... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Drnčanie auta pri 60km/h

Štvrtok, 18. Augusta 2016, 20:10

Ahojte,

Dnes mi na 530xd menili hardynu na hlavnom kardane, lebo som občas cítil slabé chvenie od zadnej nápravy a bolo cítiť vôľu pri zaradení R na automate. Po výmene pôvodná hardy spojka nevykazovala žiadne optické opotrebenie, ale auto s novou občas pri cca. 60km/h drnčalo a vibrovalo pocitovo zhruba niekde v strede tak, ako to nikdy predtým nerobilo. V servise mali podozrenie, že by to mohla robiť tá nová neorigo hardyna, tak tam dali na skúšku naspäť tú pôvodnú, a stou to bola absolútna katastrofa. Auto sa okolo 60km/h rozdrnčí a rozvibruje tak, že sa na tom nedá jazdiť! Vibrácie idú pritom od zadnej nápravy a ten zvuk ako keby zo stredu auta.
Menilo sa pritom aj puzdro hardyny, uloženie je ako nové, s kardanom evidentne predtým nikdy nikto nič nerobil, a poskladané to tiež vyzerá byť dobre, ako som videl.
Môže to robiť ešte ten kĺb či čo to je na konci kardanu, ktorý sa uchytáva k diferenciálu? Čo by to inak mohlo byť? Predtým to chvelo iba sporadicky, inak auto chodilo jak víno, teraz sa s tým nedá jazdiť!!! ](*,)

T.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Štvrtok, 18. Augusta 2016, 23:06

co je to ulozenie hardyny? take nepoznam...
nedali ti ju naopak? rozoberal sa kardan? dali ho naspat tak, ako bol? ak nie...vyvazit...
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Piatok, 19. Augusta 2016, 06:16

PeqpeK napísal:
co je to ulozenie hardyny? take nepoznam...
nedali ti ju naopak? rozoberal sa kardan? dali ho naspat tak, ako bol? ak nie...vyvazit...
Tým uložením hardyny som myslel uloženie kardanu, teda to puzdro, ktoré je zhruba v jeho strede a uchytáva ho o karosériu. Zle som sa vyjadril, sorry.

Kardan sa zatiaľ nerozoberal a pri prvotnej demontáži som nebol, tak neviem, či ho dali späť tak, ako bol...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Piatok, 19. Augusta 2016, 09:29

pri vymene toho ulozenia sa kardan rozobera...ak ho nedali naspat presne ako bol, tak to moze sposobovat vibracie
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Piatok, 19. Augusta 2016, 10:48

Kardan bol dolu celý, to uloženie / ložisko nechali na ňom, len ho odskrutkovali od kasne.
Ráno som ešte pre istotu volal so servisákom, svätosvete ma ubezpečoval, že hardyna je nahodená správne, dokonca si vraj spravili značky na kardane a na prírubách, aby vedeli, ako bol pôvodne nasadený a vedeli ho nahodiť do pôvodnej polohy. Ložisko je vraj ako nové, kardan predtým evidentne nikdy zhadzovaný nebol, nahodili ho naspäť presne tak, ako bol, a auto teraz brutálne drnčí aj s novou aj so starou hardynou až tak, že sa na tom nedá jazdiť, čo predtým nerobilo vôbec. S novou hardynou to spravilo 1x počas testovacej jazdy, po opätovnom nahodení starej hardyny to už robilo stále okolo 60km/h. Tak to som z toho debil!!! :-(
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Piatok, 19. Augusta 2016, 11:35

Tak volal mi práve servisák, vraj na 99% to vyzerá na ten zadný kĺb kardanu, ktorý sa pripevňuje k diferáku, číslo dielu 26117548392. Údajne by mal byť pohyblivý, ale nie je...
Nech som gúúúglil akokoľvek, o tejto závade som sa nikde nič nedočítal. Môže byť problém v tom?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Piatok, 19. Augusta 2016, 20:59

Moze!!!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Sobota, 20. Augusta 2016, 00:26

Vyskusat to mozes, a rovno dat aj vyvazit, pre istotu
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Sobota, 20. Augusta 2016, 07:36

Kĺb je objednaný, dá sa zohnať len ako orig. diel, dod. doba 3 prac. dni, takže vo štvrtok budem múdrejší. Vyvažovať to zatiaľ dávať nebudem, keďže to robí len zopár špecializovaných firiem a stojí to od 400,- do 600,- evri. Nahodí sa nový kĺb a uvidíme, čo to bude robiť.
Každopádne mi to príde ako najpravdepodobnejšia závada, keďže aj predtým bolo tie vibrácie cítiť od zad. nápravy. Možno, keď dali teraz dolu kardan kvôli hardy spojke, tak sa v tom kĺbe niečo "šprajclo" a preto to teraz tak brutálne vibruje. Koncom týždňa budem múdrejší, dám potom vedieť. Zatiaľ ďakujem za ochotu pomôcť.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Sobota, 20. Augusta 2016, 13:54

Par krat som to riesil a tiez to bol ten klb...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Sobota, 20. Augusta 2016, 14:05

No vyskúšame. Vyzerá to byť najpravdepodobnejšia príčina. Dám potom vedieť.
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Streda, 24. Augusta 2016, 10:31

Tak páni, volal teraz servisák, bolo to nakoniec tým kĺbom. Auto ešte nemám, ale vraj to bol odskúšať a auto ide tuti-fruti, bez chvenia, drnčania a vibrácií.
Takže ďakujem týmto za dobre mienené rady a snahu pomôcť.
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: Drnčanie auta pri 60km/h

Streda, 24. Augusta 2016, 20:54

Takže bol som sa s autom trochu prebehnúť a som nadšený, všetko je super. Ani náznak chvenia alebo vibrácií, citeľne jemnejšie radenie prevodovky, ktoré bolo predtým kvôli vôli v pohone občas cítiť hlavne pri podradení, dával som navyše robiť aj geometriu, lebo sa mi zdalo, že auto na hrboch trochu pláva, takže teraz je z toho úplne iné fáro! Fakt sa teším, že sa to podarilo relatívne jednoducho vyriešiť, už som mal z toho obavy...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných