... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Autor témy
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Nedeľa, 26. Júna 2016, 10:56

Ahojte 

Viete mi prosim poradit, ako najefektivnejsie vyčistiť odvodňovacie hadice na kondenzovanu vodu z klímy? 
Robil to uz niekdo? Najlepsie by asi bolo to prefuknut od kúrenia smerom von... Premyslal som , ze to skúsit opačným smerom zo spodu na zdvihaku pomocou vzduchu, ale niesom tym uplne presvedčený, pretoze ten bordel nedostanem prec, len ho natlačí do kúrenia. 

Vzadu cely tunel v interiéri je mokrý. 

Dakujem za rady   :mrgreen:
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Nedeľa, 26. Júna 2016, 15:01

To že máš vodu vzadu veľmi nenaznačuje problém s tým kanálikom. Ja ho mám upchatý a začne mi voda ako prvé vytekať pri vodičových nohách, pretože tam je kanálik napojený na box kúrenia. Ale k nemu sa tak ľahko nedostaneš, aby si ho vybral, dá sa to bez rozobratia kúrenia tak, že vyberieš koberec a dáš ho von. Ale musíš rezať do takých kovových častí, ktoré ho držia, niečo ako hrdlo.
Ak ti to tečie dozadu, skôr by som videl upchaté už priamo vedenie v boxe kúrenia, lebo ten kanálik nie je hermeticky napojený na box kúrenia. Teda ak je upchatý, voda vyteká pri spolujazdcovych alebo vodičových nohách. 
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Autor témy
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Nedeľa, 26. Júna 2016, 20:58

Ono to je vsetko mokré, neskoro som si to vsimol, ale hlavne  a najviac to je mokré pri priestore zadných nôh / za pred.  sedačkami. 

100% to je kondenz s klímy, lebo hoc kolko stoji auto na mieste, na ceste ani kvapka sa neobjaví. 
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1876
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Pondelok, 27. Júna 2016, 07:33

Robil som to asi pred dvoma mesiacmi.
Odvodnovacie hadicky sa daju vytiahnut relativne lahko, problem je ich nasunut naspet, tam ti treba silikonovy sprej a vela trpezlivosti.

Netreba vobec vyberat koberec, staci dat dole tie nasuvacie kryty po bokoch co su zaistene jednou srubkou a uz mas pristup k hrdlam odvodnovacich kanalov, tie prefuknes kompresorom, otestujes ci su priechodne tak ze tam nieco nalejes a pozres pod auto ci to aj vytieklo a hotovo.
Len ako pisem, vytiahnut ich nieje problem, horsie je ich nasunut naspet...
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Pondelok, 27. Júna 2016, 07:53

Jo Alas má pravdu, von sa to ešte dá dať, ale naspäť to nejde len tak. Ale oni sú tak špeci zaistené do tých oceľových úchytov, to si ako dokázal naspäť nasunúť? Ale bez koberca von ten odvodňovací kanál predsa nedostaneš z karosérie či? Teda musíš ten koberec v tom mieste odsunúť aspoň. Lebo tá hadička je nejako do kasne vložená a spojená s tou vonkajšou. 
Jasne bude to kondenz z klímy ale ako hovorím, ak je upchatá hadička čo ide z boxu kúrenia, tak skôr ti začne vytekať voda okolo nôh spolujazdca alebo vodiča, akokeby to išlo dozadu. Zo srandy si daj dole ten bočný kryt okolo tunela prevodovky, pusti klímu a sleduj, či ti bude tade kvapkať dole voda. Tá gumená hadička je stlačiteľná a dá sa zistiť či cez ňu ide voda. Lebo ak je problém v nej, tak ti to bude vytekať vpredu a nie vzadu cez kanál vedenia vzduchu.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Autor témy
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Pondelok, 27. Júna 2016, 08:55

Uz to mam 
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Pondelok, 27. Júna 2016, 15:59

A bolo to upchaté? Lebo si poriešil len kanálik čo ide vonkom auta, ten čo ide vnútrom na fotke nemáš, teda dedukujem že k nemu si sa nedostal. 
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Autor témy
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: Odvodňovacie kanáli klimatizácie

Pondelok, 27. Júna 2016, 20:31

Bolo ano, neviem sice cim, ale po prefuknuti sa spustilo dost vody na zem ( asi pol litra, mozno viac ). 

Po poskladani som naštartoval auto, zapol klimu a za 10 min uz bola poriadna mláka pod autom, čiže funguje to uz. 
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných