepostrehol som problém :-k budem nejaký čas jazdiť čisto benzín,či sa niečo objaví a ak sa neobjaví,tak im pôjdem plyn obiť o hlavu

Chlap v LPG servise pred pol rokom hovoril,že 60 tisíc km po montáži splynovača sa má meniť nejaká gumička okolo reduktora (alebo niečo také).Niekedy teraz by som mal 60 tisíc km prekročíť (ak som to už neurobil) môže to mať vplyv na zlý chod systému či rozladenie?
nechod im plyn obit o hlavu :-) ked este poriadne ani nevies kde je problem. Na tvojom mieste by som to isiel riesit do lpg servisu, ze nech sa na to pozru ze co.. ci oni nieco zanedbali, alebo ci ty si neabsolvoval nejaku prehliadku ktoru si mal. Budes mudrejsi ked sa na to pozru ludia co s tym robia.
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 19. Septembra 2016, 12:37

Bol som tam 3 krát za 3000km vždy s jednou a tou istou chybou.Ak to nevedia nastaviť,tak nech to nerobia
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
osromi
Príspevky: 56
Registrovaný: 19.8.2015
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 20. Septembra 2016, 07:42

Achmed201 napísal:
no pravda ma sa menit po 60 000 gumova membrana na reduktore a to ma vraj vplyv na vykon

ano ano..mne presne toto v legase povedali ked som si bol dat robit plyn, ze po 60tis km je potrebne aby som ich navstivil, lebo sa tam musia menit membrany. Dokonca ze tuto vymenu neodporucaju len servisy, ale ze priamo vyrobcovia plynovych zariadeni. A ze ak sa tato vymena zanedba tak sa moze stat ze sa roztrhne a tym padom zacne plyn fucat do motoroveho priestoru, moze zacat tiect voda z motora. A celkovo ze to moze mat rozne dopady takze ze je dost dolezite aby tie membrany boli vymenene
 
Užívateľov profilový obrázok
Flaco
Príspevky: 157
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 20. Septembra 2016, 11:09

Gabo10 napísal:
Bol som tam 3 krát za 3000km vždy s jednou a tou istou chybou.Ak to nevedia nastaviť,tak nech to nerobia

a zakazdym co s tym urobili akoze to nastavili a zase sa to povolilo a zacalo robit problemy alebo co?
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 20. Septembra 2016, 11:26

Dookola sa opakuje problém so zmesou chudobná/bohatá.
Kúpil som auto a nejakých 4000km to šlo všetko super potom začali problémy

Prvý krát boli problémy s tým že jeden vstrekovač nedával dobré hodnoty na volnobehu (zmes) - to sa vyriešilo
O mesiac boli znova problémy s zmesou - nastavili správne hodnoty a nejaké adaptačné veci prestavili (neviem presne čo) .... tu som menil vadné lambdy tak to možno prisudzujem tomu

O 2 týždne nato znova som tam bol,kedže plyn pre zmenu nefungoval dobre v nízkych otáčkach (automat v meste točí 1000ot) to už riešili zdarma,lebo som im ozrejmil situáciu koľký krát tam som.Tu som sa pýtal pracovníka,či sa to môže rozlaďovať kvôli tej membráne a on povedal,že na rozladenie to nemá vplyv :-k

A teraz je to 4tý krát,ale s tým rozdielom že auto normálne jazdilo,odstavil som ho a po naštartovaní sa vyskytol problém hore popísaný
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Flaco
Príspevky: 157
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 22. Septembra 2016, 08:38

tak toto je dost zaujimave. Lenze mi nejde do hlavy ako to bolo nastavene na zaciatku, ked museli opat nastavovat spravne hodnoty. To ked taketo problemy zacnu tak to ma clovek pocit, ze sa to potom s nim uz taha furt. Co to mas za system?
 
osromi
Príspevky: 56
Registrovaný: 19.8.2015
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 22. Septembra 2016, 10:07

Flaco napísal:
tak toto je dost zaujimave. Lenze mi nejde do hlavy ako to bolo nastavene na zaciatku, ked museli opat nastavovat spravne hodnoty. To ked taketo problemy zacnu tak to ma clovek pocit, ze sa to potom s nim uz taha furt. Co to mas za system?

vacsinou pri podtlakovych systemoch je to tak ze si musia membrany v regulatore akoby sadnut pocas prvych kilometrov. A preto je potrebne potom opat tam ist a nastavit bohatost zmesi ;)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní