... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
truddy
Príspevky: 23
Registrovaný: 20.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 25. Júla 2016, 10:54

Twenty // vacsinou je to do tej stovky, ja som bol uz na revizii a uplne pohoda. Je to ako u koho aj co sa tyka vymeny myslim toho intervalu ale aj ceny...niekde je to napriklad tych 60 000, niekde 50 000 niekde ti dokonca mozu povedat ze priblizne po troch rokoch sa revizia robi. Vsetko zalezi od servisu od nicoho ineho. Samozrejme je dolezite aby pri revizii splynovaca boli pouzite original nahradne diely
 
Užívateľov profilový obrázok
Twenty
Príspevky: 76
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 26. Júla 2016, 13:35

ako ti niekto moze povedat ze po troch rokoch? ked kazdy clovek za rok najazdi iny pocet km? :-) to je trosku nonsens..
 
truddy
Príspevky: 23
Registrovaný: 20.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 27. Júla 2016, 13:15

Twenty // co ti na to poviem. To je od servisu co ti povedia. Ja by som sa na to ze tri roky nedrzal urcite pretoze sa tomu verit neda. To co ja mozno najazdim za tri roky tak ty za dva. Kamarat mi spominal ze jemu povedali ze za tri ked si bol menit plyn. Len neviem kde to bol...mne povedali hranicu km a bolo vybavene
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 28. Júla 2016, 14:39

Koľko už máte na plyne najazdené? Zaujímalo by ma aký ste mali pocit, keď ste na plyn "presedlali" nebol problém s ničím?
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 28. Júla 2016, 22:28

Ja mam odjazdene na LPG 3 roky a nejaky problem som nezaznamenal. Treba aby to bolo dobre urobene. Obe auta som dal dokopy a potom sa iba vozim
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 29. Júla 2016, 09:23

Ty si si plyn robil sám, keď píšeš, že obe autá si dal dokopy? či ako mám tomu rozumieť?
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 29. Júla 2016, 15:03

Nie. LPG bolo ale povedzme to, nie najstastnejsie. Dlhe hadice, rozladene, par veci pomenenych, hadice uchytene iba tenkym drotikom a stocene....proste otras. Reduktor do 200kW a motor ma 210kW. Proste nove nejake veci, cidla, spravne nastavenie atd.... priznavam, ze prvy polrok bola 540i na LPG taka nervozna a raz aj unikal plyn a take somarinky. Takze sa porobilo a momentalne je tomu rok a pol co som do LPG na 540i nesahal a funguje. O chvilku akurat pojde na vymenu filtrov, blizi sa interval. Co sa tyka X5 tak prve 3 mesiace nejazdila. Rudo mi pomohol a rozobrali sme vsetko a vycistilo sa. Vstreky, rampa, palivovy filter atd.... tiez je to momentalne v takom stave, ze iba jazdim
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
stracho
Príspevky: 19
Registrovaný: 19.11.2014
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 2. Augusta 2016, 11:18

trunek napísal:
Nie. LPG bolo ale povedzme to, nie najstastnejsie. Dlhe hadice, rozladene, par veci pomenenych, hadice uchytene iba tenkym drotikom a stocene....proste otras. Reduktor do 200kW a motor ma 210kW. Proste nove nejake veci, cidla, spravne nastavenie atd.... priznavam, ze prvy polrok bola 540i na LPG taka nervozna a raz aj unikal plyn a take somarinky. Takze sa porobilo a momentalne je tomu rok a pol co som do LPG na 540i nesahal a funguje. O chvilku akurat pojde na vymenu filtrov, blizi sa interval. Co sa tyka X5 tak prve 3 mesiace nejazdila. Rudo mi pomohol a rozobrali sme vsetko a vycistilo sa. Vstreky, rampa, palivovy filter atd.... tiez je to momentalne v takom stave, ze iba jazdim

takze to vyzera tak, ze pred tebou sa o system niekto asi prikladne nestaral, nemenil veci ako bolo potrebne, ze? mnohi zabudaju ze aj udrzba pri plyne je nesmierne dolezita. Ze to lacne jazdenie nie je len tak :)
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 2. Augusta 2016, 13:53

hej. Dosť možné. Kamoš kúpil tiež jednu X5ku tu z fóra, celá čierna, AMA výfuky... Gazda to vychválil do neba, handričkoval a lesklo sa to ako psie gule ale tá krása na vonok nebola aj po technickej stránke. Nakoľko sme vedeli čo nás čaka, tak vstreky von, rampa tiež a to isté, čo som mal v 5ke a aj v Xke. Porobia sa veci a už to aj naštartovalo.... Tý handričkári čo len leštia sú asi najhorší :) (nikoho som tým nechcel uraziť)
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9791
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 2. Augusta 2016, 13:58

:thumbup:
suhlas, vylestene ako psie gule ale pod kapotu neda ani cent
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 3. Augusta 2016, 08:09

trunek napísal:
Nie. LPG bolo ale povedzme to, nie najstastnejsie. Dlhe hadice, rozladene, par veci pomenenych, hadice uchytene iba tenkym drotikom a stocene....proste otras. Reduktor do 200kW a motor ma 210kW. Proste nove nejake veci, cidla, spravne nastavenie atd.... priznavam, ze prvy polrok bola 540i na LPG taka nervozna a raz aj unikal plyn a take somarinky. Takze sa porobilo a momentalne je tomu rok a pol co som do LPG na 540i nesahal a funguje. O chvilku akurat pojde na vymenu filtrov, blizi sa interval. Co sa tyka X5 tak prve 3 mesiace nejazdila. Rudo mi pomohol a rozobrali sme vsetko a vycistilo sa. Vstreky, rampa, palivovy filter atd.... tiez je to momentalne v takom stave, ze iba jazdim

v takomto prípade ako píšeš, že motor má viac ako daný reduktor tak ako sa to rieši? Dáva sa ďalší dodatočný reduktor alebo ako? aj keď myslím, že tých 10kW nie je veľký rozdiel, či je to v aute nejako cítiť?
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 3. Augusta 2016, 09:14

buď dva (na každú vetu jeden) alebo v mojom prípade silnejší. Neviem, či ten čo tam je nie je na 240-250kW takže s rezervou
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
Ventik
Príspevky: 116
Registrovaný: 16.3.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 4. Augusta 2016, 09:36

podla mna ide aj o to ako jazdis. Najdu sa ludia ktorym uplne staci aj jeden reduktor na taky motor pretoze auto prilis nejako nevytacaju, alebo by som to skor nazval ze jazda predpisovo. Ale ak si chce clovek jazdu uzit tak radsej by som pri takychto kW isiel do dvoch reduktorov. Aj ked samozrejme ze potom treba ratat s vyssou cenou
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 5. Augusta 2016, 08:18

Ale tak snáď to v servise, kde montujú lpg budú vedieť zvážiť koľko reduktorov je potrebné dať, nie? Chcel by som do toho ísť, len sa obávam nejakých chýb alebo opráv, čo sa systému týka...Rátať s vyššou cenou nevieš mi povedať koľko asi robí ten reduktor na vyše?
 
Užívateľov profilový obrázok
Clasico
Príspevky: 71
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 8. Augusta 2016, 08:14

j.slavko napísal:
Ale tak snáď to v servise, kde montujú lpg budú vedieť zvážiť koľko reduktorov je potrebné dať, nie? Chcel by som do toho ísť, len sa obávam nejakých chýb alebo opráv, čo sa systému týka...Rátať s vyššou cenou nevieš mi povedať koľko asi robí ten reduktor na vyše?

jasne ze budu vediet vzhladom na to ake silne auto robia, ibaze ako tu uz zaznelo niekomu staci reduktor aj do 200 kW, inemu nie, to uvidis sam. Najprv by som to asi riesil tak ak mas taketo silne auto, ze nech daju jeden povozim sa uvidim a ak mam pocit ze si to pyta este jeden tak si ho dam domontovat, reduktor by mal vychadzat cca nejakych 200eciek..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných