... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Nakodovanie zatvorenia okien

Utorok, 10. Mája 2016, 17:49

Nazdar pani, mam e46 320d touring a chcem sa spýtať či tu niekto nevie ako sa da nastaviť /nakodovat automatické zatvorenie okien pri zamknuti? Mne to tam totiž fungovalo ale ked som prvy krat vyskúšal či to funguje aj pri zamykani kľúčom od vtedy mi to nejde. Pri podrzani zamykania alebo odomykania sa pekne otvárajú a zatvárajú ale nie uz automaticky pri zamknuti.
Ak by niekto vedel budem vďačný.
 
Zildo
Príspevky: 40
Registrovaný: 20.1.2016
Auto: E46 330i
Kraj: Trenčiansky

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Utorok, 10. Mája 2016, 18:01

To isté by sa zišlo i mne. Nebaví ma chodiť hore-dole po schodoch keď si všimnem, že som nezatvoril strešné okno. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Utorok, 10. Mája 2016, 18:18

Ono mi to normalne fungovalo ale ked som to skusil s klucom tak som to nejak vypol blbec. Ale len tak medzi recou neoplati sa nato uplne spoliehat niekde v meste alebo tak lebo som to mal aj na starom e36 compact a tam sa mi raz cosi stalo a ostalo mi spolujazdcove okno otvorene asi 10 cm.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Streda, 11. Mája 2016, 23:21

Nedá sa. Pri e46 niektoré funkcie známe z novších BMW proste nejdú nakódovať. Napríklad chcel som nakódovať aby sa pri zavretí auta kľúčom zatvorili všetky okná a sklopili spaťáky. Podotýkam, že mám manuálnu funkciu sklápania zrkadiel, na ľavom madle vodičových dverí ten štvorcový malý gombíček. Ale nedá sa to. Iba keď zavriem ďiaľkovým auto a podržím ho na pár sekúnd tak automaticky všetky okná ak sú otvorené tak pekne sa vytiahnu hore. Ako mi toto ukázal moj servisák tak som čumel jak puk...Dal som si nakódovať len bliknutie smeroviek pri zatvorení auta. Aj toto blikanie sa dá naprogramovať len tak, že smerovky bliknú len pri zavretí, žiaľ nie pri otvorení....Takže asi tak. Je to škoda, ale musíme sa stým zmieriť....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Streda, 11. Mája 2016, 23:25

blikanie smeroviek sa da nastavit aj zamykanie aj odomykanie...

co sa tyka zatvarania okien po zamknuti funguje to len ak drzis zamykacie tlacidlo ovladaca... tiez sa da kodovat ci ma zavret len predne okna alebo vsetko aj so sibrom... rovnako otvaranie napr len predne okna pri drzani odomykania... automaticky po zamknuti sa nakodovat neda
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 07:46

Pani to je kravina! Ved mne to tam islo...dokonca aj na statej e36 compact mi to islo...ale mal som pokazený zamok na dverách a ked som to poskladal mal som otvorené okna tak reku skusim ci pri podrzani kluca v polohe na zamknutie sa zatvoria..aj sa zatvorili ale od vtedy mi prestalo fungovať pri zamknuti automatické dotahovanie okien. Pri podrzani zamykania na kluci sa zatvoria ale nie automaticky
 
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 10:11

Presne tak.
 
Užívateľov profilový obrázok
maiki
Príspevky: 4229
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: 02" E46 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 12:15

to bliknutie sa kodi tak ze aj ked nemas alarm, tak sa cez diag zapne, bude pisat chybu alarmu ale blikat bude aj pri zavreti aj pri otvoreni... a este aj tak ze ked nechas otvorene dvere, zamknes - blikne a ked zavries tie otvorene, tak ich dodatocne zamkne a blikne ze sa zavreli.. ja to tak mam..

viem ze niektore funkcie sli kodit az od FL alebo od rocnika (to presne neviem) ale ja mam FL 2002

tak isto automaticke zamykanie po zrychleni nad 18km/h myslim - tu je akurat skoda ze E46 ti automaticky neodomkne po vytiahnuti kluca zo spinacky, musis si bud tlacitkom odomknut alebo 2x kluckou svoje dvere /resp kazde/

dalej "follow me home"

automatika na stierace

okna sa mi otvoria alebo zatvoria vsetky pri podrzani odomknut/zamknut, najprv predne a potom zadne
Your car. Your story. So don't let someone else write the book.
E46 320d 02"
ex E36 323i 96"
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 14:34

ice.blade napísal:
v tom pripade si postuduj navod k neoriginalnemu alarmu lebo bmw taku funkciu nema

Lenze ja tam ziaden alarm ani nic nemam..a normálne to fungovalo predtým tak ze boli otvorené okna, zamkol som a po chvíli cosi cvaklo ako keby sa kontroluje a zatvorili sa všetky okna tak isto ako ked drzis kluc len to robilo automaticky
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 17:04

Ak ti to robilo aj bez ziadneho dorabaneho alarmu, mas vadny zamok sofera... resp.ostal visiet v polohe zatvarania... vtedy si GM mysli ze drzis kluc a pozatvara okna vratane sibra... normalne to tak nema robit.
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 17:14

Ale keby bola vtedy takato vada zamku tak by mi hned zamklo auto jak by som zatvoril dvere..to nedava zmysel.
Tuto funkciu som mal aj na starom aute e36 compact tiez ziadny alarm a vzdy ked som mal otvorene okna a zamkol som tak sa zatvorili.
No nic skusim niekedy este odpojit baterku ci sa to nejak nezresetuje
 
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Autor témy
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 18:01

Ja si to nemyslim mne to tak islo ](*,) a nebudem za taku blbost platit neviem kolko..aj nak nablizsie BMW mam 60km od domu a akosi nechodim ani tym smerom a naschval sa mi kvoli tomu nechce.
Nechajte tak ak na to pridem dam info.
Dik za pomoc
 
Zildo
Príspevky: 40
Registrovaný: 20.1.2016
Auto: E46 330i
Kraj: Trenčiansky

Re: Nakodovanie zatvorenia okien

Štvrtok, 12. Mája 2016, 20:35

"tak isto automaticke zamykanie po zrychleni nad 18km/h myslim - tu je akurat skoda ze E46 ti automaticky neodomkne po vytiahnuti kluca zo spinacky, musis si bud tlacitkom odomknut alebo 2x kluckou svoje dvere /resp kazde/"

Pri zastavení sa z bespečnostných dôvodov neodomiká. (napr.: na semafóroch) Ale hned ako zhasnem motor, tak odomkne. Nečaká až vytiahnem kľuč zo spinačky.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 24 neregistrovaných