... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Saru
Autor témy
Príspevky: 59
Registrovaný: 12.2.2015
Auto: BMW E46 318dT
Kraj: Zahraničie

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Piatok, 25. Septembra 2015, 08:27

nuberian napísal:

Káble chápem (dodatočný výhrev atď). Ale ten kastlík?


no bracho ja do toho svojho tlacitka nepridam, pokial ich nevyrezem, ani tu listu tam nijako nevtesnam lebo je to jeden plast spolu s popolnikom, kvoli tomu ten novy kastlik tiez som pozeral
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Piatok, 25. Septembra 2015, 08:38

v E46 je 6 druhy kastlikov, 2 su pre navi, 2 pre klasicke radio a oba druhy sa delia na fajciarske / nefajciarske a dalsie delenie je na tlacitkovy (ma 5 samostatnych tlacitok ktore su vacsie a kazde tlacitko ma samostatny konektor na danu funkcu) a na centralnu listu (jedna lista ktora zabezpecuje prepinanie funkcii v ktorej je 7 tlacitok)

obrazky si lahko vygooglite, samostatne tlacitka sa davali aj do faceliftov vacsinou zalezalo od vybavy auta
 
Saru
Autor témy
Príspevky: 59
Registrovaný: 12.2.2015
Auto: BMW E46 318dT
Kraj: Zahraničie

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Piatok, 25. Septembra 2015, 10:18

ice.blade napísal:
v E46 je 6 druhy kastlikov, 2 su pre navi, 2 pre klasicke radio a oba druhy sa delia na fajciarske / nefajciarske a dalsie delenie je na tlacitkovy (ma 5 samostatnych tlacitok ktore su vacsie a kazde tlacitko ma samostatny konektor na danu funkcu) a na centralnu listu (jedna lista ktora zabezpecuje prepinanie funkcii v ktorej je 7 tlacitok)

obrazky si lahko vygooglite, samostatne tlacitka sa davali aj do faceliftov vacsinou zalezalo od vybavy auta


ked ta tu mam s expertizou mam na teba otazku, zvazoval som dopasovanie custom PDC dopredu, myslis ze tlacitko z e39 si viem spravit na rele tak, ze stlacim - zasvieti zelene a pojde stava senzorom, stlacim znova a odpoji aj svetielko aj senzory..?

ja som nasiel novy kastlik ktory ma rovno aj panel s tlacitkami vyhrev a PDC, viac asi riesit nebudem. cez vikend skusim zapojit power seat pasaziera keby som to nestihol alebo posral, nech mozem normalne puzivat auto a frajerka bude docasne sediet vzadu alebo nebude psuvat sedadlo :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Imi
Príspevky: 402
Registrovaný: 23.8.2012
Kraj: Košický

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Nedeľa, 27. Septembra 2015, 09:46

Aky model sedaciek pre e46 bol najviac TOP? V elektrike, vyhrievane a s dofukovanim bocnic?
 
Užívateľov profilový obrázok
paca
Príspevky: 333
Registrovaný: 21.2.2007
Bydlisko: South Moravia

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Utorok, 29. Septembra 2015, 06:39

dofukování bočnic mají snad pouze emka, ne?
Obrázok
e36 320i convertible
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Utorok, 29. Septembra 2015, 14:52

Saru napísal:

ked ta tu mam s expertizou mam na teba otazku, zvazoval som dopasovanie custom PDC dopredu, myslis ze tlacitko z e39 si viem spravit na rele tak, ze stlacim - zasvieti zelene a pojde stava senzorom, stlacim znova a odpoji aj svetielko aj senzory..?

ja som nasiel novy kastlik ktory ma rovno aj panel s tlacitkami vyhrev a PDC, viac asi riesit nebudem. cez vikend skusim zapojit power seat pasaziera keby som to nestihol alebo posral, nech mozem normalne puzivat auto a frajerka bude docasne sediet vzadu alebo nebude psuvat sedadlo :D



riešil som to na zadné PDC, to tlačítko nie je aretačné. Teda pokiaľ to chceš tak, tak ti relé nepomôže, treba spraviť obvod buď s tranzistorov (nefunguje to moc okey) alebo arduino (funguje to dobre, drahšie, viac pracné) :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Imi
Príspevky: 402
Registrovaný: 23.8.2012
Kraj: Košický

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Štvrtok, 3. Marca 2016, 22:38

Mam este aj ja otazocku.
Mam:
- vyhrievane sedadla (manualne)
- listu s tlacidlami vyhrevu + ASC
- kabelaz povodnu (velky konektor do listy + maly)

-jedine co musim je dokupit kastlik na 2din + na listu s ASC a vyhrevom.

Ako spravne nakablovat ASC, kedze povodny konektor je 5pin a novy v liste je 3pin? Staci tie 2 kable len spojit ako je pisane tu https://love4bmw.wordpress.com/2015/06/ ... or-part-3/ ? Pokial mam origo kabelaz /velky + maly konektor zo stredoveho panelu s origo kablami/ tak staci len piny zacvaknut a je to?
PS: Nemate niekto schemu zapojenia ale BEZ kabelaze na elektricky posuv + dofuk_
 
Užívateľov profilový obrázok
Imi
Príspevky: 402
Registrovaný: 23.8.2012
Kraj: Košický

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Pondelok, 30. Mája 2016, 12:15

Nikto nic?
 
Silvoo
Príspevky: 44
Registrovaný: 12.9.2011
Auto: BMW 320i
Kraj: Bratislavský

Re: Manual sedadla do elektriky (+vyhrev)

Štvrtok, 16. Júna 2016, 08:31

Chlapy potrebujem rady  uz som v koncoch a fóra sa dost líšia od seba

Idem dorábať zadnú roletku a neskor aj ohrev sedadla
Vzásade nič komplikované to poskladať a rozobrať ale v aute mám od výroby ASC 4 pinové nakoľko som nevedel zohnať tlačidlo roletky samostatné tak som si zohnal switch panel s ohrevom sedadiel aj s ASC + roletka (paráda) no keď som sa zahĺbil do elektroniky tak sa vynárali nové a nové informácie kde ani WDS od BMW nenie úplne presné a fóra su všeliaké

takže čo viem:
Konektor x1869 (23 pin) - switch panel, x - nezapojené

1?mal by to byť terminál 15 alebo Terminál R  s poistkou F33, 5A, (Zároveň WDS diagram píše ohrev sedadla)
2 RDC Tlak v pneu
3 smer konektor Night Time Illumination ide to X1019
4 Kostra konektora
5 x
6 x
7 F42 poistka pre ohrev sedatiel 30A
8 x
9 x
10 x
11 x
12 x
13 Ohrev sedadla vľavo
14 Roletka hore
15 Roletka dole
16 x
17 RDC x18034
18 ?
19 H/K (hifi)
20 Signál teploty stoličky vľavo
21 Signál teploty stoličky vpravo
22 Poistka pre Roletku 7,5A, F12
23 K-Bus zbernica X10116 (pri vodičovy)

Konektor X521 je vlastne 3 Pin alebo 4 Pin konektor pre ASC/DSC

ten má usporiadianie
1......... (Zeleno/modro/žltý) Poistka 12V
2......... (modro/fialový) Signál ASC/DSC
3......... (Sivo/červený) Osvetlenie z LCM
4.......... (Hnedo/čierny) Zem (kostra auta)

Moje otázky:
ako zapojím 4 pin ASC konetor do 3 Pinového (skor kde do 23 pin to zapojím)

Čo je Terminál R a co je Terminál 15 a kde ich nájdem v aute podľa toho čo som zatial našiel malo by to byť niečo ako zbernica pre 12V o ourčitom Amérovom toku

a jedná taká otáka z iného súdku v ešte osm nestihol pozrieť ale dnes to kuknem, keď budem dávať novú poistku bude vo Fuseboxe už Pinový konektor alebo ho budem musieť v GME alebo dakde zohnať?

zatial som našiel dačo také ale možno že je to blbosť ale terminál 15 alebo R by malo byť spoločné pre jednu radu Fuse boxu je tak? čiže pre Pin 7 z 23 pinového konektoru je terminál 15 alebo R?

prosím chcel by som sa do toho pustiť ale budem potrebovať vašu radu už v tomto nakoľko informácie sa na internete riadne rozchádzajú.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných