... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 9. Augusta 2016, 08:58

Cca. Asi bude najlepšie ak zavolám do nejakého servisu aby som mal tie ceny z prvej ruky. Zajtra sa chystám poobede do BA.. tak premýšľam, že by som sa zastavil aj osobne v nejakom servise, kde plyn robia sa informovať o veciach ako to funguje. Môžete mi ešte povedať ako je to, keď sa plyn minie? Ono sa to potom samé prepne na benzín či?
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 9. Augusta 2016, 12:58

ak nebudeš mať ukazovateľ niekde po ruke, kde ho vidíš, tak ani nebudeš vedieť kedy sa preplo na benzín a minul sa ti LPG. Na 5ke mi iba začne blikať rýchlo ledka a viem, že je prázdna nádrž. Na X5ke mi 3x pípne a ostane blikať indikačná ledka. Ide to samé
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
Ventik
Príspevky: 116
Registrovaný: 16.3.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 10. Augusta 2016, 12:56

trunek napísal:
ak nebudeš mať ukazovateľ niekde po ruke, kde ho vidíš, tak ani nebudeš vedieť kedy sa preplo na benzín a minul sa ti LPG. Na 5ke mi iba začne blikať rýchlo ledka a viem, že je prázdna nádrž. Na X5ke mi 3x pípne a ostane blikať indikačná ledka. Ide to samé
je to asi pri kazdom systeme inak riesene ze? niektori pipne, upozorni ta, iny len blikat zacne. Ovsem treba mat natankovany benzin aby sa nestalo, ze na sucho bude aj plyn aj benzin :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 10. Augusta 2016, 13:53

natankovaný benzín musíš mať stále pretože čerpadlo beží i ked ideš na plyne
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 11. Augusta 2016, 14:46

Aha tak to mi je jasné. Ja som len premýšľal, že aby sa mi potom nestalo, že bude mať auto suchoty, čo sa plynu týka a ja nebudem o tom ani vedieť, ale keď to je takto zabezpečné, že to pípne tak to je fajn. Kde máte namontovaný ukazovateľ? tak aby ste naň videli? či to nie je treba?
V podstate auto aj na plyn ide kým sa nezohreje na benzíne. na to som dáko pozabudol. Ale tak, to keď natankujem plnú nádrž benzínu raz za čas tak mám vystarané.
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 11. Augusta 2016, 16:41

Napr aj ked ideš na LPG a plynový vstrekovač hodí chybu (vypadne) tak automaticky ti prepne na benzín :) Rovnako ked ho za chodu ručne odpojíš tak zapne benzín

Ukazovateľ mám naľavo od volantu na lište ale úprimne keby som mal možnosť druhú tak ho skryjem niekam :D ideálne do popolníka v stredovom panely
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
stracho
Príspevky: 19
Registrovaný: 19.11.2014
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 12. Augusta 2016, 08:38

Nepotrebujes na ukazovatel vidiet, co viem, tak si ho ludia davaju bud tam kde davaju vonavku, na mriezku, ;-) alebo pod volant. Kazdemu ako to vyhovuje. Niekto by to najradsej na ociach nemal ako gabo, ty ho vlastne ani nepotrebujes nejako vidiet pokial ti zapipa nedostatok plynu.
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 12. Augusta 2016, 14:40

na 5ke je tam, kde je držiak nápojov pod klímapanelom a na X5ke je skovaný. Musíš odklopiť priehradu a tam je. Mne osobne sa tiež viac páči ak to je skované. Tá zelená ledka sa do interiéru nehodí
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 12. Augusta 2016, 20:03

ja to mam nalavo od volantu pri obd zasuvke, nebije do oci ale ked trochu sklopim hlavu tak na to vidim
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 15. Augusta 2016, 08:22

Gabo10 napísal:
Napr aj ked ideš na LPG a plynový vstrekovač hodí chybu (vypadne) tak automaticky ti prepne na benzín :) Rovnako ked ho za chodu ručne odpojíš tak zapne benzín

Ukazovateľ mám naľavo od volantu na lište ale úprimne keby som mal možnosť druhú tak ho skryjem niekam :D ideálne do popolníka v stredovom panely
veď a pri prerábke na plyn nemáš možnosť si vybrať, kde chceš aby bol ten ukazovateľ namontovaný? či nevedel si, že tu kde ho máš ti bude vadiť?
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 15. Augusta 2016, 16:55

ja som auto s plynom už kúpil :) nedával som ho osobne montovať...
On sám o sebe mi tam nevadí ale problém je v noci že tie zelené LEDky sa odrážajú od okna a vnímam ich v spätnom zrkadle
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 16. Augusta 2016, 06:54

Gabo10 napísal:
. . .
Ukazovateľ mám naľavo od volantu na lište ale úprimne keby som mal možnosť druhú tak ho skryjem niekam :D ideálne do popolníka v stredovom panely


predlzis kable a das to tam kam len chces, akurat budes potrebovat aj novu listu aby ti tam neostala diera po tom
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Ventik
Príspevky: 116
Registrovaný: 16.3.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 16. Augusta 2016, 14:17

j.slavko napísal:
veď a pri prerábke na plyn nemáš možnosť si vybrať, kde chceš aby bol ten ukazovateľ namontovaný? či nevedel si, že tu kde ho máš ti bude vadiť?

jasne ze mas moznost si vybrat ked si plyn davas ty sam montovat, ibaze uz aj ked si davas tak nevies odhadnut, kde ti bude vadit a kde nie. kedze s tym nemas skusenost.. Nie je na skodu sa na toto aj v servise opytat, ze kde by ti odporucali ho dat aby ta nejako pocas jazdy nerusil ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 16. Augusta 2016, 16:50

Viktor: naštastie to nemám ani na lište :) kábel je poza lištu a ten spínač je len prilepený ..V noci nejazdím takže pohoda zatial :) pred zimnou to budem riešiť
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Spojler
Príspevky: 67
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 17. Augusta 2016, 12:54

j.slavko napísal:
veď a pri prerábke na plyn nemáš možnosť si vybrať, kde chceš aby bol ten ukazovateľ namontovaný? či nevedel si, že tu kde ho máš ti bude vadiť?

mozes si povedat kde chces ten ukazovatel alebo teda prepinac mat. Ibaze si ho nemozes dat len tak kdekolvek. Najcastejsie sa dava na take hluche miesta kde nie je nejaky problem ho dat.. na miesta ktore nie su nejako vyuzivane...ja som to nechal na legas kde mi ho namontuju ked v servise predsalen uz vedia kam si ho najcastejsie ludia davaju aby im nejako nevadil ale aby ho mali na dosah ak nieco. Ale nie je problem aj ked by si casom prisiel na to ze ti jeho poloha nevyhovuje aby si si ho premiestnil niekam inam. Ak si trosku zrucny tak by si s tym nemal mat problem.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných