... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
mmracing.sk
 
Mareeek_K
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 24.11.2014
Auto: BMW 320d ED
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 12:18

Chalani, mne to spraví vždy iba na druhé ránom keď deň predtým prejdem dlhšiu trasu (diaľnica 100 km napríklad). V to ráno to potom počuť po vzdialenosť max kilometer dva.
Ale ten zvuk je nepríjemný
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 13:27

Mareeek_K napísal:
Chalani, mne to spraví vždy iba na druhé ránom keď deň predtým prejdem dlhšiu trasu (diaľnica 100 km napríklad). V to ráno to potom počuť po vzdialenosť max kilometer dva.
Ale ten zvuk je nepríjemný
nemoze to byt neco s dpf? po dlhej jazde ti mozno zbehla regeneracia zrovna..prejavuje sa to len po dlhej jazde na dialnici vo vyssich otackach, alebo aj po meste dlhej jazde?
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 13:31

Tak to začalo aj mne, ale odvtedy to mám pravidelné. Mení sa iba rozpätie otáčok podľa teploty. Teraz cez víkend idem rozobrať celý vrch pri stieračoch tak uvidím.
 
Mareeek_K
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 24.11.2014
Auto: BMW 320d ED
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 14:57

BMWlive napísal:
nemoze to byt neco s dpf? po dlhej jazde ti mozno zbehla regeneracia zrovna..prejavuje sa to len po dlhej jazde na dialnici vo vyssich otackach, alebo aj po meste dlhej jazde?
Ono to pocut z lavej strany na 1000 % uplne v podbehu alebo medzi palubovkou a motorovym priestorom, ale na lavej strane. DPF je vpravo.
Takze toto vylucujem ...
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 15:05

Presne tak, je to ako keby vrch prístrojovky až podbeh u vodiča. Od spolujazdca to tak nepočuť.
 
Mareeek_K
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 24.11.2014
Auto: BMW 320d ED
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 15:35

Chalani, nie je to tento problém?


Potom zistil, čo to spôsobovalo :

(The fuel pipes were crashing onto plastic and this was causing the noise. Simply tied the fuel pipes with cable ties to prevent them from moving around.)
 
Užívateľov profilový obrázok
wixter
Príspevky: 236
Registrovaný: 23.7.2008
Auto: BMW E91 318d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 16:02

Podobne ale nie uplne to iste. Ale diky za tip, bude dobre to skontrolovat
-----------------------------------------------

E91 318d LCI
E60 530d - ex
E46 316i - ex
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 3. Augusta 2016, 20:57

Ja mám presne takýto zvuk, čo by aj vysvetľovalo prečo mení intenzitu keď idem po hrboľoch. Už nech je víkend :)
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach  Topic is solved

Pondelok, 8. Augusta 2016, 12:23

V sobotu som skúsil 5 vecí.
1. hadičky, ktoré boli vyššie na videu už hrkotali aj mne, jemne som ich stiahol sťahovačkou a otiahol tak od toho ochranného krytu
2. kovová rúrka (asi klima), ktorá vedie z ľavej strany za motor bola úplne uvoľnená z úchytu, opäť stiahnuté
3. plastový držiak kábla (+), ktorý vedie ponad motor ukotvený v plaste pred kabínovým filtrom som vytiahol (držiak aj kábel) a založil s tesnením aby nehrkotal
4. kryt motora som mal nonstop zle založený, môj treba na ľavom úchyte silnejšie zatlačiť na motor, až potom zasunúť a zapadne ako má - výsledok je, že sa prestal tak klepať aj na voľnobehu.
5. plastové sacie potrubie od filtra po prednú masku klepalo v spojoch, rozobraté a oblepené tesniacou páskou aby neboli plasty spojené napriamo, ostalo to pružné a tiché

Už od opätovného naštartovania bolo cítiť, že sa stratili pazvuky. Od soboty som prešiel 400km, z toho 3 studené štarty a niekoľko štartov po čiastočnom ochladení, no mám v aute stále ticho. Tak snáď to niekomu pomôže
 
Užívateľov profilový obrázok
wixter
Príspevky: 236
Registrovaný: 23.7.2008
Auto: BMW E91 318d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Pondelok, 8. Augusta 2016, 13:13

super Maxi, tak dufam, ze to bolo v tom a uplne to zmizlo... musim si spravit cas a popozeram to... tebe to robilo hned, alebo az ked sa auto uplne zohrialo?
-----------------------------------------------

E91 318d LCI
E60 530d - ex
E46 316i - ex
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Pondelok, 8. Augusta 2016, 13:24

pri zohrievaní, od naštartovania po chvíli vo vyšších otáčkach a postupne do nižších až sa stratilo. Dúfam, že už bude ticho :)
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 10. Augusta 2016, 13:31

Chcem len napísať, že ani pri zmene počasia a teploty sa to už neozvalo, takže to bola definitívne jedna z vyššie spomenutých častí.
 
Mareeek_K
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 24.11.2014
Auto: BMW 320d ED
Kraj: Bratislavský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Streda, 10. Augusta 2016, 18:13

Maxi napísal:
Chcem len napísať, že ani pri zmene počasia a teploty sa to už neozvalo, takže to bola definitívne jedna z vyššie spomenutých častí.
Super, to ma teší ...
Keď budeš mať čas, odfoť a pošli ;) Zaujímajú ma tie hadičky, ako si ich stiahol, keď mne aj po stiahnutí sa stále dotýkajú toho ochranného krytu
 
petulikt
Príspevky: 51
Registrovaný: 18.8.2013
Auto: BMW 118D
Kraj: Prešovský

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Sobota, 20. Augusta 2016, 15:23

Chalani a toto? E90 320D m47


 
Užívateľov profilový obrázok
xH4wK
Príspevky: 357
Registrovaný: 11.4.2010
Kraj: Košický

Re: Drnčanie po štarte v určitých otáčkach

Nedeľa, 21. Augusta 2016, 12:39

Mareeek_K napísal:
Super, to ma teší ...
Keď budeš mať čas, odfoť a pošli ;) Zaujímajú ma tie hadičky, ako si ich stiahol, keď mne aj po stiahnutí sa stále dotýkajú toho ochranného krytu

Tiez prosim o nejake foto Maxi, taktiez som to dnes stiahol a vecer vyskusam ci pomohlo :)
V zasade som poriesil vsetko to co si spominal okrem teda krytu motora kedze ten bol pevne akurat som dal pasku na tie zadne spoje aby to bolo pevnejsie ako keby a tiez oblepil ten prechod medzi filtrom a nasavanim

Edit: Tak mne to teda zajtial nepomohlo..
Edit2: Na predchadzajucej strane vidim, ze tebe to po 1-3km prestavalo.. no mne ked sa uz motor zohreje to neprestane nikdy, na 200 km jazde ked to zacalo tak to neprestalo celu jazdu :)
Edit3: po 2 dnoch sa mi mozno zda, ze je to teraz take miernejsie nie je to take agresivne takze je mozne, ze to pomohlo.. tie rurky z toho videa zjavne naozaj trieskaju o ten kryt pod nimi.. napadlo niekomu tam dat nejaku penu pod ne priamo na kryt ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných