... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
blesk
Autor témy
Príspevky: 2723
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

BMW M- Drive tour 2016

Štvrtok, 21. Júla 2016, 17:02

dnes som absolvoval celodennu akciu s M-modelmi na Slovakia Ringu, za co este aj touto cestou dakujem svojmu dilerovy - Auto Palace Vajnorska BA. Ako cakatel na objednanu M3 som bol doslova nadseny zo spravania M3 a M4 na okruhu. Auto ma velmi prijemne prekvapilo, podla recenzii a znalosti sucastnych inych modelov BMW musim konstatovat ze M3/M4 je skutocne spickove sportove nacinie. Doobedie som stravil na trati za volantom M3/M4 a M5 a poobede s M4 a X6M na klznej ploche a odtrhovej hrane. M2 zial nebola ako jedina moznost jazdit. M3/M4 mi to vsak vrchovate vynahradili. Kto vsak tvrdi ze M3 je mala M5 tak si dobolim tvrdit ze ju nemohol na okruhu jazdit. Zial M5 na okruhu nie je pre mna to prave orechove. Citit viac hmotnost, davkovanie plynu je velmi narocne, ESP zasahovalo vyrazne viac ako v M3/M4 napriek tomu ze som bol v M3/M4 rychlejsi a aj na brzdach bola M5 nekludnejsia. M3/M4 ma genialne sedacky, asi prve seriove sedacky kde som nepocitil potrebu mat na okruhu skrupiny a viac bodovy pas. V M5 to bolo o nieco horsie.
Inak aby som M5 nekrivdil. Je to teleport medzi zakrutami a pri preciznej praci s volantom a pynom vie stale robit radost. Ale M3/M4 je jej uplny protiklad a rozhodne by som im dal prednost
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
M3driver
Príspevky: 2119
Registrovaný: 7.8.2006
Kraj: Bratislavský

Re: BMW M- Drive tour 2016

Piatok, 22. Júla 2016, 08:32

=D>
super ze su tie M3/M4 zase o nieco viacej "raceready" uz v serii, aj ked verim ze skrupiny a viacbodove to posunu ako vzdy o kus dalej...
M3 -> Ducati
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: BMW M- Drive tour 2016

Piatok, 22. Júla 2016, 09:52

Krasne, tazko zavidim ! :-)
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW M- Drive tour 2016

Pondelok, 25. Júla 2016, 07:12

Tiez ticho zavidim :mrgreen:
Este prezrad, to bola akcia centraly BMW SK alebo nejakkeho predajcu alebo kto to organizoval?
 
blesk
Autor témy
Príspevky: 2723
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: BMW M- Drive tour 2016

Pondelok, 25. Júla 2016, 09:05

je to medzinarodna tour organizovana materskym BMW M group.
Vyborna organizacia a hlavne chvalim ze nas nechali samych jazdit. V kazdom aute sedeli dvaja ktori sa po stintoch striedali za volantom. Jeden stint bolo 7kol. 1.Zavadzacie, 2 kedy sme sa mali ucit stopu, 3 rychle a 1 chladiace.
Najlepsie som si zajazdil za najstarsim instruktorom (Hanzy).
Dobra rada ak sa dostanete na takuto akciu snazte sa co najpresnejsie drzat stopy za instruktorom aj ked ste nauceni inu stopu, tiez sa snazte drzt rovnomerny odstup. Ak toto dodrzite instruktor bude zrychlovat a mozte si to skutocne uzit. To sa mi s Hanzym podarilo a bolo to fantasticke. Cielovka 235km/hod, prva prava za horizontom najazd 170-175km/hod... proste normalnych par rychlych kol. M4 aj M3 boli v Competition packoch a s keramickymi brzdami a bolo to fakt famozne ako fungovali

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných