... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
milos34
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 5.2.2012
Auto: BMW 740D E65,rok 2k5
Kraj: Zahraničie

E65 Výmena baterie v kľúči

Štvrtok, 8. Októbra 2015, 06:36

Caute,
Začal mi jeden kľúč neodomykat a zamykat auto, chcel som v ňom vymenit batériu , ale kľúč sa nedá otvoriť . Máte na to daky figel ako ten kľúč otvoriť ? ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Štvrtok, 8. Októbra 2015, 06:57

Ak máš keyless tak je to extrémne jednoduché

ak ho nemáš je to trochu piplačka ale dá sa to:

narezať kľúč dookola na spoji (nič neodrezať a nedojekaziť) roztvoriť - pozrieť batériu a kúpiť takú istí - dobíjateľnú - vložiť naspäť, vyčistiť spoj (poriadne), ktorý budeš lepiť dokopy a nejakým poriadnym priehľadným lepidlom zlepiť dohromady - vyutierať aby to nevyzeralo jak z feldy a hotovo......

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=392314
príspevok z 28.07.2012
autor: Drift Girl

aj tu sa tomu chalanko venuje ale pletie raz keyless a raz nonkeyless ale ak zvládaš english dá sa mu bez problémov pochopiť ale nebude to robiť len trochu rozvinie príspevok tej drift girl........
https://www.youtube.com/watch?v=zX6S5Fd-1jQ


alebo kúpiť nový kľúč v BMW a dať nakódovať...... diamantový klúč stál cca. 160 oiri ale cenu sedmového kľúča netuším......
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Štvrtok, 8. Októbra 2015, 07:08

malo by tam ísť asi niečo takéto - dobíjateľné gombíkové baterky je celkom problém zohnať..........

http://www.batteryspace.com/li-ion-rech ... assed.aspx

podľa BMW sa vraj tá batéria plne nabije po cca. 3 hodinovej jazde, ale je to len baterka a mohla stratiť kapacitu / zomrieť a bude na hovno...... ale skúsiť to môžeš.
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Štvrtok, 18. Februára 2016, 20:27

Nazdar, tak aj mňa dobehol na vrtulníku kľúč. Minule som otvoril len kufor a keď som šiel dvere tak chvíľu mu to trvalo. Po asi 2 týždňoch mi to dnes vypísalo niečo o výmene batérie aj s ikonou kľúča v batérii. Je tá batéria dobíjateľná keď je vložený kľúč v tom priestore kaslíka ?, lebo potom robím chybu ja, keďže ho mám stále vo vačku aj počas jazdenia, lebo sa mi nechce ho kvôli komfortu vyberať. Prípadne sa to nedobíja a batériu treba vymeniť spôsobom na hulváta: rezať-vymeniť-zalepiť. 2hý kľúč mám, skúšal som ho použiť po kúpe auta a raz som ho mal sebou na skúšku tak je čím fungovať, ale 2 sú istota. Ďakujem.

tak už som našiel ako rozobrať https://www.youtube.com/watch?v=eGcXjm-y1U0 môžeme zmazať :mrgreen: ale to dobíjanie ako je na tom?
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Pondelok, 11. Júla 2016, 09:30

problém s batériou v kľúči ma zas dobehol pri ceste na dovolenku do HR. Batériu som menil ako som písal, všetko fungovalo, až v Rijeke pri tankovaní pác slabá batéria v kľúči. Nič sa nedeje, mal som ešte náhradný nový, ktorý nebol použitý (len raz som ho pred rokom použil na skúšku). Po prejdení cca 60km sa aj tento ozval že slabá batéria v kľúči. Je to náhoda, alebo je problém v komunikácii medzi kľúčmi a vozidlom?, alebo betéria ktorú som menil 5mesiacov nazad bola špatná, prípadne dá sa kúpiť priamo v BMW nejaká "origo" batéria. Pôjdem teraz na veľký servis, tak si to dám skontrolovať, ale odchádzajú ešte niekomu takto batérie. (stojí to bagateľ, ale môže sa stať, že mi to ľahne a kľúč sa nespojí a som došiel, lebo kúpim si ešte jednu batériu do rezervy a bude v aute.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Pondelok, 11. Júla 2016, 10:09

Ake mas presnejsie auto? Mas CA ?
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Pondelok, 11. Júla 2016, 10:16

fu to si ma zaskočil, je to sociál bez štart-stop a otváranie DO v kľúči.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Pondelok, 11. Júla 2016, 10:30

Ak nemas CA,bat je nevymenitelna, tj v autorizaku sa meni sa cely kluc, ziadna bat sa nepredava. Samozrejme ze bat sa ale inak da samotna vymenit ale kluc musis rozrezat. Zrejme si kupil zlu, resp.staru.
K funcii IMMO ale bat netreba, ta moze byt aj uplne vybita a auto ho pritom spozna a nastartuje., transponder nepotrebuje ext.napajanie. Bat je tam iba kvoli d.o.
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Pondelok, 11. Júla 2016, 10:40

mám presne taký kľúč, ako v tom linku čo som dával https://www.youtube.com/watch?v=eGcXjm-y1U0 netrebalo rezať, len mi je divné že obidva naraz pustili. Ten nový sa ani nepoužíval, lebo ten opotrebovanejší to mi je jasné, lebo ten používam denne, viacX štartujem, otváram. Stará batéria bola Varta, tú čo som kúpil posledne bola GP. Idem vymeniť uvidím. Ďakujem.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
truddy
Príspevky: 23
Registrovaný: 20.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Pondelok, 11. Júla 2016, 12:34

sranda je to ze obidva naraz :-/
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Utorok, 12. Júla 2016, 20:16

Ja som to brachovi vyriesil nasledovne.....

Novy obal
Novy mikrospinac
Letovacka
Ziletka

Hotovo

Sice ma keyless ale klucky uz v pecku a mikrospinac na zamykanie taktiez...
Prílohy
image.jpeg
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E65 Výmena baterie v kľúči

Utorok, 12. Júla 2016, 21:07

batérku som kúpil novú, nahodil a zatiaľ sa mi hláška neobjavila, ono mi to príde ako keby sa to objavilo po dlhšej jazde, lebo 5mesiacov bol kľud a jazdím každý deň 10-20km a potom tak víkendovo 200-500km a nič. Prešiel som ZA-HR a bác. Bol som aj v predajni, kde som kúpil túto čo vyhadzovala chybu po 5m, že kúpim Vartu a pán mi premeral tú čo tam bola 5mesiacov a mala 3,06V, tak ak dobre meral aj tú čo mi blbla v HR je OK.  Nič, treba mi robiť veľký servis, zaveziem to do autorizáku, lebo aby naraz blbli 2kľúče, to mi skôr príde že je problém v spojení, keď to pojmem ako amatér. 
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných