... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Ferinoza
Príspevky: 221
Registrovaný: 6.5.2008
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku

Streda, 17. Februára 2010, 18:33

No si predstav existuje a dkonca od BOSCHU tlaci al "blociky"... 8-[
_________________________________________________-
EX-
Hyundai accent 1.5i
Peugeot 307cc 2.0i (shit)
:) E46 320d
:) E39 540i (Oo-ooo)
:) E39 530d touring
 
murgamiv
Príspevky: 26
Registrovaný: 7.5.2009
Auto: BMW E 61 530 D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku

Streda, 17. Februára 2010, 19:26

Tak som to išiel vyskúšať lebo aj ja som počul ventiĺatorík aj po vypnutí.Rozobral som climatronik ,ventilátorík a aj priezor pred ním bol riadne zasraný.našiel som prach aj na tých tenkých pinoch ktoré sú na čelnom panely.Vyčistil som ich a nposkladal som to .Ventilátorík sa znovu roztočil a tak som dialkovým zvnútra zamkol auto a pol 16 minutách sa ventilátorík prestal toči5.To sú teda moje postrehy.Je možné že prach mohol spôsobiť na tých pinoch nejaký prechodový odpor.Ivan
 
Užívateľov profilový obrázok
Manas
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 2.6.2008
Auto: BMW 530 D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Slovensko

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku

Nedeľa, 21. Februára 2010, 18:52

Ahoj.
Dneska som prešiel komplet elektriku ktorá sa nachádza na poistke Č.9 a má súvis s ventilátorčekom v klimatronicu. Takže klimatronic mám dobrý (menil som 3 kusy všetky šli rovnako). Skúšal som odpojiť ježka podľa rád s fóra no nepomáhalo. Čidlo v náfuku po odpojený ukazoval BC -40 Celziov a po pripojený späť normálnu teplotu +4 Celzia (je ok). Pri diagnostike my ukazovalo zlý ventilátor na klímovom chladiči, dal som vymeniť za nový a stále bola niekde chyba. Na koniec som rozobral kastlík pred spolujazdcovími nohami a skontroloval som 2 poistky čo sú tam. Samozrejme mechanik ktorý menil klímovú vrtulu nevymenil poistku č.75 ktorá je na to určená a bola prerazená. Má hodnotu 50 ampérov a po jej výmene auto po 16 minútach bez problémov zaspí a ventilátorček v klimatronicu sa prestane točit automaticky kľudový odber padne na 0,02 ampéra pri zapnutom originál BMW alarme. Chýba my už len odskúšať ,že keď auto odomknem a znova zamknem či sa znova uspí po 16 minutách a či sa uspí aj pri 2 alarmoch aktívnych naraz. To dám ešte vedieť.
Touto cestou chcem poďakovať všetkým čo do tejto témy prispeli a snažili sa my pomôcť. =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
Ferinoza
Príspevky: 221
Registrovaný: 6.5.2008
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku

Pondelok, 22. Februára 2010, 09:57

:D no som rad super teda .. inak hned prva odpoved :D ... ale pohoda...

=D> =D> =D>

inak ak mas teda tu klimovu vrtulu a je dobra kupil by som ju alebo len ten motorcek .... daj vediet
_________________________________________________-
EX-
Hyundai accent 1.5i
Peugeot 307cc 2.0i (shit)
:) E46 320d
:) E39 540i (Oo-ooo)
:) E39 530d touring
 
Užívateľov profilový obrázok
Manas
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 2.6.2008
Auto: BMW 530 D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Slovensko

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku

Pondelok, 22. Februára 2010, 19:42

Vrtulu na klímu som vyhodil bola zlá aj keď sme dali na piny napájanie ani sa nepohla preto bola vyrazená aj poistka bo skratovala. Auto sa uspí bez problémov po 16 minutách aj keď ho odomknem a už znova nezatvorím ,aj keď ho nehám len tak nezamknuté proste už to ide tak ako má. Zistil som ,že musím ešte zmeniť zapojenie druhého alarmu čo tam mám ,lebo ten má teraz problém a nedovolí autu zaspať keď je aktivovaný. Zajtra to doriešim.
Ani vo sne by ma nenapadlo ,že mechanik zabudne vymeniť poistku ale sme ludia tak sa stalo. :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
Manas
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 2.6.2008
Auto: BMW 530 D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Slovensko

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyriešené

Utorok, 23. Februára 2010, 21:04

Čaute.
Druhý alarm čo tam mám nedovolil autu aby sa uspalo kvôli napojeniu snímaču alarmu na stropnú lampu aby pri otvorený dverí pustil poplach. Dnes som z elektrikárom čo my montoval alarm zistil ,že dvere musia byť kontrolované od dverných spínačov a vtedy neni žiadny problém a auto sa po 16 minutách uspí aj pri 2 aktívnych alarmoch naraz a kľudový odber je v pohode.
Ešte raz vďaka za radi =D>
 
viktor x5
Príspevky: 11
Registrovaný: 1.6.2010
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Utorok, 2. Novembra 2010, 20:04

calani ja som stej elktriky tak viacmenej paf. tak by som vas poprosil kto mi vie stym pomoct v okoli nitri..a chcem sa spytat ci mam taku istu klimu ako tu popisujete...ja mam x5 e 53..za rady dakujem..
 
Užívateľov profilový obrázok
Manas
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 2.6.2008
Auto: BMW 530 D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Slovensko

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Streda, 3. Novembra 2010, 09:25

Ahoj

BMW X5 neviem či má rovnakú klímu ale myslím si ,že keď by aj nemalo tak tam nebude veľký rozdiel v elektrike. Napíš čo máš za problém a určite tu nájdeš radi ,alebo niekoho kto ti to spravý. Asi by som začínal v prvom rade s diagnostikou a keď ti tam nepomôžu tak potom radi s fóra. \:D/
 
viktor x5
Príspevky: 11
Registrovaný: 1.6.2010
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Streda, 3. Novembra 2010, 18:23

Manas napísal:
Ahoj

BMW X5 neviem či má rovnakú klímu ale myslím si ,že keď by aj nemalo tak tam nebude veľký rozdiel v elektrike. Napíš čo máš za problém a určite tu nájdeš radi ,alebo niekoho kto ti to spravý. Asi by som začínal v prvom rade s diagnostikou a keď ti tam nepomôžu tak potom radi s fóra. \:D/

to neviem ze ci su rovnake klimi ale na vyzor aj hej ..no uz som sa objednal do BMW na diagnostiku,ale ako som sa tu docital ,tak som si sadol do auta a zamkol po 16 min sa mi ta klima alebo jej vrtuka vypala tak by som toto asi vylucil .bolo tu spominane radio a externy alarm tak mam obidvoje veci a radio namontovane na priamo nie cez kluc.a ako je alarm robeny tak to vobec netusim a ani to kde je modul ulozeny..
 
GhostSK
Príspevky: 310
Registrovaný: 26.10.2010
Auto: BMW 530dtA E39 2000r
Kraj: Košický

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Streda, 24. Novembra 2010, 21:42

mne chlapci robi to iste ventilatorik pod tlacitkamy na klimu a kurenie sa stale toci aj celu noc moze to byt ta poistka????

dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Štvrtok, 25. Novembra 2010, 08:09

Nie, je OK, ten malý ventilátor ide skoro stále a baterku Ti nevymláti.

LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
GhostSK
Príspevky: 310
Registrovaný: 26.10.2010
Auto: BMW 530dtA E39 2000r
Kraj: Košický

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Štvrtok, 25. Novembra 2010, 09:18

Dakujem za info ale moze to byt aj tym ze ja ked sadnem do auta tak stale mam pocit ze ide ako no ze ide ja ho pocujem :) a mal som dojem ze to je zle :) prvy krat BMW no tak co :D :oops:
 
viktor x5
Príspevky: 11
Registrovaný: 1.6.2010
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Štvrtok, 25. Novembra 2010, 19:48

no moj problem z vybijanim je uz vyriesene robil to alarm a a zle zapojene radio...
 
star.x
Príspevky: 39
Registrovaný: 14.10.2008
Bydlisko: trnava

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyrieš

Piatok, 26. Novembra 2010, 10:28

chlapy, mne zas ten malinky ventilatorik v klimatroniku nechce zapinat.niekedy ho zapne a ide, ale ked sa vypne tak prestane auto kurit, potom musim nadstavit teplotu na 32 aby zacalo kurit..pozeral som to ked som vytiahol klimatronik a jak zapnem klucik tak ten ventilatorik sa potoci asi o pol otacky a zastane..ked po nom pobucham niekedy sa rozbehne.uz som to aj vyfukal zo vzduchom a nepomohlo to..co by to mohlo sposobovat, ze raz ide a inokedy zas nie? je tam nejaky zly kontakt alebo nejaky kondenzator? inak mam trojkovu radu E46 pre info.
ked auto tak BMW
 
gepino28
Príspevky: 1
Registrovaný: 9.5.2016
Auto: bmw
Kraj: Žilinský

Re: Klimatizačná jednotka na E-39 my vybíja baterku - vyriešené

Utorok, 5. Júla 2016, 13:04

chlapi tiez sa mi nonstop kruti to male koliesko na klima panely poradte prosim vas.dik  gepino28@azet.sk   .uz asi zrusim nerv.  aj sms 0904097059 .

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných