... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Autor témy
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

E65 stierače

Pondelok, 21. Decembra 2015, 21:40

Hoši jedna vec ma na mojom aute dost sere......kolko vám vydržia original stierače???Mne prisam bohu po mesiaci začnu robit šmuhy....(((...kupujem len originaly a stale na hovno, na E46 som mal aerotwin a tie vydržali 4-5 rokov.....už ma nebaví kupovať a menit stierače a to ich používam dosť málo.....máte aj vy s tým trable??? :roll: :roll:
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: E65 stierače

Pondelok, 21. Decembra 2015, 22:11

Ja mam presne to iste. Mam nove cca. 2 tyzdne a tiez mi uz robia jednu smuhu a bude viac. Tie predtym som mal cca. 10 mesiacov a uz sa to nedalo vydrzat. Cena je uplne uletena dat cca. 60 euri za stierace (vyrazna zlava), bezna pultova cena je tusim okolo 90.
Cafte
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E65 stierače

Pondelok, 21. Decembra 2015, 22:57

Dnes, tj. po 2 letech, jsem si kupoval v německém BMW novou sadu za 59,08 Euro. Ten materiál gumičky stěrače je na e60 nebo e65 stejný, zbytek už se trochu odlišuje. Trysky ostřikovačů mám tzv. rozprašovací, takže je sklo okamžitě celé mokré => https://www.youtube.com/watch?v=JST8_Y1_raQ . U e39 ty trysky byly "čůrací" a tam se mi ty gumičky ošoupaly cca za rok => https://www.youtube.com/watch?v=yuen4V5OkIA .

Problém je usazený prach, zvláště když auto parkuje někde venku, na vesnici, kde se topí uhlím atp. A když konečně jednou spustím stěrače, tak ten prach s první vodou udělá brusnou pastu a teprve po řádném ostříknutí ten prach jde dolů. Dalším fenoménem jsou stromy, které vypouštějí lepkavou mízu (breza, smrek, ???), která se na gumičky nalepí současně s prachem a vzniká šmirgel. Bylo mi doporučeno při tankování vždy opláchnout čelní sklo, i když to není třeba a také otřít stírací lišty. Schválně si všimněte, jak je ten dolní okraj okna špinavý. A tady to svinstvo čeká a hned se rozmaže po okně. U 7er jsou ty stěrače ještě více schované - je to tam čisté?

A nezapoměň na zedníky a štukatéry. Když jsme zateplovaly panelák, tak byla všechna auta okolo za 2 dni zaprášená. Kde jsi parkoval, když jsi stavěl ty nové dílny? :D
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Autor témy
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E65 stierače

Pondelok, 21. Decembra 2015, 23:20

Toto sa nedeje len pri stavbe...))ale cely rok, hocikde, na hocijakom mieste...)))Toto je problém niekde inde...asi velkost stieračov na to vplyva a tlak na okno si myslim......)))Okno si davam stale umyvat na pumpe, gumičky tiež otriet, ale furt to stoji za hovno...)nano nema vyznam davat, kedže to voda z ostrekovača rozpušta....tak mi neosta nič ine len striekat a striekat...)))))) asi dorobím nejaké turboostrekovače 20barove...)))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: E65 stierače

Utorok, 22. Decembra 2015, 06:06

Zabudovat vapku pod kapotu, nech sa pri prvom ostreknuti vysunie :mrgreen:
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E65 stierače

Utorok, 22. Decembra 2015, 09:51

ak nepouzivate tekute stierace, tak zacnite, stierace budu mat mensie trenie o sklo, okrem toho v rychlosti ich vobec netreba
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1907
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E65 stierače

Streda, 6. Januára 2016, 01:02

PeqpeK napísal:
ak nepouzivate tekute stierace, tak zacnite, stierace budu mat mensie trenie o sklo, okrem toho v rychlosti ich vobec netreba

Suhlasím, tekute stierače mam, je to super vec....najma za husteho dazda po dialnici stierače treba sem tam pustit... O:)
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
810martin
Príspevky: 42
Registrovaný: 25.4.2013
Auto: bmw e65
Kraj: Trnavský

Re: E65 stierače

Pondelok, 11. Januára 2016, 10:36

treba si uvedomit, ze 90% tych org stieracov bolo vyrobenych pred 5rokmi a viac....cize platite za staru gumu....nikdy v zivote by som org stierace nekupoval....menim si gumicky kady rok a mam to za 3e...
 
jarol1
Príspevky: 23
Registrovaný: 1.9.2013
Auto: E66 760Li individual
Kraj: Zahraničie

Re: E65 stierače

Nedeľa, 7. Februára 2016, 22:18

Nieje nutne kupovat cele stierace, staci menit gumicky, origo stierace tam maju:

Obrázok

Origo maju dlzku 62.5cm takze je nutne kupovat tie 70cm (grafitove) a ostrihat. Dostat ich v Globus, Tesco a pod.

Po case som si vsimol ze sa vekom zrejme trochu skratili, takze radsej strihat na 63-63.5cm.
 
Užívateľov profilový obrázok
redic21
Príspevky: 72
Registrovaný: 28.1.2013
Auto: F01,F11
Kraj: Prešovský

Re: E65 stierače

Štvrtok, 24. Marca 2016, 21:55

Niekedy to nieje len v stieracoch.Mne vydzia rok.Ale k veci.Niekedy zalezi aj od vody do odstrekovacou.Zimne vody maju velky obsah metilalkoholu alebo nieco take a to pôsobi dost agresivne na gumicky.Zas niektore vody robia čmuhi samo o sebe.Asi tam leju olej :-)
 
majo38
Príspevky: 141
Registrovaný: 18.8.2014
Auto: e92 330XD
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD

Re: E65 stierače

Streda, 17. Augusta 2016, 21:43

PeqpeK napísal:
ak nepouzivate tekute stierace, tak zacnite, stierace budu mat mensie trenie o sklo, okrem toho v rychlosti ich vobec netreba

to ja mam opacne skusenosti...po tekutych stieracoch mi stierace skakali po okne ako jeble, nebol suvisly pohyb a videl som picu...dalej v noci vo vysvetlenom meste som skoro porodil ako sa voda stekajuca po oknach odrazala v tme od poulicneho osvetlenia...pol roka mi to blblo a povedal som nikdy viac

tiez som mal problem kupit u nas nejaky stierac co by stieral viac ako mesiac...bola to e46 a kupoval som ich ako blbec..uz som bol zufaly az mi jeden vyletel na ceste po dialnici (uz som ich zo zufalstva ohynal aby bol vacsi dosadaci pritlak) a kupil som vo svedsku na pumpe v nutnosti jedine co mali..70 eur v pici za BOSH ale tie uz zazrakom stierali ako mali az do predaja auta cca 2 roky
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E65 stierače

Streda, 17. Augusta 2016, 22:41

majo38 napísal:
to ja mam opacne skusenosti...po tekutych stieracoch mi stierace skakali po okne ako jeble, nebol suvisly pohyb a videl som picu...dalej v noci vo vysvetlenom meste som skoro porodil ako sa voda stekajuca po oknach odrazala v tme od poulicneho osvetlenia...pol roka mi to blblo a povedal som nikdy viac

tiez som mal problem kupit u nas nejaky stierac co by stieral viac ako mesiac...bola to e46 a kupoval som ich ako blbec..uz som bol zufaly az mi jeden vyletel na ceste po dialnici (uz som ich zo zufalstva ohynal aby bol vacsi dosadaci pritlak) a kupil som vo svedsku na pumpe v nutnosti jedine co mali..70 eur v pici za BOSH ale tie uz zazrakom stierali ako mali az do predaja auta cca 2 roky
To sa dost cudujem, zrejme si mal fakt smolu na stierace. Tekuty stierac mam odskusany na xx typoch aut a vzdy spokojnost
 
majo38
Príspevky: 141
Registrovaný: 18.8.2014
Auto: e92 330XD
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD

Re: E65 stierače

Štvrtok, 18. Augusta 2016, 04:21

PeqpeK napísal:
To sa dost cudujem, zrejme si mal fakt smolu na stierace. Tekuty stierac mam odskusany na xx typoch aut a vzdy spokojnost

vela ludi to pise po forach ze stiesace skacu a ten problem s lampami v noci tiez...neviem mozno nie je znacka ako znacka...ale ja to uz proste nedam

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní