... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Štvrtok, 23. Januára 2014, 00:47

J tak bavaria, sa ma snazili presvedcit ze zavreli.. :roll: Slusne, za sadu takych ramien kupis druhu E34. :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Štvrtok, 23. Januára 2014, 00:51

No hej ale u tych ramien je predpoklad ze uz ich do konca zivota auta nebudem musiet menit.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Utorok, 4. Februára 2014, 18:57

Tak, dalsi prvok vybavy je doma :) Este k tomu zohnat nejake detaily co neboli sucastou akcnej ponuky.
Obrázok

A ked bude Stanheizung hotovy tak este zohnat Geschwindigkeitsregelung a bude vybava na urovni ktora mi bude plne dostacovat :) (Resp, bude dobova vybava na urovni ktora mi staci)
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
Arnold
Príspevky: 2086
Registrovaný: 13.1.2011
Auto: E36 E87
Kraj: Košický
Bydlisko: MI/PO

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Utorok, 4. Februára 2014, 22:11

darklord napísal:
Tak, dalsi prvok vybavy je doma :) Este k tomu zohnat nejake detaily co neboli sucastou akcnej ponuky.
Obrázok

A ked bude Stanheizung hotovy tak este zohnat Geschwindigkeitsregelung a bude vybava na urovni ktora mi bude plne dostacovat :) (Resp, bude dobova vybava na urovni ktora mi staci)

Hovor prosím rečou ľudí :D Ale inak páči sa mi ako si dopĺňaš výbavu, poniektorý kôli nej menia autá :D
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Streda, 5. Februára 2014, 07:33

nezávislé kúrenie a tempomat :wink: :lol:
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Streda, 5. Februára 2014, 12:37

Dufam ze sa stou pleckou ukazes na donovaloch, potom skocime na letisko. :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Streda, 5. Februára 2014, 21:21

Mam v plane dorazit, ale asi to bude este s touto dotrtkanou konfiguraciou rozsypaneho zotrvaku a klzajucej spojky, takze neviem ci budem blbnut, ono ist potom 300km na lane sa mi nesce
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Pondelok, 31. Marca 2014, 15:35

Hm, tak sa asi chysta umret palivove cerpadlo. Nejak stale viac a viac je pocut zozadu zvlastne "chrcanie" zavisle na polohe plynoveho pedalu. V urcitom spektre otacok/polohy pedalu to dost pocutelne chrasti, auto sice ide normalne, startuje stale rovnako ale zacinam mat strach ze to niekde na ceste rovno zdochne a bude po nom. Pritom nejazdim do "prazdnej", skorej udrzujem auto plne natankovane, takze nejake prehriatie ci zadretie by som vylucil... Takze najblizsia oprava asi bude preventivna vymena :?
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Streda, 13. Augusta 2014, 15:18

Ako sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre, ked kamos odpiskal dovolenku v Ciernej hore, bol som celkom nasrany, ale ked dva dni po teoretickom odjazde zacalo auto strajkovat, hovorim si ze este dobre ze sa to stalo "doma". A tak mam za sebou asi 800km po ceskoslovensku s jazdenim do 2000 otacok, vyssie totizto motor vynechaval ako keby bolo v riti palivove cerpadlo alebo zapchaty filter. Tak som rovno s vymenou oleja vymenil filter (kedysi davno som tam dal starline pretoze originalny uz bol KO, a nic lepsie zrovna nebolo skladom) ktory som podozrieval ako prvy. Ovsem problem pretrval, tak som vzal diagnostiku (hej viem ze to malo byt prve, ale nejak sa mi nechcelo tahat notas do garaze) a na diagnostike svietil senzor otacok klukovky. Ten som tiez kedysi pri laborovani so starym motorom menil (kupil som novy original) a vydrzal 35000km. Dakujem BMW, takze tymto nakupovanie OEM veci budem prehodnocovat. Kupil som teda najlacnejsie co bolo, a auto zase funguje ako pred tym. Akurat ma zaraza, ze ten snimac je schopny sa dostat do chybovaho stavu, ze funguje len do 2000ot. Startovanie sa nezmenilo, tah do 2000ot sa nezmenil, kym som motor netocil cez 2000 tak nenaskocila ani chyba do DME. Mal som za to ze to je len obyc hall sonda, a ta preda ked odide tak je mrtva nadobro, a nema ziadny medzistav...
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Streda, 13. Augusta 2014, 18:39

Maria to zapal uz, kolko km si najazdil bez poruchy od vymeny motora? :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] nuda v Brne

Piatok, 5. Decembra 2014, 15:00

V medziobdobi vymenena vodna pumpa (az po tom co sa kompletne rozsypali loziska :lol: ), po 58000km vymenene sviecky v ramci diagnostiky zavady vynechavajuceho valca a nakoniec vymenena jedna zapalovacia cievka (vyrobena roku pana 1996, takze asi mala za sebou celych 325000km). Dneska som konecne po dlhej dobe vyhrabal v garazi zimaky, napucoval exterier a povysaval interier. Cez vikend sa este vrhnem na sedacky a snad je auto ready na zimu.
Prílohy
bmw2.jpg
rovno z umyvarky
bmw1.jpg
winterpaket
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] winterpaket nahodeny

Štvrtok, 26. Mája 2016, 13:16

Dlho sa nic nestalo, neposralo, auto jazdilo. A teraz hla, lava zadna miska pruziny opustila tlmic :lol:

Neviete mi niekto poradit kde zohnat nivo tlmice na tento kram? Nove sa uz zohnat nikde nedaju (okrem toho ze stoja celkom nezmysel ked cena auta sa limitne blizi nule) a pouzite nikto nepredava, pokial nie su na sracku zhnite alebo netecu ako nadzrana 15ka.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: [E34 528i Touring] winterpaket nahodeny

Štvrtok, 26. Mája 2016, 21:35

Polsko samozrejme.
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: [E34 528i Touring] winterpaket nahodeny

Piatok, 27. Mája 2016, 06:40

Polsko je pre niekoho samozrejme, ale pre niekoho z druhej strany republiky celkom dost od ruky. V zivote som odtial nic nekupoval, takze to musis asi trochu viac rozviest a pripadne aj dodat konkretne informacie o kontaktoch :)
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných